[ad_1]

شانگهای: چین در واکنش به شیوع جدید COVID-19 در شمال و شمال شرقی میلیون ها زندانی کرده است ، در حالی که استان هبی از مرگ ویروس کرونا ویروس کرونا از ماه مه سال گذشته خبر داد.
این شیوع های جدید چگونه اتفاق افتاد؟
اکنون دو شیوع عمده در شیجیازژوانگ ، مرکز هبی و استان هیلونگ جیانگ در شمال شرقی چین متمرکز شده است.
اگرچه اولین مورد در خوشه هبی در تاریخ 3 ژانویه شناسایی شد ، اما کارشناسان پزشکی گفتند که این واقعیت می تواند در ماه نوامبر آغاز شده و در ماه های آینده به استان گسترش یابد.
هیچ نشانه ای در رابطه با پرونده های اخیر وجود ندارد ، اگرچه مقامات روز چهارشنبه گفتند که پرونده اصلی ممکن است مسافری از خارج باشد.
اعتقاد بر این است که شیوع این بیماری در شمال شرقی از شهر ساحلی دالیان منشأ گرفته است ، جایی که مجموعه ای از پخش های محلی در اوایل سال جاری به محموله های آلوده از روسیه برمی گردد.
مشخص شده است که سویه ای که در منطقه به گردش در می آید مشابه وارده در سال گذشته روسیه است.
چه چیزی با شیوع قبلی در چین متفاوت است؟
مقامات ابراز نگرانی کرده اند که شیوع در استان هبی بیشتر در مناطق روستایی است ، جایی که زیرساخت های پزشکی ضعیف تر است و اجرای اقدامات کنترل کمی دشوارتر است.
با بازگشت کارگران مهاجر به خانه هایشان برای سال جدید چینی ، مقامات همچنین در تلاشند خطر گسترش بیشتر آن در حومه شهر را کاهش دهند.
اگرچه تعداد عفونت ها به ویژه به عنوان بخشی از جمعیت نسبتاً کم است ، اما فنگ زیجیانگ ، معاون مرکز کنترل بیماری های چین ، هشدار داد که شیوع هبی با سرعت بیشتری نسبت به گذشته در حال گسترش است.
کارشناسان پزشکی همچنین نگران هستند که دوره انکوباسیون سویه جدید بیشتر از شیوع قبلی باشد ، حتی با گذشت 14 روز از انزوا ، عفونت ها قابل تشخیص هستند.
خطرات موج جدید عفونت های گسترده چیست؟
اگرچه تعداد موارد جدید روزانه بالاترین در 10 ماه گذشته است ، چین به سرعت تلاش می کند تا تهدید را محدود کرده و از گسترش بیشتر آن جلوگیری کند ، زیرا اکنون تعداد بیشتری از افراد در حصر هستند بحران سال گذشته
وی با توجه ویژه به جاده های ارتباطی هبی با همسایه خود ، پایتخت چین ، کل شهرهای استان هبی را پلمپ کرد. پکن. همچنین افرادی که از ماه دسامبر به خارج از استان سفر کرده اند را ردیابی می کند.
استان هیلونگ جیانگ همچنین مردم را به ماندن در خانه در تعطیلات سال نو قمری ترغیب می کند ، اما منع سفر “جهانی برای همه” وجود نخواهد داشت. روزنامه چاینا دیلی روز جمعه در سرمقاله ای گفت که “این باید یک انتخاب داوطلبانه توسط کارگران باشد.”
فنگ از CDC روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که چین اکنون COVID-19 را به خوبی درک کرده است و بعید به نظر می رسد که یک بازپرداخت در مقیاس بزرگ در پرونده ها داشته باشد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *