[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا قصد دارد در اولین سخنرانی مشترك خود در كنگره از یك بسته گسترده 1.8 تریلیون دلاری برای خانواده ها و آموزش و پرورش رونمایی كند. عکس AP

واشنگتن: رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن قصد دارد در اولین سخنرانی مشترک خود از بسته گسترده 1.8 تریلیون دلاری برای خانواده ها و آموزش و پرورش رونمایی کند کنگره روز چهارشنبه ، زیرا بر نیاز به سرمایه گذاری برای رقابت با چین تأکید می کند ، کاخ سفید گفت
بایدن استدلال می کند که بسته جدید – که همراه با برنامه قبلی زیرساخت ها و مشاغل حدود 4 تریلیون دلار در مقایسه با بودجه سالانه فدرال – سرمایه گذاری یکبار در نسل برای آینده آمریکا است.
مقامات ارشد دولت گفتند كه رئیس جمهور آمریكا همچنین مستقیماً از نمایندگان خواستار تصویب قوانینی برای محدود كردن خشونت پلیس می شود. بایدن ضمن تکریم خدمات بیشتر افسران ، کشتارهای مکرر پلیس شهروندان سیاه پوست و سالها نژادپرستی مستقر را برجسته خواهد کرد.
براساس خبرنامه کاخ سفید ، این طرح شامل 1 تریلیون دلار آموزش و مراقبت از کودکان به مدت 10 سال و 800 میلیارد دلار اعتبار مالیاتی برای خانواده های کم درآمد و متوسط ​​است.
در این برنامه آمده است: “برنامه های هزینه” سرمایه گذاری مجدد در آینده اقتصاد آمریکا و کارگران آمریکایی است و به ما کمک می کند تا با چین و سایر کشورهای جهان رقابت کنیم. ”
قانون گذاران جمهوری خواه پیش از این طرح زیرساخت 2 تریلیون دلاری را خیلی بزرگ رد کرده اند. رئیس جمهور دموکرات شرط می بندد که برنامه های مخارج وی ، که عمدتاً مورد علاقه رای دهندگان آمریکایی است ، می تواند جمهوری خواهان کنگره را به کار با کاخ سفید ترغیب کند.
برای پرداخت هزینه های این برنامه ها ، بایدن پیشنهاد اصلاح اساسی سیستم مالیاتی ایالات متحده را داد. بودجه “برنامه خانواده آمریکا” از روز چهارشنبه با افزایش بالاترین نرخ مالیات حاشیه ای به 39.6 درصد برای ثروتمندترین آمریکایی ها تأمین می شود. این تقریباً دو برابر مالیات بر درآمد سرمایه گذاری – معروف به سود سرمایه – برای آمریکایی هایی که بیش از 1 میلیون دلار درآمد دارند. طرح زیرساخت پیشنهادی از طریق مالیات شرکت تأمین می شود.
اخبار پیشنهاد مالیات هفته گذشته بطور خلاصه بازارهای سهام را غرق کرد.
دولت بایدن می گوید که طرح اصلاح مالیات برای پاداش کار ، نه ثروت ، و “اصلاح قانون مالیات به گونه ای طراحی شده است که ثروتمندان طبق همان قوانینی مانند بقیه بازی کنند.”
بایدن از سخنرانی خود برای نشان دادن گشودگی در مصالحه دو حزب با پلیس استفاده خواهد کرد و در مورد مذاکرات در مورد لایحه اصلاحات کنگره مثبت صحبت خواهد کرد. تیم اسکات ، سناتور جمهوری خواه از کارولینای جنوبی ، باید حزب خود را برای سخنرانی بایدن رد کند ، انتظار می رود اصلاحات پلیس از جمله موضوعات باشد.
علاوه بر اصلاحات پلیس ، بایدن در مورد امور خارجی ، چگونگی کنار آمدن دولت وی با بیماری همه گیر ویروس کرونا و وضعیت واکسیناسیون بحث خواهد کرد.
یک دستیار ارشد کنگره گفت که انتظار می رود بایدن “در مورد چین جدی شود” ، و به درخواست های مکرر برای موضع گیری شدید تر از طرف جمهوری خواهان و دموکرات ها علیه پکن اشاره کرد.
بایدن در طول دهه های فعالیت خود در ده ها سخنرانی مشترک پیشینیان خود به کنگره آمریکا. صحنه ای که وی هنگام تریبون در مجلس نمایندگان در هنگام شیوع بیماری همه گیر می شود ، بسیار متفاوت به نظر می رسد.
فقط 200 نفر ، عمدتا قانونگذاران ، به اضافه تعداد انگشت شماری از دیگر مقامات دولتی و اعضای خانواده ، در این سخنرانی نقاب دار و با فاصله از اجتماع شرکت می کنند.
این دور از 1600 مقام ، دوست و میهمان است که معمولاً برای سخنرانی ریاست جمهوری دور هم جمع می شوند.
با این حال ، آدرس در تلویزیون ملی مخاطبان بسیار فراتر از جمعیت کم شده در Capitol Hill است. حدود 48 میلیون نفر سلف بایدن را تماشا کردند دونالد ترامپاولین آدرس یک جلسه مشترک در سال 2017
پس انداز از مراقبت از کودک
طرح ایالات متحده برای خانواده ها و برنامه زیرساخت ها و مشاغل که کاخ سفید در این ماه معرفی کرد می تواند مهمترین تحول دولت در اقتصاد طی دهه های گذشته باشد.
کاخ سفید گفت ، این طرح که روز چهارشنبه رونمایی خواهد شد شامل 200 میلیارد دلار برای پیش دبستانی جهانی رایگان برای کودکان سه و چهار ساله و 109 میلیارد دلار برای کالج رایگان ، بدون در نظر گرفتن درآمد دو ساله است.
این صندوق 225 میلیارد دلار بودجه برای کمک به والدین در پرداخت هزینه های مراقبت از کودکان و افزایش حقوق کارگران مراقبت از کودکان در نظر گرفته است. مقامات ارشد کاخ سفید گفتند که خانواده ها بیش از 7 درصد از درآمد مراقبت از کودکان خود را برای کودکان زیر 5 سال پرداخت نخواهند کرد ، به طور متوسط ​​سالانه 14800 دلار در هزینه های نگهداری از کودکان پس انداز می کنند.
یک مقام دولت گفت که این سرمایه گذاری در مدت 15 سال به طور کامل بازپرداخت می شود.

فیس بوکتوییترلینک شدهپست الکترونیک

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *