[ad_1]

واشنگتن: رئیس جمهور جو بایدن روز سه شنبه او دسته دوم دستورهای لغو سلف قبلی خود را امضا کرد مهاجرت سیاست های نشان دادن قدرت های کاخ سفید و محدودیت های آن بدون پشتیبانی از کنگره.
دستورات وی برای جدایی از خانواده ، امنیت مرزی و مهاجرت قانونی منجر به 9 اقدام اجرایی علیه مهاجرت در طی دو هفته اول ریاست جمهوری وی شد. با قانون پیشنهادی برای اعطای وضعیت قانونی و تابعیت به حدود 11 میلیون نفر در کشور که فاقد آن هستند ، بایدن به سرعت بسیاری از تغییرات کلی رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ را برای جلوگیری از مهاجرت ، اعم از قانونی و غیرقانونی هدف قرار داد و یک چشم انداز ایجاد کرد اگر موفق شود در یک کنگره کاملاً تقسیم شده ، حمایت کافی از خود را بدست آورد احتمالاً بیش از وظیفه او خواهد بود.
بایدن برخی از اقدامات ترامپ را لغو کرد و بستر برای لغو های بزرگتر را بستگی داشت ، بسته به نتیجه بررسی سیاست های چند ماه آینده.
“من قانون جدیدی ایجاد نمی کنم. من سیاست بد را از بین می برم. ”
الخاندرو مایورکاس ، که پس از تأیید نامزدی خود در سنا در روز سه شنبه ، به عنوان وزیر امنیت ملی سوگند یاد کرد ، کارگروهی را در زمینه جدایی خانواده هدایت خواهد کرد ، که عمدتا بر اتحاد والدین و کودکانی است که از هم جدا شده اند. دقیقاً مشخص نیست که چه تعداد است ، اما حدود 5،500 کودک در اسناد دادگاه شناسایی شده اند که در دوره ریاست جمهوری ترامپ از هم جدا شده اند ، از جمله حدود 600 کودک که والدین آنها هنوز توسط کمیسیون تعیین شده توسط دادگاه پیدا نشده است.
بایدن گفت: “ما برای رفع شرم اخلاقی و ملی دولت قبلی تلاش خواهیم کرد.”
در این بررسی امکان وضعیت قانونی در ایالات متحده برای خانواده های جدا شده و ارائه خدمات بهداشت روان بررسی خواهد شد.
اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا که دادخواست پیوستن خانواده را مطرح کرده است ، از دولت درخواست حقوقی حقوقی در ایالات متحده را برای هزاران خانواده جدا شده و همچنین غرامت مالی این خانواده ها و وکلا را با هزینه عمومی پرداخت کرده است.
بررسی امنیت مرزی شامل سیاستی است که باعث می شود پناهجویان در شهرهای مرزی مکزیک برای جلسات دادگاه مهاجرت ایالات متحده منتظر بمانند. این گامی به سوی نوید عملیاتی برای پایان دادن به سیاست اقامت در مکزیک است ، که به طور رسمی به عنوان پروتکل های حمایت از مهاجران شناخته می شود ، که از اوایل ژانویه 2019 تقریباً 70،000 پناهجو را شامل می شود. بایدن خواستار “استراتژی مرحله ای برای امنیت و ورود منظم به ایالات متحده به امریکا »از کسانی که قبلاً ثبت نام کرده اند ، و در مکزیک منتظرند تا قاضی در مورد آنها تصمیم بگیرد.
بایدن به سیاستی پایان داد که پناهجویان تحت گمرک و مرزبانان را ملزم می کرد تا زمانی که به سرعت ادعاهای آنها حل نشود ، عملاً دسترسی به وکلا ندارند. او دستور بازنگری در گسترش ملی مقامات سریع تبعید و توافق نامه هایی با گواتمالا ، السالوادور و هندوراس را برای رد پناهجویان و ارسال آنها به آن کشورهای آمریکای مرکزی با امکان جستجوی حفاظت در آنجا صادر کرد.
دستور قانونی مهاجرت وی به دنبال روش هایی برای کاهش تعداد عقب مانده و موانع شهروندی است و در حال بررسی “قانون شارژ عمومی” ترامپ است که دریافت کارت های سبز برای افرادی که کمک های دولتی دریافت می کنند دشوار است.
بایدن در حالی که اقتصاد از یک بیماری همه گیر بهبود می یابد ، همانطور که انتظار می رفت ، بسیاری از ویزاهای کار موقت و کارت های سبز را مسدود نکرده است.
گرگ چن ، مدیر روابط دولت در انجمن وکلای مهاجرت آمریکا گفت: “برای آنها یک فاصله بسیار بزرگ است که اقدامی در مورد این ممنوعیت های ویزا انجام ندهند ، زیرا تأثیر بسیار چشمگیر و قابل توجه است.”
اگرچه تغییرات فوری محدود بود ، اما تأثیر دستورات اجرایی ترامپ در هفته اول حضور خود فقط یک ماه بعد هنگامی که امنیت ملی اولویت های اجرایی دقیق را صادر کرد ، آشکار شد. این دستورات زمینه را برای بسیاری از صدها حرکت مهاجرتی دیگر دولت ایجاد کرد.
چن گفت ، بسیاری از تغییرات باید از طریق آژانس هایی مانند امنیت ملی ، نه کاخ سفید ، از جمله لغو قانون تعقیب عمومی انجام شود.
این خبر هنگامی اعلام می شود که دستیاران بایدن هشدار می دهند كه سیاست های مرزی ترامپ ، كه باعث می شود پناهندگی بیشتر و بیشتر دور از دسترس باشد ، ممکن است ماه ها به آرامش برسد ، موقعیتی كه باعث ناراحتی برخی از طرفداران طرفدار مهاجرت شده است.
روبرتا جاکوبسون ، دستیار برجسته مرزی بایدن ، روز جمعه از رسانه های اسپانیایی زبان خواست مخاطبان را از آمدن به مرزهای ایالات متحده منصرف کند. وی به اسپانیایی گفت: “زمان آن نیست ،” و اضافه كرد كه این سفر “بسیار خطرناك بود و ما در میانه ایجاد سیستم جدید هستیم.”
سخنگوی کاخ سفید ، جن پسکی روز سه شنبه با تقویت پیام از تریبون کاخ سفید گفت: “این یک سفر خطرناک است” و “زمان آن نیست که به ایالات متحده بیاییم.”
این دستورات نشان می دهد که درست همانطور که ترامپ سیاست های مهاجرتی کاخ سفید را بازنویسی کرد ، بایدن نیز می توانست با یک قلم قلم آنها را لغو کند – برخی راحت تر از سایرین. تغییرات پایدارتر باید از طریق کنگره انجام شود ، کاری دلهره آور که ترامپ و پیشینیانش ، باراک اوباما و جورج دبلیو بوش ، نتوانستند آن را انجام دهند.
با تکرار اقدامات ناکام قانونگذاری در سال 2007 و 2013 ، خطوط تقسیم آشنا با لفاظی های بیش از حد گرم شکل گرفت. استفان میلر ، معمار برجسته سیاست ترامپ ، روز یکشنبه به کانال فاکس نیوز گفت که اقدامات بایدن “پایان تمام اقدامات مهاجرتی در ایالات متحده است”.
گروه های حامی مهاجرت آخرین اقدامات بایدن را تحسین می کردند ، هرچند که با استقبال تقریباً گیج کننده رئیس جمهور در روز اول بیشتر خفه شد.
علی نورانی ، رئیس مجمع ملی مهاجرت ، روز سه شنبه گفت: “گام های مثبتی که دولت برمی دارد ، باید یک آغاز باشد ، نه یک هدف.” “کنگره باید بر اساس این اولین گام ها برای یافتن راه حل های پایدار برای بهبود سیستم مهاجرت ما باشد.”
کلی گارسیا ، مشاور سیاست فدرال قانون فقر در جنوب ، گفت که این دستورات دلگرم کننده است ، اما “آنها فوراً به نفع جوامع مهاجر نیستند که نیاز به اقدام مشخص دارند.”

در ویدئو: رئیس جمهور جو بایدن برای لغو قوانین ترامپ دستورات مهاجرت را امضا می کند

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *