[ad_1]

ووهان ، چین: تیمی از متخصصان از سازمان بهداشت جهانی پس از آنکه واشنگتن خواستار تحقیق “پایدار و روشن” شد ، روز پنجشنبه قرنطینه را در ووهان ترک کرد تا تحقیق دقیق در مورد منشا بیماری همه گیر Covid-19 را آغاز کند.
این گروه هنگام ورود در 14 ژانویه قرنطینه دو هفته ای را در شهر مرکزی چین راه اندازی کردند ، جایی که اولین خوشه شناخته شده موارد ویروس در اواخر سال 2019 ظاهر شد.
آنها با استفاده از ماسک ، از پنجره اتوبوسی که آنها را از هتل قرنطینه بیرون می کشید ، به صفوف رسانه های منتظر نگاه می کردند – هرچند معلوم نیست تحقیقات از چه زمانی و از کجا آغاز می شود.
تصور می شود این ویروس از خفاش ها ناشی شده و در اصل از بازار مرطوب ووهان پخش شده است ، جایی که حیوانات وحشی به عنوان غذا به فروش می رسد.
WHO اصرار دارد که این بازدید کاملاً به این موضوع مرتبط خواهد بود که چگونه ویروس که بیش از دو میلیون نفر را کشته و باعث ضایعات اقتصاد جهانی شده است ، از حیوانات به انسان رسیده است.
رئیس جمهور آمریکا به عنوان نشانه ای از چمدان های سیاسی مرتبط با ماموریت آنها جو بایدندولت جدید قبل از اینکه کارشناسان هتل خود را ترک کنند ، وزن زیادی داشت.
روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران ، جدید کاخ سفید سخنگوی جن پسکی گفت: “رسیدن به پایین” ضروری است که نحوه پیدایش و گسترش ویروس در سراسر جهان ضروری است.
پساکی در مورد “اطلاعات نادرست” از “برخی منابع در چین” ابراز نگرانی کرد و خواستار بررسی “محکم و روشن” شد.
در مأموریتی که به دلیل تأخیر و سرگیجه میزبانان چینی آنها ایجاد شده بود ، مشخص نبود که تیم متخصص مجاز به دیدن چه چیزی در ووهان است – یا اینکه چه مدرک مفیدی یک سال پس از شیوع در کشوری باقی مانده است که داستان چگونگی همه گیری را به شدت کنترل می کند آغاز شد
نخستین روزهای شیوع این بیماری همچنان از حساس ترین موضوعات در چین است ، زیرا رهبری کمونیست تلاش می کند تا هر بحثی را که حاکمیت آن را نشان می دهد متوقف کند.
پکن همچنین در تلاش است تا تاریخ ریشه خود را زیر سوال ببرد و این نظریه بی اساس مبنی بر اینکه ویروس از جای دیگری نشات گرفته است را زیر سوال برد.
نظریه دیگری که توسط رئیس جمهور پیشین آمریکا تقویت شده است دونالد ترامپاین است که از آزمایشگاهی در ووهان ، جایی که محققان ویروس های کرونا را مطالعه کردند ، نشت کرد.
نزدیکان قربانی ویروس کرونا ویران خواستار دیدار با تیم آژانس بهداشتی سازمان ملل شده اند و گفته اند که آنها با موانع رسمی جدیدی روبرو هستند تیم WHO وارد شد
آنها دولت چین را متهم می کنند که بلافاصله پس از ورود تیم WHO ، گروه WeChat را که توسط ده ها تن از بستگان برای بحث در مورد شیوع مورد استفاده قرار گرفت ، حذف می کند.
ژانگ های 51 ساله که پدرش در اوایل بیماری همه گیر Covid-19 درگذشت ، گفت: “این نشان می دهد که (مقامات چینی) بسیار عصبی هستند. آنها می ترسند که این خانواده ها با کارشناسان WHO تماس بگیرند.”
نزدیکان دولت های شهر ووهان و استان هوبئی را متهم می کنند که اجازه داده است Covid-19 خارج از کنترل منفجر شود ، هنگامی که اولین شیوع آن در دسامبر 2019 در شهر رخ داد ، سعی در پنهان کردن آن داشت ، پس از آن نتوانست مردم را هشدار دهد و واکنش را ناراحت کرد.
طبق داده های رسمی چین ، این رقم باعث کشته شدن تقریبا 3900 نفر در ووهان شد ، که نمایانگر اکثریت قریب به اتفاق 4،636 کشته شده در چین است.
گروهی از متخصصان مستقل در این ماه نتیجه گرفتند كه چین و WHO می توانند برای جلوگیری از فاجعه در مراحل اولیه شیوع ویروس كرونا سریعتر اقدام كنند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *