[ad_1]

مسکو: شعار دادن علیه رئیس جمهور ولادیمیر پوتین، ده ها هزار نفر روز یکشنبه در روسیه به خیابان ها آمدند و خواستار آزادی الکسی رهبر زندانی مخالف شدند فله، اعتراضات ملی را به لرزه درآورد کرملین.
طبق گفته های بیش از 5،100 نفر توسط پلیس بازداشت شدند گروه نظارتو برخی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.
این اعتراضات گسترده علیرغم تلاش مقامات روسی برای مهار موج تظاهرات پس از جمع شدن دهها هزار نفر در آخر هفته گذشته در این کشور برای بزرگترین ، گسترده ترین نمایش نارضایتی روسیه طی سالهای گذشته برگزار شد. علیرغم تهدیدهای زندان ، هشدارها به گروه های رسانه های اجتماعی و طناب های سختگیرانه پلیس ، این اعتراضات روز یکشنبه بار دیگر شهرهای مناطق 11 ساعته روسیه را در برگرفت.
تیم ناوالنی به سرعت اعتراض جدیدی را اعلام کردند مسکو برای روز سه شنبه ، وقتی او با دادرسی روبرو می شود که می تواند او را برای سالها به زندان بفرستد.
ناوالنی ، 44 ساله ، بازرسان مبارزه با فساد اداری ، که منتقد اصلی پوتین است ، در 17 ژانویه هنگام بازگشت از آلمان دستگیر شد ، جایی که وی 5 ماه را در دوره نقاهت از مسمومیت عامل عصبی به سرزنش کرملین گذراند. مقامات روسی این ادعا را رد کردند. وی به دلیل نقض آزادی مشروط به دلیل عدم حضور در جلسات اجرای قانون هنگام بهبود در آلمان دستگیر شد.
ایالات متحده از روسیه خواسته است تا ناوالنی را آزاد کند و از سرکوب اعتراضات انتقاد کند.
وزیر امور خارجه ایالات متحده گفت: “ایالات متحده ادامه استفاده از تاکتیک های خشن علیه معترضان و روزنامه نگاران مسالمت آمیز توسط مقامات روسیه را برای دومین هفته متوالی محکوم می کند.” آنتونی بلینکن در توییتر گفت.
وزارت امور خارجه روسیه درخواست بلینکن را به عنوان “دخالت فاحش در امور داخلی روسیه” رد کرد و واشنگتن را متهم کرد که با حمایت از اعتراضات به ایجاد بی ثباتی در کشور می پردازد.
به گزارش OVD-Info ، گروهی که بر بازداشت های سیاسی نظارت می کند ، پلیس بیش از 5100 نفر را در روز یکشنبه در شهرهای کشور بازداشت کرد ، در حالی که در تظاهرات در روسیه در 23 ژانویه از حدود 4000 بازداشت عبور کرد.
در مسکو ، مقامات اقدامات امنیتی بی سابقه ای را در مرکز شهر اعمال کردند ، ایستگاه های مترو در نزدیکی کرملین را بستند ، ترافیک اتوبوس را کاهش دادند و دستور دادند رستوران ها و مغازه ها بسته بمانند.
تیم ناوالنی در ابتدا خواستار تظاهرات روز یکشنبه در میدان لوبیانکا در مسکو ، محل استقرار مقر خدمات امنیت فدرال ، که ناوالنی گفت مسئول مسمومیت است ، برگزار شد. این اعتراض که در اطراف میدان با طناب پلیس روبرو بود ، به سمت سایر میادین و خیابانهای مرکزی حرکت کرد.
پلیس خودسرانه افراد را سوار کرده و آنها را در اتوبوس های پلیس بارگیری می کند ، اما هزاران معترض با شعارهای “پوتین ، استعفا!” و “دزد پوتین!” ساعت ها از مرکز شهر عبور کردند. اشاره به یک عمارت مجلل دریای سیاه که گفته می شود برای رهبر روسیه ساخته شده است در یک ویدیوی بسیار مشهور منتشر شده توسط تیم ناوالنی موجود است.
معترض لئونید مارتینوف گفت: “من نمی ترسم زیرا ما اکثریت هستیم.” “ما نباید از باشگاه ها بترسیم ، زیرا حقیقت از طرف ماست.”
در یک زمان ، جمعیت معترضین به سمت زندان Matrosskaya Tishina ، جایی که Navalny در آنجا است ، حرکت کردند. آنها با فالانژهای آشوبگر پلیس روبرو شدند که راهپیمایی را دفع کردند و معترضین را از طریق حیاط ها دنبال کردند.
معترضین به راهپیمایی از طریق پایتخت روسیه ادامه دادند و در اطراف طنابهای پلیس زیگزاگ زدند. مأموران آنها را به گروه های کوچکتر تقسیم کرده و ده ها نفر را بازداشت می کنند ، برخی را با چوب ضرب و شتم می کنند و گهگاه با استفاده از چاشنی ها.
بیش از 1600 نفر در مسکو بازداشت شده اند ، از جمله همسر ناوالنی جولیا ، که ساعاتی پس از انتظار برای محاکمه روز دوشنبه به اتهام شرکت در اعتراض غیر مجاز آزاد شد. وی پیش از اعتراض در اینستاگرام گفت: “اگر ساكت بمانیم ، آنها فردا به دنبال هر كدام خواهند آمد.”
عفو بین الملل می گوید مقامات مسکو آنقدر افراد را دستگیر کرده اند که مراکز بازداشت در این شهر بدون جا مانده است. ناتالیا زویاگینا ، رئیس دفتر این گروه در مسکو گفت: “کرملین در حال جنگ علیه حقوق بشر مردم روسیه است و خواهان آزادی و تغییر معترضان را خفه می کند.”
چندین هزار نفر از طریق دومین شهر بزرگ روسیه ، سن پترزبورگ ، با شعار “مرگ بر تزار!” راهپیمایی کردند و گاهی اوقات درگیری هایی آغاز می شد که برخی از معترضین پلیس را که می خواست آنها را بازداشت کنند ، عقب برانند. بیش از 1100 نفر دستگیر شدند.
برخی از بزرگترین تجمعات در نووسیبیرسک و کراسنویارسک در سیبری شرقی و اکاترینبورگ در اورال برگزار شد.
ویاچسلاو وروبیوف 55 ساله که در یک تجمع در یکاترینبورگ شرکت کرده بود ، گفت: “من نمی خواهم نوه هایم در چنین کشوری زندگی کنند.” “من می خواهم که آنها در یک کشور آزاد زندگی کنند.”
آنه لینده ، وزیر امور خارجه سوئد ، که در حال حاضر رئیس سازمان امنیت و همکاری در اروپا است ، “استفاده بیش از حد از زور توسط مقامات و بازداشت گسترده معترضان صلح طلب و روزنامه نگاران” را محکوم کرد و از روسیه خواست “همه آنها را به ناحق آزاد کند” بازداشت شده ، از جمله ناوالنی. ”
به عنوان بخشی از تلاش چند جانبه مقامات برای جلوگیری از اعتراضات ، دادگاه ها طی هفته گذشته همکاران و فعالان ناوالنی را در سراسر کشور بازداشت کردند. برادر او اولگ ، دستیار ارشد لیوبوف سوبول و سه نفر دیگر روز جمعه به اتهام نقض محدودیت های ویروس کرونا در جریان اعتراضات آخر هفته گذشته در بازداشت خانگی قرار گرفتند.
دادستان ها همچنین از سیستم عامل های شبکه های اجتماعی خواستند مانع تماس برای پیوستن به اعتراضات شوند.
وزارت کشور هشدارهای شدیدی را به مردم صادر کرد و گفت: معترضان می توانند به جرم دست داشتن در ناآرامی ها متهم شوند که مجازات آنها تا هشت سال زندان است.
این اعتراضات با ویدئوی دو ساعته یوتیوب که توسط تیم ناوالنی در پی دستگیری وی برای یک اقامتگاه در دریای سیاه که ظاهراً برای پوتین ساخته شده بود ، تقویت شد. این ویدئو بیش از 100 میلیون بار مشاهده شده است و جریان جوک های کنایه آمیز را در اینترنت در میان رکود اقتصادی برانگیخته است.
در دوران حکومت پوتین ، روسیه شاهد فساد گسترده ای بوده است ، در حالی که فقر همچنان گسترده است.
ولادیمیر پرمینف ، که در مسکو معترض است ، گفت: “همه ما از نظر مالی تحت فشار هستیم ، بنابراین افرادی که امروز به خیابان ها می آیند احساس عصبانیت می کنند.” “چرخش دولت لازم است.”
معترضین در مسکو شعارهای “Aqua disco!” اشاره به یکی از امکانات پیشرفته اقامتگاه ، که همچنین دارای یک سالن کازینو و قلیان است که برای تماشای رقص قطب مجهز است.
پوتین می گوید نه او و نه هیچ یک از بستگان نزدیک وی مالک این املاک نیستند. روز شنبه ، آرکادی روتنبرگ ، سرمایه دار بزرگ سرمایه گذاری ، یکی از معتمدان قدیمی پوتین و شریک زندگی گاه به گاه جودو ، گفت که مالک این ملک است.
ناوالنی در 20 آگوست در حین پرواز از سیبری به مسکو به کما رفت و خلبان هواپیما را منحرف کرد تا بتواند در شهر اومسک مداوا شود. دو روز بعد او را به بیمارستانی در برلین منتقل کردند. آزمایشگاه های آلمان ، فرانسه و سوئد و آزمایش های سازمان منع سلاح های شیمیایی نشان داد که وی در معرض عامل اعصاب Novichok قرار داشته است.
مقامات روسی با ادعای اینکه هیچ مدرکی مبنی بر مسموم شدن وی وجود ندارد ، از آغاز تحقیقات جنایی تمام عیار خودداری کردند.
ناوالنی بلافاصله پس از بازگشت به روسیه در اوایل این ماه دستگیر شد و به درخواست زندان زندان روسیه ، که ادعا می کند او مجازات تعلیق مجازات خود را از مجازات پولشویی سال 2014 نقض کرده است ، رد کرد و به عنوان انتقام سیاسی رد شد.
روز پنجشنبه دادگاهی در مسکو درخواست تجدیدنظر ناوالنی را رد کرد و دادرسی روز سه شنبه می تواند حکم تعلیقی 3/2 ساله وی را به حکم زندان تبدیل کند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *