[ad_1]

هنگ کنگ: هنگ کنگ مغول رسانه جیمی لای به او دستور داده شد روز دوشنبه در زندان بماند در حالی که قضات درخواست وثیقه جدید وی را بررسی می کنند ، این اولین چالش اساسی قانونی برای یک قانون گسترده امنیت ملی است که سال گذشته توسط این شهر به پکن تحمیل شد.
مورد برجسته دادگستری مستقل این شهر را در مسیر مقابله با رهبری استبدادی چین به طور بالقوه نامطمئن قرار می دهد ، در حالی که پکن قصد دارد مخالفت ها را در مرکز مالی آشفته خنثی کند.
لای 73 ساله ، صاحب تابلوی طرفدار دموکراسی اپل دیلی ، یکی از بیش از 100 طرفدار دموکراسی خواهی است که از زمان اجرایی شدن قانون در ژوئن تحت قانون جدید دستگیر شد و بالاترین شخصیتی است که به اتهامات قبل از دادرسی به زندان افتاد. .
وی به اتهام درخواست تحریم علیه هنگ کنگ و چین در واکنش به سرکوب مخالفان ، به “تبانی با قدرت های خارجی” – یکی از جنایات امنیتی جدید – متهم شده است.
قانون امنیت چشمگیرترین تغییر در روابط هنگ کنگ با چین از زمان بازگشت از انگلیس در سال 1997 است. این قانون بسیاری از دیدگاه های سیاسی را جرم تلقی می کند و دیوار قانونی محافظت بین دو سرزمین را از بین می برد.
که در پکن نوشته شده و توسط فیات اجرا شده است ، به مأموران امنیتی این قاره اجازه می دهد برای اولین بار در این شهر به طور آشکار کار کنند و حتی در برخی موارد صلاحیت اختیار چین را نیز دارد.
یکی دیگر از عناصر قانونی که سابقه دارد ، فرض ضمانت نیست – مشخصه اصلی سیستم حقوقی مستقل هنگ کنگ.
این همان چیزی است که لای و وکلایش دوشنبه تلاش کردند تا با یکدیگر بحث کنند.
لای در ماه دسامبر بازداشت شد و در ابتدا پس از موافقت با لیست دقیق الزامات – از جمله حبس خانگی و بدون مصاحبه یا پست در شبکه های اجتماعی – وثیقه دریافت کرد.
اما وی روزها بعد توسط دادگاه تجدیدنظر به زندان برگردانده شد تا جلسه رسیدگی كامل در این هفته برگزار شود.
اکنون گروهی از قضات عالی باید متن قانون پکن را با سنت های قانون عادی شهر ، قانون اساسی کوچک و منشور حقوق آن ، که قرار است آزادی بیان و فرض ضمانت جنایت بدون خشونت را تضمین کنند ، متعادل کنند. .
تحلیلگران حقوقی می گویند که این نتیجه نشان خواهد داد که آیا دادگستری هنگ کنگ – یا حتی ممکن است – به عنوان هر نوع ترمز قانون اساسی در قانون امنیت پکن عمل کند.
آنتونی داپیران ، وکیل دادگستری و نویسنده هنگ کنگی به خبرگزاری فرانسه گفت: “دادرسی امروز به احتمال زیاد مهمترین و متعاقباً جلسه دادگاه در تاریخ هنگ کنگ از سال 1997 است.”
در جلسه دادرسی روز دوشنبه ، هیأتی متشکل از پنج قاضی دادستان را به چالش کشیدند که چرا نباید وثیقه داده شود ، مشروط بر اینکه لای با اقدامات سختگیرانه بازداشت خانگی موافقت کند.
وكلاي دولت مخالفت كردند كه قانون پكن صريحاً گفته است كه خواستار تأمين وثيقه براي افراد متهم به جرايم امنيتي است.
دادستان آنتونی چوو به دادگاه گفت: “عموم مردم به راحتی قادر به عملی نیستند كه امنیت ملی را تهدید كند.”
قضات گفتند كه بعداً حكم خواهند داد و لای به بازداشت بازگردانده شد.
دادگستری در وضعیت نامطلوبی قرار دارد.
در سلسله مراتب قانون اساسی پیچیده هنگ کنگ ، بهترین داور قوانین کمیته دائمی پکن است که در سال های اخیر تمایل بیشتری برای ورود به بحث های حقوقی و اظهارات نشان داده است.
رسانه های دولتی چین قبلاً لای را مقصر شناخته و صریح اعلام کرده اند که مقامات انتظار دارند قضات هنگ کنگ از امنیت ملی در کنار پکن باشند.
مقامات ارشد چینی اخیراً از خواستار “اصلاح” دادگستری هنگ کنگ حمایت کردند ، چیزی که مخالفان از حمایت از یک سیستم حقوقی قاره ای بیشتر مطابقت دارند حزب کمونیست و جایی که احکام تقریباً تضمین شده اند.
روز دوشنبه در خارج از دادگاه ، گروههای كمی از ملی گرایان معترض تجمع كردند ، دو نفر لباس ویروس كرونا پوشیدند و بنرهایی در دست داشتند كه روزنامه لای را “زهر” توصیف می كرد.
برخی دیگر به طرفداران لای حمله کرده اند ، از جمله کاردینال جوزف ذن 89 ساله ، دموکرات باسابقه که با اعتراض معترضین به هنگام ورود به دادگاه “سگ” و “خائن” خوانده شده است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *