[ad_1]

واشنگتن: رئیس جمهور آمریکا ، بایدنبه عنوان سفیر انتخاب شد ملل متحد، لیندا توماس-گرینفیلد ، روز چهارشنبه صریحاً متعهد به حمایت از دولت جدید هند برای عضویت دائمی در هیئت امنیتی.
سه دولت قبلی ، یعنی جورج دبلیو بوش ، باراک اوباما و دونالد ترامپ، علناً اظهار داشت که ایالات متحده از پیشنهاد هند برای عضویت دائمی در شورای امنیت سازمان ملل حمایت می کند.
توماس-گرینفیلد ، که بیش از 35 سال را در یک خدمت خارجی گذرانده بود ، قبل از اینکه به عنوان نامزد این پست معرفی شود ، در جلسه استماع تأیید قبل از کمیته روابط خارجی سنا ، به نمایندگان مجلس گفت که این موضوع مربوط به بحث مداوم.
سناتور جف مرکلی از اورگان در جلسه استماع از وی خواست تا موقعیت سفیر آمریکا در سازمان ملل را دوباره تأیید کند: “آیا فکر می کنید هند ، آلمان ، ژاپن باید اعضای (دائمی) شورای امنیت سازمان ملل باشند؟”
بایدن آن را موقعیتی در کابینه توصیف کرد.
وی گفت: “من فکر می کنم در مورد عضویت در شورای امنیت بحث هایی انجام شده است و استدلال های جدی برای آن وجود دارد.”
وی در اشاره ای واضح به کلوب قهوه یا یونایتد برای اجماع گفت: “اما من همچنین می دانم که برخی دیگر نیز در مناطق خود موافق نیستند که باید نماینده منطقه خود باشند. این نیز بحث دائمی است.”
شامل کشورهایی مانند ایتالیا ، پاکستان، مکزیک و مصر ، کافی شاپ با کاندیداتوری برای عضویت دائمی هند ، ژاپن ، آلمان و برزیل مخالفت کرد. رئیس جمهور بایدن در سال گذشته در مقاله سیاست های انتخاباتی خود قول خود را برای حمایت از هند به عنوان عضوی دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد تکرار کرد. “دولت اوباما و بایدن با درک نقش رو به رشد هند در صحنه جهانی ، حمایت ایالات متحده از عضویت هند در یک اصلاح و گسترش را اعلام کرد شورای امنیت سازمان ملل“سند تبلیغات بایدن برای بومیان آمریکا در ماه اوت گذشته گفته شده بود.
در پاسخ به س anotherال دیگری ، توماس گرینفیلد از اصلاحات در شورای امنیت سازمان ملل حمایت كرد. هند در حال حاضر برای یک دوره دو ساله عضوی غیر دائمی است که از ژانویه سال جاری آغاز شد.
“من فکر می کنم که توافق کلی وجود دارد که اصلاحات در شورای امنیت مورد نیاز است. این اصلاحات چه خواهد بود و چگونه اجرا می شود ، فکر می کنم هنوز باید در مورد آن تصمیم گیری شود ، اما شما می دانید که تغییر تعداد اعضای قبل از 11 به 15 سال تلاش برای اصرار بر اعضای دائمی تر وجود دارد و این بحث ها ادامه دارد. ”
او داشت به س fromال سناتور مرکلی پاسخ می داد.
وی گفت: “من می خواستم از مسئله خود شورای امنیت شروع كنم. در همان زمان ، چین و روس ها اغلب مانع اقدام در شورای امنیت می شوند. به عنوان اعضای دائمی.”
“چگونه به موضوع شورای امنیت نزدیک می شوید؟ به نظر شما چگونه ممکن است نیاز به اصلاح داشته باشد؟ به نظر شما چگونه می تواند م effectiveثرتر و کاربردی تر شود؟”

در این ویدئو: درخواست هند برای صندلی دائمی در شورای امنیت موضوع بحث است: لیندا توماس-گرینفیلد

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *