[ad_1]

بر اساس اخبار آژانس رسمی ایران ایرنا ، ربیا که یک کنفرانس مطبوعاتی در تهران پایتخت برگزار کرد ، اظهاراتی در مورد همکاری با آژانس بین المللی انرژی هسته ای ارائه داد.

به دنبال تصویب قانونی تحت عنوان “برنامه اقدام استراتژیک برای حذف تحریم ها و حمایت از سود ملت ایران” که فرصت های تأیید شده به آژانس انرژی هسته ای بین المللی را در صورت لغو تحریم ها محدود می کند ، دولت ایران و آژانس انرژی هسته ای ایران فقط 22 فوریه امضا کرد. وی گفت آنها می توانند “درک فنی” منقضی شده را تجدید کنند.

ربیعی در مورد این توافق نامه که به آژانس انرژی هسته ای بین المللی امکان دسترسی به سوابق نظارت بر فعالیت در تأسیسات هسته ای ایران را می دهد ، گفت: “ما از نیاز و امکان تمدید توافقنامه فنی با آژانس انرژی هسته ای قدردانی می کنیم. ما در این زمینه همه احتمالات را مورد بحث قرار خواهیم داد. حتی اگر توافق نامه تمدید نشود ، ما فقط با توافق نامه حسابرسی امنیتی با آژانس انرژی هسته ای مقابله خواهیم کرد ، “من گفتم.

– قانون جدید در مورد رسانه های اجتماعی توسط مقررات روزانه مجمع تجدید نظر شده است

از سوی دیگر ، ربیی گفت این لایحه “محافظت از حقوق کاربران اینترنت و تنظیم برنامه های پیام رسان” هفته گذشته در دستور کار مجمع قرار گرفت و شامل جریمه و مجازات زندان برای افرادی است که از برنامه ها در رسانه های اجتماعی استفاده می کنند ، دسترسی آنها توسط قوه قضاییه مسدود شد ، از دستور کار مجمع خارج شد.

ربی با توصیف این لایحه که هفته گذشته به عنوان “پیشنهادی برای محدود کردن شبکه های اجتماعی” در دستور کار پارلمان قرار گرفت ، اظهار داشت: این پیشنهاد در دوره دولت فعلی مورد توجه قرار نخواهد گرفت و گفت: ایجاد شده است. “از این عبارت استفاده می کند

– درک فنی بین RAN و MAAE

اکثریت محافظه کار “برنامه اقدام استراتژیک برای لغو تحریم ها و محافظت از سود ملت ایران” را تصویب کردند که هدف آن سرعت بخشیدن به فعالیت های هسته ای اندکی پس از مرگ دانشمند هسته ای “محسن فهری زاده” در 27 نوامبر سال 2020 است.

این قانون که آژانس انرژی اتمی ایران را ملزم می کند غنی سازی اورانیوم را حداقل 20 درصد شروع کند و ذخایر اورانیوم غنی شده خود را افزایش دهد ، طرف های هسته ای را ملزم می کند که برای عادی سازی روابط بانکی تهران و صادرات نفت در سال 2016 اقدامی انجام ندهند. مگر اینکه طرفین معامله هسته ای طی دو ماه انجام می شود. این امر مستلزم انحراف از پروتکل الحاقی است که از آن زمان داوطلبانه اعمال کرده است.

رافائل گروسی وزیر آژانس بین المللی انرژی اتمی توضیح داد که در نتیجه گفتگوهایی که وی در سفر خود به تهران در 21 فوریه انجام داد ، توافق فنی موقت حاصل شد و در این زمینه فعالیتهای اصلی بررسی و نظارت آژانس بین المللی انرژی هسته ای تا 3 ماه دیگر ادامه دارد.

از طرف دیگر آژانس انرژی اتمی ایران گفت برخی فعالیت های هسته ای فقط در مدت سه ماه به ثبت می رسند ، اما تا زمانی که تحریم ها در آن مدت برداشته نشوند ، سوابق آنها در دسترس آژانس انرژی هسته ای قرار نخواهد گرفت. موافقت نامه موقت فنی که در 24 ماه مه به پایان رسید ، یک ماه تا 24 ژوئن تمدید شد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *