[ad_1]

جاسیندا آردرن ، نخست وزیر نیوزلند از کسانی که به عنوان کارگر مهاجر از کشورهای جزیره ای در اقیانوس آرام به این کشور آمده بودند و در سحرگاه بین سالهای 1974 تا 1976 مورد “حملات نژادپرستانه” قرار گرفتند ، عذرخواهی کرد.

در مراسمی در تالار شهر اوکلند ، نخست وزیر آردرن اظهاراتی در مورد حملات اولیه 1974-1976 به خاستگاه قومی کارگران مهاجر انجام داد.

آردرن از کسانی که به عنوان کارگر مهاجر از کشورهای جزیره ای در اقیانوس آرام به این کشور آمده بودند و تحت “حملات نژادپرستانه در سپیده دم” قرار گرفتند عذرخواهی کرد.

آردرن ناراحتی ، پشیمانی و پشیمانی خود را در حملات اولیه صبح ، بررسی های پلیس تصادفی و این واقعیت که این اقدامات طبیعی تلقی می شد ، ابراز کرد.

آردرن در بیانیه ای اعلام کرد که این حملات تقریباً 50 سال پیش انجام شده است ، اما بقایای آن همچنان ادامه دارد و گفت که این حملات مستقیماً در یاد کسانی که آسیب دیده اند انجام شده است.

آردرن گفت که دولت یارانه های آموزشی و تربیتی جدیدی را برای جوامع اقیانوس آرام تأمین می کند که به تدوین گزارش رسمی حملات سوابق کتبی و اطلاعات شفاهی کمک می کند.

آردرن پیشتر گفت: “یک عذرخواهی هرگز نمی تواند آنچه اتفاق افتاده یا خسارت وارد شده را معکوس کند ، اما ما می توانیم آن را بپذیریم و سعی کنیم اشتباه را اصلاح کنیم.” او از این عبارت استفاده کرده بود.

– “Dawn Raids” در نیوزلند

تعداد زیادی از مردم از ایالت های جزیره اقیانوس آرام ساموآ و تونگا به عنوان کارگران مهاجر در دهه های 1950 و 1960 به نیوزلند آمدند.

در دهه 1970 ، به دلیل وضعیت اقتصادی منفی و افزایش بیکاری در این کشور ، پلیس نیوزلند به خانه ها و محل کار کارگران مهاجر که ویزای آنها سحرگاه منقضی شده بود حمله کرد و مهاجرانی را که مقرر شد در این کشور غیرقانونی هستند اخراج کرد.

این اقدامات که شامل خشونت فیزیکی و لفظی علیه مهاجران شد که به دلیل منشأ قومی مورد هدف پلیس قرار گرفتند و “نژادپرستانه” توصیف شدند ، تا سال 1976 ادامه یافت.

در سال 1977 ، دولت نیوزلند روشهای صدور روادید را تغییر داد تا حملات پلیس تکرار نشود.

در اوکلند ، جایی که بیشتر حملات پلیس انجام شده است ، حدود 200 هزار نفر هستند که خود را “اقیانوس آرام” معرفی می کنند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *