[ad_1]

گزارش شده است که 27 کودک در 72 ساعت گذشته در 3 ولایت افغانستان کشته شده اند.

در بیانیه صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) آمده است که حقوق کودکان در افغانستان توسط طالبان و دولت نادیده گرفته شده است.

در این بیانیه که گفته می شود 27 کودک در 72 ساعت کشور در ولایت های قندهار ، هاست و پکتیا در این کشور کشته شده اند ، آمده است که در این مدت 136 کودک در حوادث خشونت بار زخمی شده اند.

با تاکید بر اینکه افزایش سریع خشونت علیه کودکان در افغانستان نگران کننده است ، اعلام شد که خشونت علیه کودکان قتل است و وضعیت نگران کننده است.

در این بیانیه آمده است که در صورت افزایش تیراندازی ، حق پیشرفت کودکان تهدید می شود و آینده آنها نیز تهدید می شود.

از سوی دیگر ، درگیری بین جنگجویان طالبان و نیروهای امنیتی حدود دو هفته است که در بسیاری از ولایات کشور ادامه دارد.

جهت دهی طالبان به روستاهای شمالی

در پی تصمیم آمریکا برای عقب نشینی نیروهای خود به افغانستان ، طالبان که حملات خود به اوج خود رسید ، مراکز استان های شمالی که این کشور را با آسیای مرکزی متصل می کند ، تصرف کردند.

بر اساس توافقنامه دوحه بین ایالات متحده و طالبان ، طالبان که اعلام کردند قبل از آخرین تاریخ خروج نیروهای ناتو در 11 سپتامبر 2021 به مراکز استان ها حمله نمی کنند ، با نشان دادن حقیقت به مراکز استان ها مراجعه کردند. از حملات هوایی آمریکا.

طالبان در چهار روز گذشته در مجموع 6 مرکز ولایتی ، یکی در جنوب غربی کشور و پنج ولایت دیگر در شمال و شمال شرق را از نیروهای دولتی افغانستان گرفته اند.

دولت افغانستان هنوز 28 مرکز از 34 مرکز استان را تحت کنترل دارد.

یکی از اولین اقدامات طالبان در مناطق تحت کنترل آنها آزادی همه زندانیان در زندان ها بود.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *