[ad_1]

واشنگتن: ده سناتور لیبرال برای یک رئیس جمهور فشار می آورند جو بایدن برای حمایت از تماس هند و آفریقای جنوبی برای سازمان تجارت جهانی قوانین مالکیت معنوی را به طور موقت آسان کند تا واکسن ویروس کرونا توسط کشورهایی که برای تلقیح جمعیت خود تلاش می کنند تولید شود.
قانون گذاران در نامه ای به کاخ سفید پنجشنبه شب ، او نوشت که بایدن باید “اولویت مردم را نسبت به سود شرکت های دارویی” قرار دهد و از چشم پوشی موقت از قوانین حمایت کند. عدم موفقیت می تواند زمینه ساز تولید واکسن های بیشتر برای تولیدکنندگان عمومی یا سایر تولید کنندگان باشد.
این نامه توسط سن مستقل رهبری می شد. برنی سندرز از ورمونت ، به همراه سنسور دموکرات الیزابت وارن از ماساچوست ، تامی بالدوین از ویسکانسین و شرود براون از اوهایو. سنسور دموکرات ریچارد بلومنتال از کنتیکت ، کریس مورفی از کنتیکت ، ادوارد مارکی از ماساچوست ، جف مورکی از اورگان ، کریس ون هولن از مریلند و رافائل وارنوک از جورجیا نیز نامه را امضا کردند.
نمایندگان مجلس در نامه ای که از آسوشیتدپرس دریافت کردند گفتند: “به زبان ساده ، ما باید واکسن ها ، آزمایشات و روش های درمانی را در همه جا در دسترس قرار دهیم.”
بیش از 100 کشور از معافیت موقت حمایت می کنند ، که می تواند به سرعت تولید واکسن در کشورهای فقیرتر که برای به دست آوردن منابع واکسن تلاش می کنند ، کمک کند. دولت بایدن گفت که در حال بررسی موضوع است.
مخالفان ، از جمله شرکت های دارویی ، ترس دارند این موضوع با اجازه دادن به دانشمندان در سراسر جهان برای کپی برداری از تحقیقات شرکت های آمریکایی و اروپایی – که برخی از آنها توسط دولت ایالات متحده تأمین می شود – مدتها قبل از انقضا ثبت اختراع ، یک نمونه خطرناک ایجاد می کند. ترامپ دولت با درخواست های امتناع مخالفت کرد.
کاخ سفید به درخواست توضیح درباره نامه نمایندگان پاسخ نداد.
درخواست نمایندگان مجلس از بایدن پس از آن صادر شد که گروهی متشکل از 170 رهبر پیشین جهان و برندگان جایزه نوبل نامه مشابهی را به بایدن فرستادند و وی را به حمایت از معافیت موقت از صدهاقوانین مالکیت معنوی.
بر اساس اطلاعات گردآوری شده توسط ویروس کرونا ویروس کرونا ، در سراسر جهان باعث کشته شدن تقریباً 3 میلیون نفر از جمله بیش از 170،000 نفر در هند و بیش از 50،000 نفر در آفریقای جنوبی شده است. دانشگاه جان هاپکینز.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *