[ad_1]

پکن: تیم متخصص سازمان جهانی بهداشت به تحقیق در مورد ریشه های بیماری همه گیر Covid-19 روز جمعه جلسه ای با دانشمندان چینی را آغاز کرد و WHO گفت این گروه قصد دارد از آزمایشگاه ها ، بازارها و بیمارستان ها در ووهان بازدید کند.
روز پنجشنبه ، تیم پس از ورود به چین یک قرنطینه دو هفته ای را تکمیل کرد و به یک هتل در کنار دریاچه در شهر مرکزی چین منتقل شد ، جایی که ویروس کشنده در اواخر سال 2019 ظاهر شد.
ماریون کوپمنس ، ویروس شناس در مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس در هلند ، روز جمعه در توییتی نوشت: “اولین ملاقات حضوری با همکاران ما. تصحیح: ماسک برای ماسک با توجه به محدودیت های پزشکی. بحث در مورد برنامه ویزیت ما”.
وی گفت: “پروفسور وانیان ، رهبر تیم چینی ، در مورد برخی از مسائل فنی شوخی می كند. دیدن همكاران ما پس از تجمع های طولانی بسیار خوب است.”
انتظار می رود این گروه دو هفته دیگر در چین باشد و از بازار غذاهای دریایی در مرکز شیوع اولیه بازدید خواهد کرد. وی همچنین از موسسه ویروس شناسی ووهان بازدید خواهد کرد. یکی از فرضیه های رد شده توسط چین این است که این شیوع به دلیل نشت در یک آزمایشگاه دولتی ایجاد شده است.
WHO به دنبال مدیریت انتظارات است. مایک ریان ، رئیس اورژانس در اوایل ماه جاری گفت: “هیچ تضمینی برای پاسخ دادن وجود ندارد.”
این مأموریت با تأخیر ، نگرانی دسترسی و اختلافات بین چین و ایالات متحده روبرو است ، که چین را به پنهان کردن میزان شیوع اولیه و انتقاد از شرایط بازدید متهم کرده است ، که طی آن کارشناسان چینی مرحله اول مطالعه را انجام دادند.
تئا فیشر ، عضو تیم دانمارکی ، روز پنجشنبه به رویترز گفت: “مهم است که به یاد داشته باشید موفقیت این ماموریت و قابلیت ردیابی 100٪ به دسترسی به منابع مربوطه بستگی دارد.”
وی گفت: “مهم نیست که چقدر مهارت داریم ، چقدر سخت کار می کنیم و سنگهایی را که می خواهیم بچرخانیم ، این تنها با حمایت چین امکان پذیر است.”
منشأ Covid-19 بسیار سیاسی است.
تیم تحقیق قرار بود اوایل ژانویه به ووهان برسد و تأخیر در دیدار از چین انتقاد نادر عمومی از سوی رئیس WHO را كه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریكا به “چین گرا بودن” متهم كرد ، به دنبال داشت.
چین این ایده را مطرح کرد که ویروس قبل از کشف آن در ووهان در خارج از کشور وجود داشته است ، رسانه های دولتی با اشاره به وجود ویروس در بسته بندی مواد غذایی منجمد وارداتی و مقالات علمی ادعا کردند که این ویروس در سال 2019 در اروپا منتشر شده است.
وزارت خارجه چین همچنین اشاره کرد که تعطیلی ناگهانی آزمایشگاه ارتش ایالات متحده در فورت دتریک در مریلند در ژوئیه 2019 با همه گیری مرتبط است.
یانگ یو ، 30 ساله ، ساکن ووهان ، گفت: “در روزهای ابتدایی در چین ، این یک بار بود ، به ویژه برای مردم ووهان ، وقتی همه آن را ویروس ووهان می نامیدند که تحقیرآمیز بود. “اگر بتوان آن را به وضوح در منبع جستجو کرد ، من فکر می کنم که می تواند نام چین یا ووهان را پاک کند.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *