[ad_1]

سئول: دادگاه عالی کره جنوبی روز پنجشنبه زندان 20 ساله رئیس جمهور سابق را تأیید کرد پارک گیونگ هی برای رشوه ها و جنایات دیگر در حالی که او پرونده فساد تاریخی را به اتمام رساند که باعث کاهش چشمگیر لطف برای اولین رهبر زن کشور و شمایل محافظه کار شد.
این حکم به این معنی است که پارک ، که در سال 2017 از سمت خود برکنار و دستگیر شد ، پس از محکومیت جداگانه به دلیل دخالت غیرقانونی در نامزدهای حزب خود پیش از انتخابات پارلمانی 2016 ، بالقوه 22 سال را در پشت میله های زندان پشت سر می گذارد.
اما نهایی شدن زندان وی همچنین وی را واجد شرایط بخشودگی ویژه ریاست جمهوری می کند ، که با نزدیک شدن رای دهندگان به شدت تقسیم شده در کشور انتخابات ریاست جمهوری در مارس سال آینده
رئيس جمهور مون جائه این، یک لیبرال که پس از برکناری پارک در انتخابات میان دوره ای پیروز شد ، هنوز مستقیماً به فکر آزادی سلف خود نبوده است.
اما حداقل یک عضو برجسته حزب دموکراتیک مون ، رئیس جمهور لی ناک یونگ ، ایده عفو پارک و دیگری رئیس جمهور سابق زندانی ، لی میونگ باک را که به اتهام فساد شخصی خود به عنوان ژست “ملی وحدت “.
پارک 68 ساله خود را قربانی انتقام سیاسی توصیف کرده است. وی از اکتبر 2017 حاضر به شرکت در دادگاه های خود نشده و در حکم روز پنجشنبه شرکت نکرد.
دفتر مون ، که به تازگی به دلیل مشکلات اقتصادی ، رسوایی های سیاسی و رشد عفونت های ویروس کرونا مشاهده شده است ، سطح تأیید آن به پایین ترین سطح سقوط می کند ، پاسخی فوری دریافت نکرد.
پارک ، دختر پارک چون هی دیکتاتور نظامی ترور شده ، به دلیل تبانی با معتمد دیرین خود چوی سون سیل برای گرفتن میلیون ها دلار رشوه و اخاذی از بزرگترین گروه های تجاری کشور ، از جمله سامسونگ ، در حالی که از سال 2013 تا 2016 در دفتر است
وی همچنین به قبول غیرقانونی کمک هزینه ماهیانه از روسای جاسوسی خود متهم شد که از بودجه آژانس خارج می شد.
پس از هفته ها اعتراض میلیون ها نفر ، پارك در دسامبر 2016 توسط مجلس نمایندگان استیضاح شد و در مارس 2017 رسماً بركنار شد. دادگاه قانون اساسی استیضاح را حفظ می کند.
پارک در ابتدا بیش از 30 سال زندان داشت که دادگاه عالی پرونده های وی را در سال 2019 به دادگاه بدوی بازگرداند.
در سال 2018 ، دادگاه عالی سئول پس از در نظر گرفتن وی با هم به جرم رشوه ، اخاذی ، سو abuse استفاده از قدرت و سایر احکام ، وی را به 25 سال زندان محکوم کرد.
اما در اکتبر 2019 ، دادگاه عالی به دادگاه عالی سئول دستور داد که اتهام رانت خواری پارک را جدا از سایر اتهامات ، بر اساس قانونی که آن را برای پرونده های مربوط به رئیس جمهور یا سایر مقامات منتخب ، حتی هنگام ارتکاب جرایم ادعا شده ، بررسی کند. با یکدیگر.
در ژوئیه 2019 ، دیوان عالی کشور برای پارک به مدت 5 سال برای هزینه های صندوق جاسوسی حکم صادر کرد ، اما در ماه نوامبر ، دادگاه عالی دستور دادگاه مجدد داد.
دادستانان پس از آنكه دادگاه عالی سئول در ژوئیه گذشته به پارك 20 سال حكم محكوم كرد ، به این پرونده اعتراض كرد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *