[ad_1]

اسلام آباد: پاکستاناست دادگاه عالی دستور آزادی احمد عمر سعید از زندان در روز سه شنبه را صادر کرد شیخ، رهبر آدم ربایی و قتل یک روزنامه نگار آمریکایی دانیل مروارید از جانب القاعده و شبه نظامیان اسلامگرای پاکستانی در سال 2002.
دولت پاکستان روز جمعه به دادگاه متوسل شد تا در تصمیم خود مبنی بر آزادی اسلامگرای متولد انگلیس و سه نفر دیگر که در این پرونده محکوم شده اند ، تجدید نظر کند ، یک روز پس از تبرئه آنها توسط هیئت 3 قاضی.
ایالات متحده همچنین از برائت یک شیخ و دیپلمات ارشد آمریکایی ابراز نگرانی کرده است. آنتونی بلینکن روز جمعه در اولین مکالمه تلفنی خود با وزیر امور خارجه پاکستان خواستار پاسخگویی را تکرار کرد.
هیئت رسیدگی به ریاست دادگستری عمر آتا باندیال ، طرف این تبرئه قرار گرفت و توصیه کرد که شیخ قبل از آزادی کامل به “خانه تعطیلات” منتقل شود.
قاضی گفت: “او باید به یک محیط زندگی راحت منتقل شود ، چیزی مانند خانه تعطیلات ، جایی که بتواند زندگی عادی داشته باشد.”
دادگاه گفت ، در حالی كه دولت طی دو روز آینده توافقاتی انجام می دهد ، شیخ در یك زندان راحت و با اجازه ملاقات با خانواده اش نگهداری می شود.
سعید شیخ ، پدر زندانی به تلویزیون رویترز گفت: “این آزادی کامل نیست. این گامی به سوی آزادی است.”
با آزاد شدن دستور کتبی ، شرایط آزادی شیخ روشن تر خواهد شد.
با تعیین تکلیف برای مجله ی وال استریت در ماههای پس از حملات 11 سپتامبر توسط القاعده به ایالات متحده ، پرل در کراچی ربوده شد و بعداً گردن زده شد. خالد شیخ محمد ، رهبر القاعده ، به كشته شدن پرلا و شیخ ، دانشجوی سابق در ، اعتراف كرد دانشکده اقتصاد لندن، نقش مهمی در جذب روزنامه نگار به دام داشت.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *