[ad_1]

واشنگتن: دونالد رئیس جمهور سابق ترامپ روز پنجشنبه از شهادت در این طرح خودداری کرد روند استیضاح پس از احضار توسط دادستان ها به اتاق برای شهادت ، دادگاه را “خلاف قانون اساسی” خواند.
وکلای ترامپ در نامه ای به جیمی راسکین ، دادستان کل مجلس نمایندگان مجلس ، برای پاسخ به س toالات مربوط به حمله 6 ژانویه به پایتخت آمریكا ، این درخواست را “تمسخر روابط عمومی” به سخره گرفتند.
وکلای دادگستری ، بروس کاستور و دیوید شان در پاسخ خود گفتند: نامه شما فقط آنچه را همه می دانند تأیید می کند: شما نمی توانید ادعاهای خود را علیه ترامپ ثابت کنید.
در حالی که وکلا نگفتند که وی شهادت می دهد ، مشاور ارشد ترامپ ، جیسون میلر ، گفت که او شهادت نمی دهد.
میلر به خبرگزاری فرانسه گفت: “رئیس جمهور در روندهای خلاف قانون اساسی شهادت نمی دهد.”
این امتناع پنج روز قبل از محاکمه رهبر پیشین ایالات متحده به اتهام استیضاح به “تحریک قیام” در سنای آمریکا.
در دومین دادگاه استیضاح بی سابقه خود ، ترامپ متهم به تحریک حمله طرفداران خود به مجلس قانونگذار آمریكا در یك ماه پیش و مجبور كردن وی برای تعلیق اعتبار خود است. جو بایدنپیروزی انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر.
راسکین از ترامپ که بدون مدرک ادعا می کند بایدن با کلاهبرداری گسترده پیروز شده است ، خواسته بود هفته آینده ، قبل یا در طول دادگاه ، شهادت دهد.
وی گفت: ترامپ ، که اکنون در استراحتگاه خود در فلوریدا Mar-a-Lago زندگی می کند ، بهانه کمی برای جلوگیری از شهادت دادن داشت ، و دیگر نمی تواند بگوید که هنگام کار بیش از حد مشغول نظارت بر کشور و همچنین موقعیت کاخ سفید است. هنوز رئیس جمهور
راسکین همچنین هشدار داد که اگر ترامپ امتناع کند ، دلیل بر مدارک علیه او تلقی می شود.
وی افزود: “اگر این دعوت را رد كنید ، ما برای همه حقوق از جمله حق تأیید در طول دادگاه محفوظ می مانیم كه امتناع شما از شهادت نتیجه گیری بسیار نامطلوبی درباره اقدامات (و بی عملی) شما در 6 ژانویه 2021 است.”
در نامه و پاسخ راسکین خطوط نبرد برای روند استیضاح بی سابقه رئیس جمهور پس از عزیمت وی ​​مشخص شده است.
دادستان های مجلس دموکراتیک یا مدیران استیضاح می گویند رهبر جمهوری خواهان “تنها مسئول” حمله کاپیتول است که منجر به کشته شدن پنج نفر شد.
آنها گفتند: “رئیس جمهور ترامپ در خیانت شدید به سوگند خود ، گروهی خشن را به حمله به پایتخت آمریكا تحریک كرد.”
اما تیم ترامپ روز سه شنبه گفت که هر آنچه ترامپ در روزها و ساعت ها قبل از حمله برای تشویق طرفداران به رد پیروزی در انتخابات بایدن گفت ، آزادی بیان با حمایت قانون اساسی است.
و آنها رساندن رئیس جمهور پیشین در سنا را خلاف قانون اساسی اعلام کردند.
بازتاب حمله 6 ژانویه در واشنگتن همچنان ادامه دارد. طبق تخمین های برنامه افراط گرایی دانشگاه جورج واشنگتن ، دادستان ها در این حملات حدود 180 نفر را متهم کرده اند و صدها نفر دیگر تحت تحقیق هستند.
وزارت دادگستری پیشنهاد کرده است که آنها می توانند پرونده توطئه آشوب گرایانه برخی از گروه های راست افراطی را در حمله مورد حمایت ترامپ مطرح کنند.
در راهپیمایی کاخ سفید ، ساعاتی قبل از حمله ، ترامپ طرفداران را به رد نتایج انتخابات و “جهنم جنگیدن” تشویق کرد.
در حالی که دموکرات ها در کانون پرونده خود چنین اظهاراتی را بیان می کنند ، وکلای ترامپ موضوع قانون اساسی را مطرح می کنند.
این می تواند منجر به تبرئه وی شود. این محکومیت مستلزم حمایت دو سوم 100 سناتوری است که به عنوان قاضی و هیئت منصفه در این روند فعالیت می کنند.
اما هفته گذشته ، 45 نفر از 50 سناتور جمهوری خواه به صراحت گفتند كه تلاش رئیس جمهور سابق خلاف قانون اساسی است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *