[ad_1]

کابل: پلیس گفت که افراد مسلح ناشناس روز یکشنبه در یک کمین در پایتخت این کشور دو قاضی دادگاه عالی افغانستان را کشتند ، در حالی که موج حملات در کابل و سایر شهرها افزایش یافت دولت و نمایندگان طالبان گفتگوهای صلح را در قطر انجام دهید.
این دو قاضی که هنوز نامی از آنها برده نشده ، کشته و راننده آنها زخمی شده است حمله کردن پلیس گفت ، حدود ساعت 8:30 صبح (به وقت محلی) ، افزود که این پرونده در حال تحقیق است. سخنگوی دادگاه گفت ، این حمله زمانی اتفاق افتاد که آنها با یک وسیله نقلیه دادگاه به سمت دفتر خود می رفتند. سخنگوی طالبان گفت که مبارزان وی در این ماجرا درگیر نبودند. رئیس جمهور افغانستان اشرف غنی حملات طالبان و سایر گروه های جنگی به غیرنظامیان را محکوم کرد. وی گفت “ترور ، وحشت و جنایت” پاسخی برای مشکل افغانستان نیست و از طالبان خواست “آتش بس دائمی” را بپذیرند. مقامات دولتی ، روزنامه نگاران و فعالان در ماه های اخیر هدف حمله قرار گرفته اند.
آخرین حمله ، که راس ویلسون ، وکیل مدافع ایالات متحده ، طالبان را مقصر دانست ، دو روز بعد صورت گرفت پنتاگون اعلام کرد که سطح نیروهای نظامی در افغانستان را حداقل برای نزدیک به دو دهه به 2500 نفر کاهش داده است. ویلسون همچنین خواستار تحقیقات شد.
در ماه های اخیر خشونت ها در افغانستان به ویژه در کابل افزایش یافته است ، جایی که روند جدیدی از قتل های هدفمند با هدف مقامات عالی رتبه باعث ترس در این شهر آشفته شده است.
طالبان دخالت در برخی از حملات را انکار کرده اند ، اما گفته اند که آنها “از بین بردن” شخصیت های مهم دولتی ، هرچند روزنامه نگار یا اعضای جامعه مدنی ، را ادامه نخواهند داد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *