[ad_1]

مسکو: یک قاضی به رهبر مخالفان روسیه دستور داده است الکسی ناوالنی پس از جلسات سریع در روز دوشنبه در یک ایستگاه پلیس ، در صورت اضطراری توسط مقامات روسی ظرف یک روز پس از بازگشت از آلمان ، به مدت 30 روز در زندان محکوم شود
لحظاتی پس از اعلام تصمیم قاضی ، ناوالنی در پیامی ویدیویی به طرفداران خود خواستار اعتراض شد. لئونید ولکوف ، یکی از بهترین دستیاران وی ، گفت که شبکه ملی ناوالنی در حال آماده سازی تظاهرات در روسیه در روز شنبه است. ناوالنی در ویدئویی که در آن ضبط شده گفت: “نترس.” دادگاه موقت در اتاق جلسات اداره پلیس مستقر شده است. “به خیابان بروید.” این کار را برای من انجام نده ، بلکه برای خودت و آینده ات باش. ”
این حوادث عجولانه یک روز پس از آن رخ داد که ناوالنی ، که ماهها در برلین به سر برد و از دوره مسمومیت تقریباً مهلک گذراند ، در فرودگاه مسکو به اتهام نقض مقررات حکم تعلیقی زودتر دستگیر شد. او شب را در کلانتری گذراند و نه در دادگاه بلکه در کلانتری خیمکی که در آن محبوس بود در برابر قاضی حاضر شد. وکیل ناوالنی ، وادیم کوبزفگفت که جلسه دادرسی دقایقی قبل از شروع به او اطلاع داده شده است. ساعاتی پس از شروع جلسه دادرسی ، کوبزف گفت که ناوالنی به بازداشت تا 15 فوریه در حالی که منتظر محاکمه به اتهام نقض مقررات حبس تعلیقی زودهنگام بود ، صادر شده است. عکس های منتشر شده توسط کوبزف یک دادگاه موقت را نشان می دهد. وی در ویدئویی که به اکانت تلگرام ناوالنی ارسال شده است ، گفت: ”آنچه در اینجا اتفاق می افتد غیرممکن است. این بالاترین درجه بی قانونی است. ”
محکومیت دستگیری ناوالنی توسط سازمان ملل متحد و تقریباً هر پایتخت مهم غربی صادر شد ، اما روسیه انتقاد را رد کرد. سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به س aboutالی در مورد آسیب رساندن به وجهه بین المللی روسیه گفت: “ما بانویی نیستیم که به توپ برویم.” صدراعظم آلمان آنگلا مرکل خواستار آزادی فوری ناوالنی شد. در ایالات متحده ، هر دو دولت خروجی و ورودی نیز خواستار آزادی ناوالنی شده اند. اورسولا فون در لاین، ریس جمهور، مدیر کل کمیسیون اروپایی، او گفت ، “مقامات روسی باید فورا او را آزاد کنند و از ایمنی او اطمینان حاصل کنند.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *