[ad_1]

لندن: بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس ، روز دوشنبه در تلاش برای بازگشایی اقتصاد آسیب دیده 3 تریلیون دلاری با پشتیبانی یکی از سریع ترین واکسن های جهان ، زمینه انسداد Covid-19 را فراهم می کند.
با بیش از 120،000 مرگ ، بریتانیای کبیر پنجمین بزرگترین تلفات رسمی در جهان را از همه گیری و بزرگترین سقوط اقتصادی خود در بیش از 300 سال گذشته متحمل شده است.
اما شروع سریع واکسن ، بعلاوه یک قفل ملی دشوار تقریباً دو ماهه ، به این معنی است که جانسون اکنون می تواند تخفیف تدریجی محدودیت ها را با اولویت قرار دادن بازگشت به مدرسه و اختلاط اجتماعی در فضای باز در نظر بگیرد.
وی گفت: “تصمیمات ما براساس آخرین داده ها در هر مرحله خواهد بود و ما در مورد این روش محتاط خواهیم بود تا پیشرفتی را كه تاكنون داشته ایم نادیده نگیریم.”
تحت فشار هر دو سیاستمدار حزب محافظه کار جانسون برای شروع مجدد اقتصاد و مشاوران علمی که از احیا مجدد ویروس در صورت بازشدن سریع آن ترس دارند ، سیر دشواری دارد.
او در ماههای اخیر بسیار محتاطتر به نظر می رسید ، و وزیر بهداشت او ، مت هنكاك ، روز یكشنبه گفت كه هر گونه تسكین ، مانند افتتاح مدارس در 8 مارس ، برای یافتن ضربه در جمعیت گسترده تر.
جانسون چهار آزمایش را که باید قبل از هر نسخه جدید بررسی شود ، شامل سرعت و موفقیت برنامه تلقیح ، وضعیت آلودگی و تأثیر انواع جدید ویروس ، بیان می کند.
انگلیس برای تأمین امنیت خود سریعتر از بیشتر کشورهای غربی در حال حرکت است تهیه واکسن و از ماه دسامبر به سرعت در حال تلقیح مردم است ، استراتژی تقویت بازارهای استرلینگ و سهام به امید بهبود اقتصادی
حدود 17.6 میلیون نفر ، بیش از یک چهارم از 67 میلیون جمعیت ، اکنون دوز اول را پشت سر اسرائیل و ایالات متحده دریافت کرده اند امارات متحده عربی در سرانه واکسن ها. دولت قصد دارد تا پایان ماه جولای اولین دوز را به همه بزرگسالان بدهد.
هنکوک همچنین گفت که این کشور اخیراً موفق به کاهش شیوع نسخه آلوده تر آفریقای جنوبی شده است. به طور کلی ، روزانه موارد ویروس کرونا در روز گذشته حدود 11000 نفر در روز بود ، در حالی که در پایان دسامبر بیش از 80،000 بود.
جانسون نقشه راه را برای آن تعیین می کند انگلستان روز دوشنبه ، نمایندگان مجلس همچنین فرصتی برای رای دادن در پارلمان دارند. رهبران اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی نیز محدودیت ها را در ماه های آینده کاهش خواهند داد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *