[ad_1]

به گفته تلویزیون دولتی ایران ، رئیس جمهور روحانی در سخنرانی در جلسه شورای ملی تاجگذاری در تهران اطلاعاتی در مورد تهیه واکسن Kovid-19 و روند واکسیناسیون ارائه داد.

با بیان اینکه آنها در تولید کاندید محلی واکسن پیشرفت چشمگیری داشته اند ، تهیه واکسن از خارج از کشور از اولویت های دولت است ، “دولت تمام منابع لازم برای تولید و خرید واکسن را تأمین می کند.” گفت

روحانی با اشاره به اینکه آنها در حال خرید و آوردن واکسن “ایمن” در خارج از کشور هستند ، گفت که آنها همچنین در این روند با مشکلات ناشی از تحریم های بانکی آمریکا دست و پنجه نرم می کنند.

روحانی با تأکید بر واکسن “ایمن” پس از آنکه آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران ورود واکسن های تولید شده در غرب را به این کشور “خطرناک” اعلام کرد ، روحانی مشخص نکرد که کدام واکسن ها است.

روحانی با بیان اینکه آنها درخواست شرکت های خارجی برای ارسال واکسن به ایران را نمی پذیرند ، گفت: ما می توانستیم قبلاً واکسن هایی را به کشور وارد کنیم. برخی از شرکت های خارجی تولید کننده واکسن درخواست کرده اند که این واکسن ها را برای ما ارسال کنند تا بر روی ما آزمایش شود مردم ، اما وزارت بهداشت مانع این درخواست شد. ” او صحبت کرد.

روحانی با اشاره به اینکه آنها قصد دارند پس از معرفی 16.8 میلیون دوز واکسن Kovid-19 دریافت شده از طریق سازمان بهداشت جهانی مطالعات واکسیناسیون را آغاز کنند ، خاطرنشان کرد: تقریبا 1.3 میلیون نفر از جمله افراد پرخطر و کادر پزشکی واکسینه می شوند. در مرحله اول

رهبر ایران خامنه ای روز گذشته در سخنرانی خود در تلویزیون دولتی گفت که ورود واکسن های آمریکا و انگلیس به این کشور ممنوع شده است که “خطرناک” است. خامنه ای همچنین گفت که به فرانسه ، که در “رسوایی خون کثیف” درگیر شد و منجر به کشته شدن بیش از 400 نفر در سال 1985 شد ، اعتماد ندارد.

به دنبال اظهارات خامنه ای ، هلال احمر ایران اعلام کرد که خرید 150،000 دوز واکسن Kovid-19 از Pfizer-BionTech از طریق ایرانیان در ایالات متحده لغو شده است.

در ایران ، یکی از کشورها با بدترین اپیدمی در خاورمیانه ، مقامات می گویند که به دلیل تحریم های یک جانبه بانکی آمریکا در تحویل واکسن Kovid-19 با مشکل روبرو هستند. با این حال ، لغو واکسن ها توسط Pfizer ، با بیان “خطرناک” ، واکنش کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی را برانگیخت.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *