[ad_1]

واشنگتن: ایالات متحده ، با همکاری شرکا و متحدان خود ، چین را “مسئول” در منطقه می داند و همچنین پکن را تحت فشار قرار می دهد تا قوانین مربوط به تعدادی از موضوعات را رعایت کند ، از جمله دریای چین جنوبی، رئيس جمهور جو بایدن او گفت.
روز پنجشنبه ، بایدن در سخنرانی خود در اولین کنفرانس مطبوعاتی رسمی کاخ سفید ، به دیدار اخیر خود با رهبران کشورهای چهارگانه ، از جمله هند ، استرالیا و ژاپن اشاره کرد و گفت که او به زودی از اتحاد دموکراسی ها دعوت می کند تا به واشنگتن بیایند. ”
“اوایل این ماه و بدیهی است که توجه چین را به خود جلب کرده است ، به همین دلیل من این کار را نکردم ، من با متحدانمان دیدار کردم و – چگونه چین را در منطقه ، استرالیا ، هند ، ژاپن ، ایالات متحده آمریکا ، ایالات متحده ، به اصطلاح Quad مسئول می دانیم ، زیرا ما باید دموکراسی داشته باشیم تا با هم کار کنیم “، وی در پاسخ به س questionالی در مورد روابط ایالات متحده و چین گفت:”
“ما روشن خواهیم کرد که برای مقابله با این موارد ، چین را مجبور خواهیم کرد که طبق قوانین پیروی کند ، قوانین را رعایت کند ، خواه مربوط به دریای چین جنوبی ، دریای چین شمالی یا توافق در مورد تایوان یا یک میزبان کامل باشد. او گفت.
رئیس جمهور بایدن ، نخست وزیر ، در اجلاس مجازی در 12 مارس شرکت کرد نارندرا مودی، نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون و نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا.
در یک بیانیه مشترک ، چهار رهبر چهار کشور متعهد شدند که همکاری در زمینه “چالش های تعیین کننده زمان ما” را افزایش دهند و گفتند که آنها به اولویت نقش قانون بین المللی دریایی و تسهیل همکاری ، از جمله در امنیت دریایی ، ادامه می دهند تا چالش های نظم دریایی را بر اساس قوانینی در دریاهای شرق و جنوب چین برآورده کنید.
اولین اجلاس سران چهار رهبر با توجه به افزایش کشش های عضلانی نظامی در منطقه هندو-اقیانوس آرام برگزار شد و به یک بحث اصلی در میان قدرت های برجسته جهان تبدیل شده است. ایالات متحده ترجیح می دهد برای آزمایش اعتماد به نفس چین ، یک معماری امنیتی Quad ایجاد کند.
در کنفرانس مطبوعاتی همه گیر محدود بایدن ، 30 خبرنگار از رسانه های مختلف از جمله دو خبرنگار خارجی حضور داشتند.
رئیس جمهور بایدن در پاسخ به س questionالی گفت که شاهد “افزایش رقابت” با چین است.
“چین یک هدف مشترک دارد – و من از آنها بخاطر آن انتقاد نمی کنم ، اما آنها یک هدف مشترک دارند که به عنوان یک کشور پیشرو در جهان ، ثروتمندترین کشور جهان و قدرتمندترین کشور جهان شناخته شوند. این اتفاق نمی افتد تا زمانی که ایالات متحده به رشد و گسترش خود ادامه دهد. ”
بایدن پس از تبدیل شدن به چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده در 20 ژانویه ، با همتای چینی خود صحبت کرد شی جین پینگ یک بار روی تلفن به گفته وی ، این تماس تلفنی دو ساعت طول کشید.
بایدن گفت که به عنوان معاون رئیس جمهور در زمان دولت اوباما ، او ساعت ها با شی ، دبیرکل این حکم بود حزب کمونیست چین و فرمانده کل ارتش.
“این بسیار بسیار مستقیم بود. او دموکرات با استخوان D کوچک در بدن ندارد ، اما مردی باهوش و باهوش است. او یکی از بچه هایی مثل پوتین است که معتقد است خودکامگی موج آینده است. دموکراسی نمی تواند در جهانی پیچیده تر عمل کند. ”
وقتی رئیس جمهور شی برای استقبال از او تماس گرفت ، بایدن گفت که آنها دو ساعت با هم صحبت کرده اند.
در حین مکالمه ، “ما چند مورد را روشن کردیم. باز هم ، آنچه را که شخصاً چندین بار به او گفتم برای او روشن کردم که به دنبال رویارویی نیستیم ، حتی اگر می دانستیم رقابت تند و تیز وجود خواهد داشت” ، بایدن گفت .
“دوم ، ما رقابت قوی خواهیم داشت ، اما اصرار خواهیم داشت که چین طبق قوانین بین المللی ، رقابت عادلانه ، رویه های عادلانه ، تجارت منصفانه عمل کند. سوم ، برای اینکه بتوانم به طور موثر رقابت کنم ، عنوان کردم که به طور موثری با چین برخورد خواهم کرد. ”
بایدن گفت که دولت او سه کار انجام خواهد داد. نخست ، دولت وی در کارگران آمریکایی و علوم آمریکایی سرمایه گذاری خواهد کرد.
بایدن گفت که او برای این کار دولت خود را تنظیم می کند.
وی خاطرنشان كرد كه در دهه 1960 ، آمریكا كمی بیش از 2٪ از تولید ناخالص داخلی را صرف تحقیق و سرمایه گذاری در علم كرد. امروز 0.7 درصد است. بایدن گفت: “من قصد دارم آن را تغییر دهم. ما قصد داریم آن را تغییر دهیم.”
“آینده در این است که چه کسی می تواند از نظر فناوری ، محاسبات کوانتومی ، مجموعه ای از موارد ، از جمله در زمینه پزشکی ، واقعاً صاحب آینده شود. بنابراین ، کاری که من می خواهم انجام دهم این است که مطمئن شویم نزدیک به 2 درصد سرمایه گذاری می کنیم. ”
بایدن گفت ، ایالات متحده سرمایه گذاری واقعی خواهد کرد و افزود: “چین آماده سرمایه گذاری در ما است زیرا برنامه آنها مالکیت این آینده است.”
وی گفت سومین کاری که دولت وی انجام خواهد داد بازگرداندن اتحاد آمریکایی ها است.
“من در این مورد کاملاً واضح گفتم. این ضد چین نیست. ما در مورد آن صحبت کردیم “، رئیس جمهور گفت.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *