[ad_1]

مینیاپولیس: فیلم ذبح معده جورج فلویدمرگ در زیر زانوی یک افسر پلیس مینیاپولیس به عنوان بحث در دادگاه قتل سیاسی که روز دوشنبه رونمایی شد ، در مرکز آن قرار گرفت.
دادستان ها سعی کردند آن پلیس سفیدپوست را در آن زمان نشان دهند درک شووین دلیلی برای استفاده از حرکت خطرناک حدود 9 دقیقه علیه فلوید ، آفریقایی-آمریکایی ، در ماه مه گذشته هنگام دستگیری به اتهام جزئی وجود نداشت.
اما وكیل شووین اعتراض كرد كه وی ثابت خواهد كرد كه فلوید مواد مخدر مصرف كرده و مأموران را مجبور به اقدام جدی كرده و مرگ وی ناشی از مواد مخدر و شرایط پزشکی بوده است نه خفگی.
جری بلک ول ، دادستان کل مینه سوتا درباره زمانی که شاونی در حالی که با دستبند در خیابان مینیاپولیس دراز کشیده بود ، گفت: “نه دقیقه و 29 ثانیه. این مدت طولانی گذشت.”
فلوید در ابتدا به دلیل تحویل اسکناس جعلی 20 دلاری در 25 مه سال 2020 دستگیر شد. اما پس از تلاش مأموران برای سوار كردن وی در اتومبیل پلیس ، اوضاع بدتر شد و در عوض وی را با دستبند مجبور به زمین كرد.
در این ویدئو ، فلوید ناله می کند و نفس نفس می زند در حالی که رهگذران از شووین می خواهند که منصرف شود.
بلاكول گفت كه 27 بار گفت: “من نمي توانم نفس بكشم” ، قبل از اينكه پزشكان از روي برانكارد بيهوش شده و به بيمارستاني منتقل شوند كه در آنجا اعلام شد او مرده است.
شووین ، جانباز 19 ساله پلیس ، به قتل و آدم کشی متهم شده است و در صورت محکومیت به جدی ترین اتهام ، قتل در درجه دوم ، تا 40 سال زندان محکوم می شود.
اما وكیل وی ، اریك نلسون به هیئت منصفه 9 نفره زن و پنج مرده گفت كه شووین از استانداردهای پلیس پیروی می كند.
نلسون گفت: “خواهید آموخت که درک شووین دقیقاً همان کاری را انجام داد که برای انجام آن آموزش دیده بود.”
وی گفت: “شواهد نشان می دهد كه آقای فلوید در اثر آریتمی قلبی در اثر فشار خون بالا ، بیماری عروق كرونر قلب ، بلع مت آمفتامین و فنتانیل و آدرنالین كه از بدن او جریان دارد ، درگذشت ، همگی برای سازش بیشتر در بخشها عمل می كنند.”
مرگ فلوید ، همراه با یک فیلم جانبی از دقایقی طولانی که شووین وی را روی زمین نگه داشت ، با اعتراضات گسترده و شورش ها علیه وحشیگری پلیس علیه آفریقایی آمریکایی ها ، خشم ملی را برانگیخت.
دادگاه به صورت زنده از تلویزیون پخش شد و کاخ سفید گفت که رئیس جمهور جو بایدن توجه دارد.
سخنگوی کاخ سفید ، جن پسکی ، گفت: “او مطمئناً از نزدیک آمریکایی ها را در سراسر کشور تماشا خواهد کرد.”
“در زمان مرگ جورج فلوید ، او از آن به عنوان رویدادی صحبت کرد که واقعاً زخمی را در بین مردم آمریکا باز کرد.”
بن کراپ ، وکیل حقوق مدنی و وکیل خانواده فلوید ، قبل از آغاز بیانیه ها گفت: “همه دنیا در حال تماشا هستند.”
کراپ گفت: “امروز آغاز یک روند قابل توجه است که همه پرسی در مورد چقدر آمریکا برای دستیابی به برابری و عدالت برای همه پیش رفته است.”
شووین 44 ساله پس از اخراج توسط پلیس شهر با لباس خاکستری با پیراهن و کراوات روی میز محافظ نشسته بود. او به طور دوره ای فیلم را می گرفت و یادداشت ها را روی یک پد قانونی زرد ضبط می کرد.
به دلیل پروتکل های Covid-19 ، فقط یک نفر از اعضای خانواده فلوید به اتاق دادگاه اجازه داده شد ، در حالی که دیگران مجبور بودند یک فیلم را در یک اتاق جداگانه تماشا کنند.
بلک ول و نلسون هر دو تلاش کردند پیامدهای گسترده تری از روند کار را نادیده بگیرند.
بلك ول اظهار داشت كه او تلاش نمي كند همه پليس را به دادگاه كشاند. وی به هیئت منصفه گفت: “این پرونده برای آقای درک شووین است.”
نلسون گفت: “هیچ دلیل سیاسی و اجتماعی در این دادگاه وجود ندارد.”
به نظر می رسد با سه شاهد اول ، بلکول در حال ساخت پرونده ای است که استفاده از نیروی شووین برای هر ناظری فوق العاده و خطرناک است.
شاهد اول ، اعزام كننده اورژانس جنا ، جنا لی اسكوری ، گفت كه وی پس از تماشای اقدامات شووین در تلویزیون در یك حلقه بسته ، با یك افسر پلیس دیگر تماس گرفت تا زنگ خطر را به صدا درآورد.
دونالد ویلیامز ، یک مربی 33 ساله هنرهای رزمی که در صحنه بود ، گفت که در آن زمان به شووین گفت که زانوی او روی گردن فلوید برابر است با “نفس خونین” خطرناک که در جنگ استفاده می شود.
وی به فلوید گفت: “شما می بینید كه او در حقیقت سعی می كند نفس بكشد.”
کراپ گفت که مدافع شووین “سعی خواهد کرد شخصیت جورج فلوید را بکشد.”
وی گفت: “اما این دادگاه علیه درک شووین است.” “واقعیت ها ساده است. آنچه جورج فلوید را به قتل رساند ، مصرف بیش از حد نیروی بیش از حد بود.”
پیش بینی می شود این فرآیند حدود یک ماه به طول انجامد. سه افسر پلیس سابق دیگر درگیر در این حادثه – تو تائو ، توماس لین و ج. الكساندر كوئنگ – اواخر امسال به طور جداگانه محاكمه خواهد شد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *