[ad_1]

کوپنهاگن: سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه به اروپا وارد شد توزیع واکسن به عنوان “غیر قابل قبول آهسته” و گفت که این روند همه گیری را طولانی می کند زیرا منطقه شاهد جهش “نگران کننده” در عفونت های ویروس کرونا است.
هانس کلوگه ، مدیر WHO در اروپا ، در بیانیه ای گفت: “واکسن ها بهترین راه برای خروج از این بیماری همه گیر هستند … با این حال ، انتشار این واکسن ها غیر قابل قبول کند است.”
وی گفت: “ما باید با افزایش تولید ، کاهش موانع واکسن و استفاده از هر ویال موجود در انبار ، روند کار را تسریع کنیم.”
این سازمان اعلام کرد ، تاکنون فقط 10 درصد از کل جمعیت منطقه یک دوز واکسن دریافت کرده اند و چهار درصد نیز یک سری واکسن را تکمیل کرده اند.
منطقه اروپایی WHO 53 کشور و سرزمین را شامل می شود و روسیه و چندین کشور آسیای میانه را شامل می شود.
براساس پایگاه داده خبرگزاری فرانسه ، بیش از 152 میلیون دوز از روز پنجشنبه در منطقه اروپا WHO تزریق شده است که 25.5 درصد از دوزهای مصرف شده در سراسر جهان را نشان می دهد.
منطقه اروپا WHO 12 درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده است.
به طور متوسط ​​0.31 درصد از جمعیت منطقه اروپا هر روز دوز دریافت می کنند. اگرچه این درصد تقریباً دو برابر درصد جهانی 0.18 درصد است ، اما بسیار کمتر از ایالات متحده و کانادا است که در بالای نمودار 0.82 درصد قرار دارد.
WHO گفت که گسترش آهسته در اروپا “همه گیری را طولانی تر می کند” و بیماری اروپایی را توصیف کرد وضعیت ویروسی به عنوان “بیشتر از آنچه در ماهها دیده ایم نگران کننده است”.
پنج هفته پیش ، تعداد هفتگی موارد جدید در اروپا به زیر یک میلیون نفر کاهش یافت ، اما “هفته گذشته افزایش انتقال Covid-19 در اکثر کشورها در منطقه اروپا WHO با 1.6 میلیون مورد جدید مشاهده شد”.
گفته می شود که تعداد کل مرگ و میر در اروپا “به سرعت به یک میلیون نفر نزدیک می شود و تعداد کل موارد از 45 میلیون نفر خواهد گذشت” ، با اشاره به اینکه اروپا بعد از آمریکا.
سازمان ملل هشدار داده است که شیوع سریع ویروس می تواند خطر هشدار دهنده انواع جدید را افزایش دهد.
دوریت نیتسان ، مدیر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی در اروپا ، در موارد اضطراری گفت: “احتمال بروز انواع جدید اضطراب با سرعت تکثیر و گسترش ویروس افزایش می یابد ، بنابراین محدود کردن انتقال از طریق اقدامات اساسی کنترل بیماری بسیار مهم است.”
عفونت های جدید در هر گروه سنی در حال افزایش است ، به استثنای افراد 80 ساله و بالاتر ، زیرا واکسیناسیون در این گروه سنی تأثیر خود را نشان می دهد.
WHO گفت که نوع ویروس انگلیس اکنون در اروپا شیوع دارد و در 50 کشور وجود دارد.
در این گزارش آمده است: “از آنجا كه این گزینه قابل انتقال است و ممكن است خطر بستری شدن در بیمارستان را افزایش دهد ، تأثیر بیشتری بر سلامت جامعه دارد و اقدامات بیشتری برای كنترل آن لازم است.”
این اقدامات شامل آزمایش پیشرفته ، انزوا ، ردیابی تماس ، قرنطینه و تعیین توالی ژنتیکی است.
در همین حال ، WHO گفت که باید از انسداد “با مداخلات به موقع و هدفمند بهداشت عمومی جلوگیری شود” ، اما وقتی بیماری “بیش از توانایی خدمات بهداشتی برای مراقبت کافی از بیماران” باشد ، باید از آنها استفاده شود.
وی گفت: 27 کشور در منطقه اروپایی وی با 21 تحریم منع رفت و آمد شبانه در سراسر کشور مسدود یا بطور کامل مسدود شده اند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *