[ad_1]

واشنگتن: از آغاز مبارزات انتخاباتی خود در سال 2015 تا شکست مقابل جو بایدن ، زمان دونالد ترامپ در کاخ سفید این یک سوار قطار بی نظم به یک پارک تفریحی بود زیرا او قوانین را نقض می کرد ، از متحدان اجتناب می کرد ، هر کسی را که مخالف او بود ، مورد آزار و اذیت قرار می داد ، و با تمرکز لیزر کنترل می کرد که سیاست او با پایگاه سیاسی محافظه کارش چگونه است.
در اینجا برخی از تاریخ های مهم ذکر شده است که فعالیت سیاسی ترامپ را قطع کرده است:
25 ژانویه 2017: ترامپ با امضای دستورالعملی ، ساخت دیواری را که قول داده بود در مرز جنوبی ایالات متحده با مکزیک احداث کند ، وعده اصلی کمپینی است که مکزیک برای آن هزینه خواهد کرد. در پایان ، تنها چند صد مایل توسط ایالات متحده پرداخت شد.
27 ژانویه 2017: ترامپ از هفت کشور با اکثریت مسلمان – ایران ، عراق ، لیبی ، سومالی ، سودان ، سوریه و یمن دستور منع محدودیت صادر کرد. در برابر خشم ، دادگاه عالی متن را در تابستان 2018 معتبر می کند.
1 ژوئن 2017: ترامپ اعلام کرد که ایالات متحده از توافق نامه آب و هوای پاریس خارج می شود.
20 دسامبر 2017: کنگره به رهبری جمهوری بزرگترین کاهش مالیات در 31 سال گذشته را تصویب کرد.
31 مه 2018: ایالات متحده تعرفه های فولاد و آلومینیوم را از مکزیک ، کانادا و اتحادیه اروپا دریافت می کند.
15 ژوئن 2018: ترامپ جنگ تجاری خود را با چین آغاز کرد و تعرفه 25 درصدی 50 میلیارد دلار کالای وارداتی را اعمال کرد.
سپتامبر 2019: بیکاری به کمترین میزان در 50 سال گذشته – 3.5 درصد رسیده است.
6 دسامبر 2017: دولت ترامپ بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می شناسد ، سیاست طولانی مدت آمریکا را شکست و محکومیت بین المللی را تحریک کرد.
8 مه 2018: ایالات متحده از توافق هسته ای بین المللی با ایران خارج شد و تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی را دوباره برقرار کرد.
30 ژوئن 2019: ترامپ اولین رهبر ایالات متحده است که قدم در کره شمالی می گذارد ، فقط یک سال پس از ملاقات با رهبر این کشور کیم جونگ اون در سنگاپور برای بحث در مورد خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره.
27 اکتبر 2019: اطلاعیه ای مبنی بر کشته شدن رهبر گروه دولت اسلامی ابوبکر البغدادی در حمله نظامی آمریکا به سوریه.
3 ژانویه 2020: ژنرال قدرتمند ایرانی کاظم سلیمانی در یک حمله هوایی آمریکا در بغداد کشته شد.
28 ژوئیه 2017: سنا در لغو اوباماکر ، برنامه بهداشت دموکراتیک که ترامپ قول داده است آن را لغو کند ، نیست.
6 نوامبر 2018: دموکرات های مخالف کنترل مجلس نمایندگان را در دست گرفتند. جمهوری خواهان سنا را نگه می دارند.
12 آگوست 2017: در جریان تظاهرات فعالان راست افراطی در شارلوتسویل ، ویرجینیا ، یک طرفدار نئونازی با اتومبیل خود به گروهی از معترضان ضد نژادپرستی برخورد کرد و یک زن را کشت. رئیس جمهور به دلیل گفتن “افراد خوب” در هر دو طرف به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.
14 فوریه 2018: یک دانش آموز 19 ساله سابق با شلیک گلوله به دبیرستان قدیمی خود در پارک لند ، فلوریدا ، منجر به کشته شدن 17 نفر شد. این قتل عام بسیج بی سابقه ای از جوانان را به دنبال کنترل تسلیحات تحریک کرد. ترامپ با تمام وجود از حقوق دارندگان اسلحه حمایت می کند.
25 مه سال 2020: جورج فلوید ، مرد 46 ساله سیاه پوستی ، در بازداشت درگذشت و باعث اعتراض در سراسر کشور شد. ترامپ از قانون و نظم استقبال می کند و معترضین را اراذل و اوباش می خواند.
17 مه 2017: رابرت مولر ، مدیر سابق FBI به عنوان مشاور ویژه منصوب شد تا تحقیق کند که آیا مبارزات انتخاباتی ترامپ برای سرقت انتخابات 2016 با روسیه توطئه کرده است یا خیر. .
18 آوریل 2019: گزارش مولر بدون ادعای توطئه جنایی منتشر شد. اما این به تماس مکرر بین ستاد انتخاباتی ترامپ و شخصیت های مرتبط با کرملین اشاره دارد که مشخص شده است به نفع ترامپ مداخله کرده اند. مولر مثالهای بی شماری از مانع ترامپ برای تحقیقات را ذکر می کند.
18 دسامبر 2019: ترامپ به اتهام سو abuse استفاده از قدرت و ممانعت از کنگره استیضاح می شود و اوکراین را مجبور می کند تا رقیب دموکرات آینده خود ، بایدن را ترسیم کند. ترامپ در دادگاه خود در مجلس سنا تحت کنترل جمهوری خواهان در 5 فوریه تبرئه شد.
31 ژانویه 2020: ایالات متحده منع ورود مسافران غیرآمریکایی از چین برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را اعلام کرد. این ممنوعیت در 14 مارس به کشورهای اروپایی گسترش یافت زیرا این کشور از جهان خارج شده است.
2 اکتبر 2020: پس از مثبت بودن آزمایش ویروس ، ترامپ برای معالجه در بیمارستان نظامی بستری شد و پس از سه روز اظهار کرد که اکنون “ایمن شده” است.
3 نوامبر 2020: آمریکایی ها بایدن را به عنوان جانشین ترامپ انتخاب می کنند که از پذیرفتن شکست امتناع می ورزد و دو ماه را صرف گسترش نظریه های توطئه بی اساس در مورد تقلب در انتخابات و دروغی که با یک ضربه خرد کننده به دست آورد
6 ژانویه 2021: ترامپ به هواداران خود گفت در حالی که نمایندگان مجلس پیروزی بایدن را تایید می کنند ، علیه کنگره راهپیمایی کنند و “مانند جهنم” جنگ کنند. اوباش مسلح توفان می کند پایتخت آمریکا و پنج نفر در هرج و مرج پس از آن می میرند. یک هفته بعد ، ترامپ اولین رئیس جمهور آمریکا شد که دو بار استیضاح شد ، زیرا مجلس وی را به تحریک قیام متهم کرد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *