[ad_1]

واشنگتن: رئیس جمهور سابق ایالات متحده دونالد ترامپدادگاه استیضاح سنا این هفته در 8 فوریه ، رهبر اکثریت سنا چاک آغاز می شود سومر اعلام کرد
این روند از روز دوشنبه زمانی آغاز می شود مجلس نمایندگان آمریکا رسماً استیضاح را به دوربین تحویل می دهد.
این اتاق ترامپ را به تحریک قیام علیه دولت در 6 ژانویه متهم کرد.
CNN به نقل از سامر گفت: “همه ما می خواهیم این فصل وحشتناک در تاریخ ملت خود را پشت سر بگذاریم. اما بهبود و وحدت تنها در صورت وجود حقیقت و پاسخگویی حاصل می شود و این آزمایش را فراهم می کند.”
رهبران سنا روز جمعه معامله ای را برای به تأخیر انداختن رئیس جمهور قبلی منعقد کردند دونالد جی ترامپیک پروسه استیضاح طی دو هفته ، به رئیس جمهور بایدن فرصت می دهد تا کابینه خود را تنظیم کند و قبل از شروع دادرسی تاریخی برای محاکمه سلف خود به دلیل “تحریک قیام” دستور کار قانونگذاری را آغاز کند.
در 13 ژانویه ، یک هفته قبل از روی کار آمدن بایدن ، مجلس عوام کنگره ایالات متحده با 232-197 رای به استیضاح ترامپ به اتهام تحریک خشونت علیه دولت ایالات متحده رأی داد.
اگرچه ترامپ دیگر رئیس جمهور نیست ، سنا هنوز هم می تواند او را محکوم کرده و رای منع حضور مجدد وی را صادر کند.
این دومین استیضاح ترامپ از مجلس تحت کنترل دموکرات ها بود. وی اولین بار در فوریه سال گذشته توسط سنا تبرئه شد (تنها با 1 رأی جمهوری خواهان به ماده استیضاح).
با این وجود ، برخلاف استیضاح درباره رسوایی کمک به اوکراین ، نمایندگان حزب جمهوری خواه این رده بندی را شکستند – با ده رأی به استیضاح ترامپ.
برای محکوم کردن ترامپ به اتهامات استیضاح 67 سهم رای در سنا 100 کرسی لازم است. برای افزایش 17 سناتور GOP لازم است

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *