[ad_1]

AAچهارشنبه ، 9 ژوئن 2021 10:58 – به روز شده: چهارشنبه 9 ژوئن 2021 10:58

کورتی پس از تأیید حکم حبس ابد ملادیچ توسط مکانیسم باقی مانده دادگاه های کیفری بین المللی (IRMCT) در لاهه ، هلند ، پستی در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

کورتی با توصیف ملادیچ به عنوان “جنایتکار جنگی شناخته شده” ، تأکید کرد که ملادیچ به جرم نسل کشی به حبس ابد محکوم شد.

کورتی گفت: “صربستان او (ملادیچ) را پنهان کرد و به او یک قهرمان تبدیل شد. اما این تصمیم یادآوری این است که انکار صرب ها از جنایات گذشته در بوسنی و هرزگوین و کوزوو باید پایان یابد.” از عبارات استفاده می کند

آلبولنا هاکیو ، وزیر دادگستری کوزوو ، این تصمیم را “خبر خوبی” برای هزاران خانواده و عدالت بین المللی توصیف کرد و افزود: “نه تنها ملادیچ مقصر این جنایت است ، بلکه صربستان ، عامل و توطئه گر این نسل کشی نیز به رهبری اسلوبودان میلوسویچ” ، که برای اولین بار به بوسنی حمله کرد. “او همچنین در کوزوو دست به نسل کشی زد. ارزیابی خود را انجام دهید

در 8 ژوئن 2021 ، سازوکار باقی مانده دادگاه های جنایی بین المللی (IRMCT) در لاهه ، هلند ، حبس ابد ملادیچ ، رهبر سابق صرب بوسنیایی ملقب به “قصاب بوسنیایی” را تأیید کرد.

ملادیچ 78 ساله که صربها را در جنگ 1992-1995 در بوسنی و هرزگوین رهبری کرد ، مسئول نسل کشی سربرنیتسا ، محاصره سارایوو و جنایات مختلف جنگی است.

پرونده ملادیچ که 16 سال پس از کیفرخواست 1995 پنهان مانده بود و در 26 مه 2011 در صربستان دستگیر شد ، در ماه مه 2012 آغاز شد. ملادیچ در سال 2017 به حبس ابد خود اعتراض کرد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *