[ad_1]

واشنگتن: جمهوری خواهان در مجلس سنا مانع ایجاد کمیسیون دو حزب برای تحقیق در مورد حمله به پایتخت در 6 ژانویه شدند ، و تحقیق مستقل حزب در مورد وفاداری به دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق و تلاش ها برای تغییر جهت گیری سیاسی از یک شورش خشونت آمیز را لغو کرد.
رأی گیری در سنا 54-35 بود – از 60 رأی لازم برای تصویب لایحه تصویب شده توسط پارلمان كه كمیته ای 10 نفره را به طور مساوی بین دو حزب توزیع می كرد ، كافی نبود. این اتفاق یک روز پس از تماس احساسی پلیس درگیری با شورش و قانونگذاران فرار از دوربینهای کاپیتول در آن روز رخ داد.
شش جمهوری خواه با دموکرات ها رأی دادند که به جلو حرکت کنند. یازده سناتور رای نادر روز جمعه را از دست دادند.
اگرچه این لایحه در تاریخ 6 ژانویه در اوایل ماه جاری با حمایت نزدیک به سه جمهوری خواه توسط مجلس به تصویب رسید ، سناتورهای حزب جمهوری خواه گفتند که آنها معتقدند این لایحه سرانجام علیه آنها از نظر سیاسی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. و ترامپ که هنوز به حزب محکم است ، آن را “دام دموکرات” خواند.
این رای نمادی از بی اعتمادی عمیق بین دو حزب پس از محاصره ، به ویژه در میان جمهوری خواهان است ، زیرا برخی از این حزب خشونت را کم اهمیت می دانند و از شورشیانی که از ترامپ و اصرار کاذب وی برای سرقت انتخابات حمایت می کردند ، دفاع می کنند.
این حمله بدترین حمله در 200 سال اخیر پایتخت بود و گواهی پیروزی جو بایدن دموکرات بر ترامپ را قطع کرد. طبق گفته مقامات که علل طبیعی هستند ، در آن روز چهار نفر کشته شدند و برایان سیکنیک افسر پلیس کاپیتول فروریخت و پس از آن درگذشت. در روزهای پس از ناآرامی ها ، دو افسر پلیس جان خود را از دست دادند.
این رای گیری پس از آن انجام شد که مادر ، دوست دختر و دو افسر پلیس سیکنیک که با شورشیان می جنگند دفتر به دفتر دیگر رفتند و از جمهوری خواهان خواستند که از کمیسیون حمایت کنند.
میچ مک کانل ، رهبر جمهوری خواه سنا ، در حالی که در ابتدا می گفت که وی نسبت به ایده کمیسیونی برای الگوبرداری از حملات تروریستی 11 سپتامبر آزاد است ، در روزهای اخیر به شدت با آن مخالفت کرده است. وی گفت با وجود تقسیم مساوی بین اعضای حزب ، معتقد است تحقیقات کمیسیون مغرضانه خواهد بود.
مک کانل ، که زمانی گفته بود ترامپ مسئول تحریک حمله مافیایی به پایتخت است ، به دموکرات ها گفت: “آنها دوست دارند در آینده از رئیس جمهور سابق شکایت کنند.”
با این حال شش نفر از گروه او با این استدلال که نیاز به دیدگاهی مستقل دارد ، با او مخالفت کردند.
سناتور آلاسکا ، لیزا مورکوفسکی پنجشنبه شب گفت که باید اطلاعات بیشتری در مورد آنچه در آن روز اتفاق افتاده و دلیل آن بداند.
وی به خبرنگاران گفت: “حقیقت کار سختی است ، اما ما مسئول آن هستیم.” “ما فقط نمی توانیم وانمود کنیم که اتفاق بدی رخ نداده است یا مردم بیش از حد هیجان زده شده اند. اتفاق بدی رخ داده است. و بیان این مسئله مهم است.”
مورکوفسکی از همکارانش که مخالف کمیسیون هستند گفت برخی نگران این هستند که “ما نمی خواهیم قایق را تکان دهیم.”
مخالفت حزب جمهوری اسلامی با کمیسیون دو حزب احیا فشار حزب دموکرات برای رفع لعنتی ، یک سنت سنا که دارای افتخار زمانی است و برای خاتمه بحث و پیش بینی لایحه نیاز به رأی 60 از 100 سناتور دارد. از آنجا که مجلس سنا به طور مساوی 50-50 تقسیم می شود ، دموکرات ها برای انتقال به لایحه نیاز به حمایت 10 جمهوریخواه دارند.
استدلال های سیاسی جمهوری خواهان برای یک محاصره اجباری – که تقریباً 5 ماه بعد هنوز برای بسیاری در کاپیتول سخت است – نه تنها دموکرات ها بلکه کسانی که با شورشیان جنگیدند را ناامید کرده است.
مایکل فانونه ، افسر پلیس که به این حمله پاسخ داد ، روز پنجشنبه به خانواده سیکنیک در Capitol Hill پیوست. وی در جلساتی با سناتورهای جمهوری خواه گفت که کمیسیونی لازم است تا خود را به عنوان یک ملت از آسیب هایی که آن روز تجربه کردیم ، التیام دهیم. فانونه توصیف كرد كه توسط شورشیانی كه او را شوكه كرده و او را كتك زدند از پله های كاپیتول پایین كشیده شد.
برایان سیکنیک ، افسر پلیس کاندولیا ، که پس از مبارزه با شورش ها سقوط کرد و جان سپرد ، به سناتورهای جمهوری خواه گفت: “شما می دانید که آنها امروز با خانواده هایشان اینجا هستند و از نظر اجرای قانون راحت هستند. ”
وی گفت: “بنابراین من نمی فهمم که چرا آنها با ما مخالفت می کنند تا بفهمند چه اتفاقی در آن روز افتاده است و می فهمم که چگونه می توان از آن جلوگیری کرد. این فقط ذهن من را گیج می کند.”
فیلم ناآرامی ها نشان می دهد که دو مرد در حال سمپاشی ماده شیمیایی Cynic و کارمند دیگر هستند ، اما یک متخصص پزشکی واشنگتن می گوید که او دچار سکته مغزی شده و به دلایل طبیعی درگذشت.
گارزا با مادر سیکنیک ، گلدیس سیکنیک در جلسات شرکت می کند. روز چهارشنبه ، خانم سیکنیک در بیانیه ای به مخالفان کمیسیون پیشنهاد کرد “از قبر پسرم در قبرستان ملی آرلینگتون دیدن کنند و در حالی که در آنجا بودند ، تصمیم بگیرند که تصمیمات مضر آنها برای آن دسته از افسران که در آینده برای آنها خواهند بود ، چه خواهد کرد.” ”
ده ها نفر دیگر از افسران پلیس در حالی که شورشیان از کنار آنها عبور می کردند ، پنجره ها و درها را خرد کردند و به دنبال قانون گذاران بودند ، زخمی شدند. معترضین یک چوبه دار دروغین را در مقابل ساختمان کنگره برپا کردند و خواستار به دار آویختن مایک پنس معاون رئیس جمهور شدند که نظارت بر تأیید صلاحیت آرا presidential ریاست جمهوری را بر عهده داشت.
سناتور دیک دوربین از ایلینوی ، دموکرات شماره 2 سنا گفت: “ما جمعیت بیشتری را از پایتخت نشین پیش رو داریم و نمی توانیم جمهوریخواهان را به ما بپیوندند تا یک سابقه تاریخی از این واقعه ثبت کنند؟ “این به شما می گوید که سنا چه مشکلی دارد و فیبریستر چه مشکلی دارد.”
بسیاری از دموکرات ها هشدار می دهند که اگر جمهوری خواهان مایل به استفاده از مواد مخدر برای جلوگیری از اقدامی غیرقابل انکار مردمی باشند ، این نشان دهنده حدود تلاش برای میانجیگری در مصالحه ها ، به ویژه در لوایح مربوط به اصلاحات انتخاباتی یا سایر جنبه های برنامه دموکرات ها است.
در حال حاضر ، دموکرات ها آرای تغییر قانون را ندارند. جو مانچین سناتور ویرجینیای غربی و سینما کرستن سناتور آریزونا ، هر دو دموکرات میانه رو ، گفته اند که می خواهند این پرونده را حفظ کنند
بایدن ، هنگامی که در مورد کمیسیون در ایستگاه اتوبوس کلیولند س askedال شد ، روز پنجشنبه گفت: “من نمی توانم تصور کنم که کسی علیه او رأی دهد.”
جان کرنین ، سناتور جمهوری خواه تگزاس ، که زمانی از ایده کمیسیون حمایت می کرد ، گفت اکنون معتقد است که دموکرات ها در تلاشند از آن به عنوان ابزاری سیاسی استفاده کنند.
کرنین با اشاره به اینکه کمیته های سنا نیز در حال بررسی محاصره هستند ، گفت: “من فکر نمی کنم این تنها راه برای رسیدن به قلب آنچه اتفاق افتاده است.”[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *