[ad_1]

واشنگتن: این یک باشگاه است دونالد ترامپ او هرگز علاقه ای به پیوستن نداشته است ، و مطمئناً خیلی زود: کادرهایی از فرماندهان سابق که به مقام ریاست جمهوری احترام می گذاشتند تا اختلافات سیاسی شدید را مرتباً از بین ببرند و حتی در یک هدف مشترک متحد شوند.
اعضای باشگاه ریاست جمهوری سابق برای عکس گرفتن با هم ژست می گیرند. آنها هنگام تعمق در وقایع تاریخی لبخند می زنند و به پشت خود می زنند ، یا در مراسم خاکسپاری VIP با مضحکی کنار هم می نشینند. آنها با هم پروژه های ویژه ای را به عهده می گیرند. آنها بندرت مورد انتقاد قرار می گیرند و تمایل دارند حتی سخنان تند نسبت به خودشان را ارائه دهند وارثان کاخ سفید.
با این حال ، مانند بسیاری دیگر از سنت های ریاست جمهوری ، به نظر می رسد این ترامپ در حال شکست است. اکنون که او دفتر خود را ترک کرده است ، دشوار است که او را در آغوش باشگاه منحصر به فرد و منحصر به فرد روسای جمهور سابق ببیند.
کیت اندرسن براور که در سال 2019 با ترامپ برای کتاب تیم پنج: باشگاه ریاست جمهوری در دوران ترامپ مصاحبه کرد ، گفت: “او از ایده پذیرش در باشگاه ریاست جمهوری خندید.” “او مانند بود ،” من فکر نمی کنم من پذیرفته شوم. ”
همچنین واضح است که سایر اعضای باشگاه خواهان آن نیستند – حداقل در حال حاضر.
روسای جمهور سابق باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون پس از رئیس جمهور یک فیلم سه دقیقه ای از گورستان ملی آرلینگتون ضبط کرد جو بایدنمراسم تحلیف این هفته ، ستایش صلح آمیز ریاست جمهوری به عنوان هسته دموکراسی آمریکایی. این بخش شامل نام بردن از ترامپ نبود ، اما به نظر می رسید این یک انتقاد آشکار از رفتار او پس از شکست در انتخابات نوامبر است.
بوش گفت: “من فکر می کنم این واقعیت که ما سه نفر اینجا ایستاده ایم و در مورد انتقال صلح آمیز قدرت صحبت می کنیم ، بیانگر یکپارچگی نهادی کشورمان است.” اوباما مراسم تحلیف را “یادآوری اینکه می توانیم اختلافات شدیدی داشته باشیم و هنوز انسانیت مشترک خود را تصدیق کنیم ، خواند و اینکه ما به عنوان آمریکایی اشتراکات بیشتری نسبت به آنچه ما را تقسیم می کند ، داریم.”
ترامپ ماه ها با ادعاهای بی اساس مبنی بر دزدیده شدن انتخاب وی توسط تقلب و در نهایت کمک به برانگیختن یک قیام مرگبار در پایتخت آمریکا به سر برد. او رفت کاخ سفید بدون حضور در سوگند بایدن ، اولین رئیس جمهوری که مراسم تحلیف جانشین خود را در 152 سال گذشته از دست داد.
اوباما ، بوش و کلینتون پس از کشف بایدن ، ویدئوی خود را برای گذاشتن تاج گل بر مزار سرباز گمنام ضبط کردند. آنها همچنین ویدیویی را ضبط کردند که از آمریکایی ها می خواهد واکسینه شوند و ویروس کرونا را واکسینه کنند. فقط جیمی کارتر 96 ساله ، که وقایع عمومی خود را به دلیل همه گیری همه گیر محدود کرد و ترامپ که پیش از این به زندگی پس از ریاست جمهوری در فلوریدا پرواز کرده بود ، در آنجا نبودند.
جفری انگل ، مدیر و بنیانگذار مرکز تاریخ ریاست جمهوری در دانشگاه South Methodist در دالاس ، گفت که ترامپ برای باشگاه رسای جمهور سابق مناسب نیست “زیرا او از نظر اخلاقی متفاوت است.”
انگل گفت: “افراد باشگاه در طول تاریخ مورد احترام روسای جمهور آینده بودند. حتی ریچارد نیکسون نیز به خاطر سیاست خارجی خود مورد احترام بیل کلینتون و رونالد ریگان و غیره بود.” “مطمئن نیستم که افراد زیادی را می بینم که ترامپ را برای مشاوره استراتژیک خود فرا می خوانند.”
گاهی اوقات از روسای جمهور سابق برای کارهای بزرگ دعوت می شود.
جورج اچ. دبلیو بوش و کلینتون در سال 2005 با همدستی برای آغاز کارزاری از آمریکایی ها خواستند تا به قربانیان سونامی ویرانگر در جنوب شرقی آسیا کمک کنند. هنگامی که طوفان کاترینا سواحل خلیج فارس را منفجر کرد ، بوش ، پدر رئیس جمهور فعلی جورج دبلیو بوش ، از کلینتون خواست که تلاش خود را برای جمع آوری کمک های مالی برای کمک به کاترینا افزایش دهد.
وقتی بوش بزرگتر در سال 2018 درگذشت ، کلینتون نوشت ، “دوستی او یکی از بزرگترین هدیه های زندگی من است” ، ستایش بسیار خوبی بود ، زیرا این مردی بود که وی پس از یک کارزار انتخاباتی در سال 1992 از کاخ سفید اخراج کرد – بوش را فقط رئیس جمهور فعلی در سه دهه به جز ترامپ.
اوباما کلینتون و رئیس جمهور جوان بوش را شنود می کند تا اقدامات جمع آوری کمک برای هائیتی را پس از زلزله ویرانگر در 2010 افزایش دهد. جورج دبلیو بوش همچنین با بانوی اول سابق دوست خوبی شد میشل اوباماو دوربین ها او را در حالی که در مراسم خاکسپاری سناتور آریزونا جان مک کین کنار هم نشسته بودند ، گرفتند.
روسای جمهور معمولاً همان احترامی را که نسبت به پیشینیان خود قائل بودند ، بدون توجه به حزب ، در حالی که هنوز در سمت خود بودند ، نشان می دهند. در سال 1971 ، سه سال قبل از استعفا با شرم ، ریچارد نیکسون برای شرکت در وقف کتابخانه ریاست جمهوری لیندون بینس جانسون به تگزاس سفر کرد. وقتی کتابخانه نیکسون در سال 1990 تکمیل شد ، رئیس جمهور وقت جورج اچ دبلیو بوش به همراه روسای جمهور سابق رونالد ریگان و جرالد فورد در آنجا حضور داشتند.
قطع سنت ترامپ حتی قبل از ریاست جمهوری وی آغاز شد. اوباما پس از پیروزی در انتخابات در نوامبر 2016 ، ترامپ را در کاخ سفید پذیرفت و قول داد “برای موفقیت شما همه تلاش خود را انجام خواهیم داد”. ترامپ پاسخ داد ، “من مشتاقانه منتظر هستم که در آینده بارها و بارها با شما باشم” ، اما این اتفاق هرگز رخ نداد.
در عوض ، ترامپ اوباما را به دروغ به شنود شنود او متهم كرد و چهار سال را بر روی پرونده پرونده سلف خود گذراند.
روسای جمهور فعلی و سابق نیز گاهی از یکدیگر متنفر بوده اند و انتقاد از جانشینان آنها نیز شنیده نشده است. کارتر سیاست های دولت جمهوری خواه را به دنبال وی انتقاد کرد ، اوباما ترامپ را در زمان مبارزات انتخاباتی برای بایدن مورد انتقاد قرار داد ، و همچنین سیاست های جورج دبلیو بوش پدر را مورد انتقاد قرار داد – گرچه اوباما معمولاً مراقب است که نام قبلی خود را نبرد. تئودور روزولت سعی کرد جانشین خود ، ویلیام هوارد تافت ، همتای جمهوری خواه خود را با ایجاد حزب بول موز خود و دوباره کاندیدای ریاست جمهوری ، سرنگون کند.
هنوز احترام رئیس جمهور به روسای جمهور سابق حتی فراتر از این است. رئیس جمهور دوم این کشور ، جان آدامز ، به اندازه کافی نگران بود که میراث سلف خود را خدشه دار کند و در انتصابات کابینه جورج واشنگتن حفظ کند.
ترامپ ممکن است وقت داشته باشد تا با پیشینیان خود رابطه برقرار کند. وی به براور گفت كه “می تواند ببیند كه دوباره با بیل كلینتون دوست شده است” و خاطرنشان كرد كه این زوج عادت دارند با هم گلف بازی كنند.
اما شانس تبدیل شدن او به یک رئیس جمهور بازنشسته سنتی مانند هرگز در زمان ریاست جمهوری همچنان طولانی است.
بروور گفت: “من فکر می کنم ترامپ بیش از حد پیش رفته است.” “من فکر نمی کنم این روسای جمهور سابق هر لحظه از او استقبال کنند.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *