[ad_1]

در بیانیه کتبی وزارت خارجه بریتانیا آمده است که 7 نفر از سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) که مستقیماً تحریم شده اند مسئول برنامه ریزی یا انجام حمله به ناوالنی در 20 آگوست 2020 بوده اند و این تحریم ها همراه با سازمان ملل متحد گرفته شده است. ایالت ها.

دومینیک راب وزیر خارجه بریتانیا نیز در بیانیه خود در این زمینه از اظهارات زیر استفاده کرد:

“پس از مسمومیت هولناک الکسی ناوالنی یک سال پیش ، بریتانیا پاسخ بین المللی را به این اقدام ناامید کننده هدایت کرد. ما به دولت روسیه پیامی روشن می دهیم که هرگونه استفاده از سلاح های شیمیایی قوانین بین المللی را نقض می کند و باید تحقیقات جنایی شفاف انجام شود.” روسیه. “، ما شما را دعوت می کنیم تا کل ذخایر گازهای عصبی” Newbie “را کشف کنید.”

– دستگیری ناوالنی مخالف روس

شایعه شده بود که الکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان روسیه ، که در 20 آگوست 2020 در هواپیمایی از سیبری بیمار شد ، با یک ماده آینه مسموم شد. ناوالنی در 22 آگوست برای درمان با هواپیمای مخصوص از امسک به برلین منتقل شد. آلمان گفته است که قطعاً مخالف روس مسموم شده است.

الکسی ناوالنی در 17 ژانویه در فرودگاه مسکو به محض بازگشت از آلمان برای درمان بازداشت شد.

به درخواست سرویس تعزیرات فدرال روسیه ، پرونده علیه ناوالنی در دادگاه شهر مسکو در 2 فوریه به پایان رسید و دادگاه حکم 3.5 ساله تعلیقی ناوالنی را که در نتیجه پرونده فساد کشتی صادر شده بود ، تبدیل کرد. یک مجازات معمولی زندان. که شرایط بررسی قضایی را برآورده نمی کند.

دادگاه حکم کرده بود که ناوالنی باید با توجه به 10 ماهی که او قبلاً در حبس خانگی گذرانده بود ، بقیه دوران محکومیت خود را در زندان بگذراند.

تظاهرات غیر مجاز در شهرهای مختلف روسیه برای آزادی ناوالنی زندانی برگزار شد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *