[ad_1]

واشنگتن: رئیس جمهور سابق دونالد ترامپدادگاه تاریخی استیضاح دوم در روز سه شنبه آغاز شد و مجلس سنا را مجبور به تصمیم گیری در مورد محکوم کردن وی به جرم قیام پس از محاصره خشونت طلب طرفداران خود در پایتخت ایالات متحده در 6 ژانویه کرد.
در حالی که تبرئه ترامپ در جریان است ، همه 100 سناتور ابتدا باید پشت میز خود بنشینند و ساعت ها به شهادت رسماتی از دموکرات ها در مجلس دموکرات ها درباره آشوبهایی که منجر به کشته شدن 5 نفر شد ، گوش دهند. این خانه در 13 ژانویه ، یک هفته پس از خشونت ، به ترامپ حساب کرد.
نگاهی به اصول روند استیضاح آینده:
چگونه تجربه کار می کند؟
در قانون اساسی آمده است که اتاق تنها استیضاح را دارد ، در حالی که مجلس سنا تنها قدرت پیگرد قانونی دارد. تحت تأثیر قرار گرفته – که ممکن است رئیس جمهور ، معاون رئیس جمهور یا هر کارمند دولت ایالات متحده باشد – ممکن است توسط دو سوم سناتورهای حاضر محکوم شود.
این اتاق استانداران را برای دادستان هایی تعیین می کند که به همراه وکلای متهم برای ارائه پرونده خود در طبقه سنا مستقر می شوند. دادستان ها و تیم دفاعی ترامپ مدتی برای بحث خواهند داشت و سپس سناتورها می توانند قبل از رای گیری نهایی ، کتباً س questionsال کنند.
رئیس دادگستری ایالات متحده معمولاً ریاست جمهوری را بر عهده دارد ، اما از زمانی که ترامپ استعفا داده است ، رئیس جمهور سناتور پاتریک لی معاون رئیس جمهور خواهد بود که به عنوان طولانی ترین عضو حزب اکثریت رهبر تشریفات مجلس سنا است.
هنگامی که سناتورها به رای نهایی در مورد اتهام استیضاح رسیدند – این بار فقط یک مورد وجود دارد ، تحریک شورش – هر نماینده مجلس ایستاده و رای می دهد: مجرم یا بی گناه.
تا چه مدت این مشکل دنبال می شود؟
غیر واضح. سنا باید با قوانین روند کار موافقت کند و رهبران احزاب هنوز در حال بررسی جزئیات هستند.
اولین دادگاه استیضاح ترامپ ، که در آن او به اتهام سو abuse استفاده از قدرت با فشار بر اوکراین برای تحقیق درباره رئیس جمهور فعلی تبرئه شد جو بایدن، تقریباً سه هفته به طول انجامید. اما انتظار می رود این کوتاهتر باشد ، زیرا پرونده از پیچیدگی کمتری برخوردار است و سناتورها پس از حضور در کاپیتول در جریان قیام ، از بسیاری از جزئیات مطلع هستند.
و گرچه دموکرات ها می خواهند اطمینان حاصل کنند که زمان کافی برای ارائه پرونده دارند ، اما نمی خواهند سنا را برای مدت طولانی مقید کنند. سنا نمی تواند نامزدهای کابینه بایدن را تأیید کند و اولویت های قانونی خود مانند تسکین COVID-19 را تا زمان تکمیل روند پیش ببرد.
چرا وقتی خارج از دفتر کار می کنید ترامپ را امتحان کنید؟
جمهوری خواهان و وکلای ترامپ می گویند این روند غیرضروری و حتی مغایر با قانون اساسی است زیرا ترامپ دیگر رئیس جمهور نیست و نمی توان از سمت خود برکنار شود. دموکرات ها با استناد به نظرات بسیاری از محققان حقوقی و استیضاح وزیر جنگ سابق ویلیام بلکناپ ، که در سال 1876 استعفا داد ، ساعاتی قبل از مجازات شدن در یک طرح تلافی جویانه ، با این اختلاف نظر دارند.
در حالی که بلکناپ سرانجام تبرئه شد ، سنا دادگاه کاملی را برگزار کرد. و این بار ، مجلس هفت روز قبل از آغاز کار بایدن ، ترامپ را تحت تأثیر رئیس جمهور خود تحت تأثیر قرار داد.
در صورت محکومیت ترامپ ، مجلس سنا می تواند با رای گیری دوم منع حضور مجدد وی را به دست آورد. دموکرات ها معتقدند که این مجازات مناسبی خواهد بود پس از آنکه وی به جمعیت خشمگین هواداران گفت “برای جهل به جهنم” برای شکست دادن شکست انتخاباتی خود مبارزه کنند.
دموکرات ها همچنین استدلال می کنند که نباید “استثنایی در ژانویه” برای روسای جمهور که جنایات را قبل از ترک مقام خود استیضاح می کنند ، وجود داشته باشد. آنها می گویند این فرایند نه تنها برای پاسخگویی صحیح به ترامپ بلکه برای مقابله با آنچه اتفاق افتاده و حرکت رو به جلو ضروری است.
نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان ، این هفته گفت: “شما نمی توانید پیش بروید تا عدالت را به دست آورید.” “اگر این را دنبال نکنیم ، همچنین می توانیم مجازات های استیضاح را از قانون اساسی حذف کنیم.”
این تست از اولین تست ترامپ چه تفاوتی دارد؟
اولین دادخواست علیه ترامپ بر اساس مکالمه تلفنی خصوصی ترامپ و رئیس جمهور اوکراین طی چندین ماه و همچنین جلسات غیرعلنی است که قبل و بعد از آن برگزار شده است. دموکرات ها تحقیقات طولانی انجام دادند و سپس گزارشی از یافته های خود تهیه کردند.
در مقابل ، آزمایش دوم تقریباً كاملاً مبتنی بر تجربه احشایی شورش علیه خود سناتورها در ساختمان كاپیتول خواهد بود. شورشیان حتی به اتاق سنا که محاکمه در آن برگزار می شود ، نفوذ کرده اند.
خاطرات تازه از 6 ژانویه می تواند برای مدیران استیضاح مجلس ارائه استدلال های خود را آسان تر کند ، اما به این معنی نیست که نتیجه متفاوت خواهد بود. ترامپ در اولین دادگاه خود یک سال پیش در روز جمعه با تنها یک جمهوری خواه ، یوتا سن ، تبرئه شد. میت رامنی، رای محکومیت و این بار ممکن است رای گناه بیشتر نباشد.
در رای گیری آزمایشی در تاریخ 26 ژانویه ، تنها پنج جمهوریخواه سنا به تلاش برای لغو این روند رأی دادند ، این نشانه زودهنگام تبرئه مجدد ترامپ است.
وکلای ترامپ چه کاری انجام می دهند؟
فراتر از قانون اساسی دادرسی ، وکلای ترامپ می گویند که وی طرفداران خود را به خشونت تحریک نکرده و هیچ اشتباهی انجام نداده است. آنها در گزارش مختصری از دادگاه نوشتند: “او انكار می كند كه پرزیدنت ترامپ هرگز امنیت ایالات متحده و نهادهای دولتی آن را تهدید كرده است.” “او تهدید یکپارچگی نظام دموکراتیک ، دخالت در انتقال مسالمت آمیز قدرت و ممانعت از یک دولت برابر را انکار می کند.”
وكلاي ترامپ همچنين مي گويند كه وي با اصلاحيه اول مورد حمايت قرار گرفت تا “اعتقاد خود را به مشكوك بودن نتايج انتخابات اعلام كند”.
در انتخابات تقلب گسترده ای صورت نگرفت ، همانطور که ترامپ چند ماه به دروغ ادعا کرد و درست قبل از قیام دوباره در مقابل هوادارانش بود. مقامات منتخب در سراسر کشور و حتی دادستان کل کشور ویلیام بار، با ادعاهای وی مغایرت دارد و ده ها اختلاف حقوقی در انتخابات پیشنهادی ترامپ و متحدانش رد شد.
تعریف TRUMP به چه معناست؟
تبرئه دوم توسط سنا یک پیروزی برای ترامپ خواهد بود – و این ثابت خواهد کرد که او علی رغم تلاش های خود برای تضعیف دموکراسی و محکومیت گسترده توسط همتایان عمومی خود پس از 6 ژانویه ، نفوذ قابل توجهی بر حزب خود حفظ می کند.
با این حال ، تبرئه ممکن است پایان تلاش برای بازخواست او نباشد. سن تیم کین ، دی و وا و سوزان کالینز ، آر-ماین ، پس از رای گیری ماه گذشته با اعلام رای عدم احتمال محکومیت ترامپ ، با طرح عدم اعتماد به نفس ظاهر شدند.
اگرچه آنها هنوز نگفته اند که آیا پس از روند استیضاح بر طرح عدم اعتماد اصرار خواهند کرد ، اما کین این هفته گفت که “این ایده روی میز است و می تواند در این راه به یک ایده مفید تبدیل شود.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *