[ad_1]

Star.com.trپنجشنبه ، 12 آگوست 2021 18:54 بعد از ظهر – به روز شده: پنجشنبه 12 آگوست 2021 18:57 بعد از ظهر

ارمنستان با شکست شکست ناپذیر سربازان آذربایجان در 44 روز پس از تخلفات در قره باغ ، خود را برای برداشتن گام های جدید آماده می کند. پانیان ، که می خواست مردم پس از شکست در عرع کرابا با حضور در خیابان ها استعفا دهند ، پس از تصمیم گیری در مورد انتخابات زودهنگام ، صندلی خود را به کسی واگذار نکرد. پدر ارمنی پینیان که برای جلسات جدید سبز شد ، گفت ایروان آماده است تا گفتگوها را با باک از سر بگیرد.

پینیان با تاکید بر اینکه ارمنستان آماده شرکت در مذاکرات در بالاترین سطح است ، گفت که آنها انتظار پیشنهادات مشخصی را دارند.

– مشکل با Dalk Karaba

مشکل دالک قره باغ زمانی آغاز شد که ارمنیان در جریان فتح اتحاد جماهیر شوروی در آن مناطق مطالبه حقوق کردند.

ارامنه در سال 1991 خانکندی ، خوجالی و OAI را در سال 1992 اشغال کردند. ارامنه ، که بعداً لان ، هوکاوند ، کلبتزر و ادره را فتح کردند ، در سال 1993 وارد آدم شدند. پس از آن استانهای آدام گابریل ، فضولی ، گوبدل و اشغال شد. زنگیلان.

نیروهای ارمنی با نارضایتی از اشغال ، رفتار بی رحمانه ای با غیرنظامیان آذربایجانی نشان دادند.

در جریان اشغال ، هزاران غیرنظامی آذربایجانی قربانی جنایات نیروهای ارمنی شدند. تنها در شهر خوجالی ، 613 غیرنظامی در یک روز توسط ارمنی ها کشته شدند.

در حالی که 20 درصد از اراضی آذربایجان اشغال شده بود ، نزدیک به 1 میلیون نفر مجبور به فرار از مناطق محل زندگی خود شدند.

گروه AGT مینسک که در سال 1992 برای میانجیگری بین کشورها و تشویق مناقشه ارمنستان و آذربایجان و حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه دالک و قره باغ تشکیل شد ، توسط وزارتخانه های خارجه روسیه ، فرانسه و ایالات متحده رهبری شد ، اما در سالهای اخیر به مدت 28 سالها گروه AGT مینسک نتوانسته به نتایج مشخصی در حل مشکل دست یابد.

در پی آزادسازی 5 مرکز شهری ، 4 شهر و 286 روستا در عملیاتی که ارتش آذربایجان در 27 سپتامبر آغاز کرد ، ارمنستان شکست را پذیرفت و موافقت نامه ای را امضا کرد که نوید تخلیه استانهای اشغالی آدم ، لان و کلباسر را می داد.

ارتش ارمنستان مجبور شد در 20 نوامبر از آدم ، در 25 نوامبر از کلبتزر و امروز از لان عقب نشینی کند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *