[ad_1]

نیویورک: تقریباً شش ماه پس از پیوند نادر و صورت ، جو دی میو یادگیری چگونگی لبخند زدن ، چشمک زدن ، فشار دادن و فشار دادن است.
جوان 22 ساله نیوجرسی ساکن در آگوست گذشته تحت عمل جراحی قرار گرفت ، دو سال پس از سوختگی شدید در یک حادثه رانندگی.
اخیراً دی مئو به آسوشیتدپرس گفت: “من می دانستم که مراحل نهایی کودک است.” “شما باید انگیزه و صبر زیادی داشته باشید. و باید در همه چیز قوی بمانید.”
کارشناسان می گویند که عمل در NYU Langone Health موفقیت آمیز بود ، اما هشدار می دهند که گفتن آن به مدتی زمان نیاز دارد.
در سراسر جهان ، طبق اعلام United Organ Sharing Network یا UNOS که سیستم پیوند ایالات متحده را کنترل می کند ، جراحان حداقل 18 پیوند صورت و 35 پیوند دست را انجام داده اند.
اما پیوند همزمان صورت و دو بازو بسیار نادر است و قبلاً فقط دو بار آزمایش شده است. اولین تلاش در سال 2009 بر روی یک بیمار در بود پاریس که حدود یک ماه بعد بر اثر عوارض جان باخت.
دو سال بعد ، پزشکان در بوستون این آزمایش را دوباره روی زنی که توسط یک شامپانزه فرسوده بود امتحان کردند ، اما در نهایت مجبور شدند بازوهای پیوند شده را چند روز بعد بردارند.
دکتر بوگدان پوماهاک ، جراح بیمارستان بریگهام و زنان در بوستون که دومین آزمایش از این دست را بر عهده داشت ، گفت: “این واقعیت که آنها می توانند این کار را انجام دهند بسیار خارق العاده است.” “من از نزدیک می دانم که فوق العاده پیچیده است. این موفقیت بزرگی است.”
DiMeo از داروهای مادام العمر برای جلوگیری از رد پیوند و همچنین ادامه توان بخشی برای به دست آوردن احساس و عملکرد در صورت و دست جدید استفاده خواهد کرد.
وی گفت که در سال 2018 ، DiMeo پس از کار در شیفت شب به عنوان تست کننده محصول برای یک شرکت دارویی ، روی چرخ خوابید. ماشین با برخورد به حاشیه و پست سرویس ، واژگون شد و شعله های آتش را در برد. راننده دیگری که تصادف را دید برای نجات DiMeo متوقف شد.
وی سپس ماه ها را در کما ناشی از پزشکی گذراند و تحت 20 عمل جراحی ترمیمی و پیوند پوست متعدد برای درمان سوختگی های گسترده درجه 3 خود قرار گرفت.
پس از مشخص شدن اینکه جراحی معمولی نمی تواند به او کمک کند تا بینایی کامل را به دست آورد یا از دستان خود استفاده کند ، تیم پزشکی DiMeo از اوایل سال 2019 آماده سازی برای پیوند پر خطر است
دکتر دیوید کلاسن ، مدیر ارشد پزشکی UNOS ، گفت: “در دنیای پیوند ، آنها شاید غیر معمول ترین باشند.”
تقریباً بلافاصله ، تیم نیویورک با چالش هایی از جمله یافتن اهدا کننده روبرو شد.
پزشکان تخمین می زنند که او فقط 6٪ شانس پیدا کردن یک مسابقه سازگار با سیستم ایمنی بدن او را دارد. آنها همچنین می خواستند فردی از همان جنس ، رنگ پوست و تسلط بر دست پیدا کنند.
سپس ، هنگام جستجوی اهدا کننده ، حمله همه گیر و اهدای عضو به شدت سقوط کرد. در حین نیویورک Wave City ، اعضای واحد پیوند برای کار در بخشهای COVID-19 تغییر مکان دادند.
در اوایل ماه اوت ، تیم سرانجام یک اهدا کننده را در دلاور شناسایی کرد و روش 23 ساعته را چند روز بعد به پایان رساند.
آنها هر دو بازوی DiMeo را قطع کردند و آنها را در وسط بازو جایگزین کردند و اعصاب ، رگهای خونی و 21 تاندون را با بخیه های نازک به هم متصل کردند. آنها همچنین یک صورت کامل ، از جمله پیشانی ، ابرو ، بینی ، پلک ، لب ، هر دو گوش و استخوان های زیرین صورت را پیوند زدند.
دکتر ادواردو گفت: “شانس موفقیت بر اساس سابقه کم به نظر می رسید.” رودریگزکه یک تیم پزشکی متشکل از بیش از 140 نفر را رهبری می کرد. “نه اینکه کسی بارها این کار را انجام داده باشد و ما نوعی برنامه داریم ، یک دستورالعمل برای دنبال کردن.”
رودریگز گفت ، تاکنون هیچ نشانه ای در رد صورت یا دستهای جدید خود نشان نداده است.
از زمان ترک بیمارستان در ماه نوامبر ، DiMeo در توانبخشی فشرده بوده و روزانه ساعتها را به فیزیوتراپی ، کار و گفتار درمانی اختصاص داده است.
DiMeo گفت: “توانبخشی کاملاً فشرده بود” و شامل آموزش مجدد زیادی برای انجام کارها توسط خودتان است.
در جلسات اخیر ، او تمرین بالا بردن ابرو ، باز و بسته شدن چشم ، چرخاندن دهان ، چسباندن انگشتان شست و بازی اش را انجام داد. DiMeo پیشانی و دستهای جدید خود را خنک احساس می کند و اغلب اوقات دست دراز می کند تا موهای بلند خود را از صورت خود خارج کند.
دی مئو ، که با پدر و مادرش زندگی می کند ، اکنون می تواند لباس بپوشد و غذا بخورد. او بیلیارد شلیک می کند و با سگش باستر بازی می کند. هنگامی که یک بازدید کننده مشتاق از ورزشگاه بود ، DiMeo همچنین دوباره تمرین می کند – 50 پوند وزن و تمرین گلف خود را تمرین می کند.
وی گفت: “شما یک شانس جدید در زندگی دارید. واقعاً نمی توانید تسلیم شوید.”
مانند هر پیوندی ، خطر رد در ابتدا بیشتر است ، اما به طور نامحدود ادامه دارد. داروهایی که مصرف می کند ، او را تا آخر عمر در معرض عفونت قرار می دهد.
کلاسن گفت: “شما هرگز از این خطر رها نیستید.” “پیوند برای هر بیمار فرایندی است که در مدت زمان طولانی ایجاد می شود.”
با این وجود ، رودریگز گفت که از دیدن اینکه دی میئو مهارت هایی مانند دکمه زدن کت و کفش های خود را فرا گرفته است ، بسیار متعجب است.
رودریگز گفت: “این برای همه ما بسیار شادی آور است.” “او احساس غرور عظیمی دارد.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *