[ad_1]

ووهان: تیمی از متخصصان سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه وارد ووهان شدند تا یک تحقیق کاملاً سیاسی را در مورد ریشه ویروس کرونا انجام دهند ، زیرا چین اولین مرگ خود را از Covid-19 طی هشت ماه اعلام کرد.
این ده دانشمندی که قبل از شروع کار باید یک قرنطینه دو هفتهه در ووهان بگذرانند ، با ماموریت بسیار تأخیرآمیز خود به تحقیق در مورد ریشه های بیماری همه گیر رسیده اند.
این ویروس اولین بار در اواخر سال 2019 در شهر ووهان در مرکز چین کشف شد و از آن زمان نزدیک به دو میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را از دست داده اند و ده ها میلیون نفر را آلوده کرده و اقتصاد جهانی را نابود کرده اند.
اپراتور تلویزیون دولتی CGTN نشان داد که هواپیمای حامل این تیم از سنگاپور وارد شده تا مورد استقبال مقامات چینی با لباس کامل قرار گیرد.
سفر آنها در حالی صورت می گیرد که بیش از 20 میلیون نفر در شمال چین حبس شده اند و یک استان وضعیت اضطراری را اعلام کرده است ، با اینکه تعداد Covid-19 چند ماه بعد افزایش یافت که نسبتاً ثابت بودند.
چین با محاصره های سخت و آزمایش های گسترده ، همه گیری را تحت کنترل خود درآورده و بازگشت اقتصادی خود را به عنوان شاخصی از رهبری قدرتمندانه مقامات کمونیستی ارزیابی کرده است.
اما 138 مورد دیگر در روز پنجشنبه توسط کمیسیون بهداشت ملی گزارش شد که بالاترین میزان یک روزه از مارس سال گذشته است.
خوشه ها در مقایسه با بسیاری از کشورها که با عفونت های غیرمعمول و تعداد زیادی مرگ و میر دست و پنجه نرم می کنند ، هنوز کوچک هستند و اولین مرگ ویروس در ماه های گذشته – گزارش شده در شمال استان هبی – باعث ایجاد هشدار در چین می شود.
پکن به دنبال حذف خوشه های محلی در آستانه جشنواره سال جدید قمری ماه آینده است ، زمانی که صدها میلیون نفر در سراسر کشور در حال حرکت هستند.
مقامات بهداشت جزئیات آخرین مرگ را ارائه ندادند ، مگر اینکه این واقعه در استان هبی رخ داده باشد ، جایی که دولت چندین شهر را مسدود کرده است.
با گسترش عفونت ها ، شمال شرقی هیلونگ جیانگ روز چهارشنبه “وضعیت اضطراری” اعلام کرد و به 37.5 میلیون نفر از ساکنان این شهر گفت که مگر اینکه کاملا ضروری باشد استان را ترک نکنند.
همزمان با انتشار خبر آخرین مرگ ، هشتگ “مرگ از ویروس جدید در هبی” به سرعت 100 میلیون بازدید در بستر رسانه های اجتماعی چین Weibo به دست آورد.
یکی از کاربران نوشت: “من مدت زیادی است که کلمات” مرگ ویروس “را ندیده ام ، کمی تکان دهنده است! امیدوارم که همه گیری به زودی منتقل شود.”
از ماه مه سال گذشته تاکنون گزارشی از مرگ و میر در سرزمین اصلی چین گزارش نشده است ، در حال حاضر آمار رسمی کشته شدگان 4635 نفر است.
آخرین مرگ در حالی صورت می گیرد که چین برای بازرسی آماده می شود و این کار تیمی متخصص از WHO را به همراه دارد.
پیتر بن امبارک ، رئیس تیم این مأموریت گفت که این گروه قرنطینه اجباری هتل را به دلیل شرایط مهاجرتی چین آغاز می کند.
وی گفت: “و سپس در عرض دو هفته می توانیم حرکت کنیم و شخصاً با همکاران چینی خود ملاقات کنیم و از سایتهای مختلفی که می خواهیم بازدید کنیم بازدید کنیم.”
وی هشدار داد که “قبل از اینکه بفهمیم چه اتفاقی افتاده است ، می تواند یک سفر طولانی باشد.”
پکن می گوید اگرچه اولین مجموعه موارد در ووهان کشف شد ، لزوماً محل پیدایش ویروس نیست.
امبارک افزود: “من فکر نمی کنم پس از این ماموریت اولیه پاسخ های روشنی داشته باشیم ، اما در راه خواهیم بود.”
وی گفت: “این ایده بهبود تعدادی از مطالعات است كه قبلاً چند ماه پیش طراحی و انجام شده است تا بتوانیم درک بهتری از آنچه اتفاق افتاده است ، انجام دهیم.”
این سفر با تاخیر طولانی توسط WHO بیش از یک سال پس از آغاز همه گیری اتفاق می افتد و باعث ایجاد تنش های سیاسی در مورد اتهامات پکن برای خنثی کردن این پروژه شده است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *