[ad_1]

شکری در گفتگو با کانال در قاهره و آن-ناس در مصر گفت: “ما به تماس های خود (با طرف ترک) برای ارزیابی مراحل ادامه مسیر بازگشت به شرایط عادی ادامه می دهیم.” از عبارات استفاده می کند

شکری در مورد ارتباط روابط با ترکیه و اوضاع در لیبی ، اکتفا کرد و گفت: “این مسئله جنبه های بسیاری دارد و لیبی از اهمیت زیادی برای مصر و امنیت ملی آن برخوردار است.”

شکری با بیان اینکه کانال های مخالف مصر از ترکیه پخش می کنند ، دوز انتقاد از دولت مصر را کاهش می دهند ، پایه های عادی سازی روابط دو کشور را ایجاد می کنند ، گفت:

“ما مجدداً تأكید می كنیم كه روابط عادی مبتنی بر عدم مداخله در امور داخلی كشورها است. این یك سیاست پذیرفته شده بین المللی است ، اگر پایدار و پایدار باشد ، به عادی سازی روابط منجر می شود ، ادامه تماس ها در سطوح مختلف برای تعیین بیشترین چارچوب مناسب. در مورد روابط و نحوه ادامه کار. “

به دعوت مصر ، یک هیئت ترکی به رهبری سفیر سادات یونال ، معاون وزیر امور خارجه ، 5-6 مه از قاهره بازدید کردند.

گزارش شد که مذاکرات اکتشافی هیئت های ترک و مصر در قاهره در فضایی صمیمانه و محتوایی جامع انجام شده و طرفین نتایج رایزنی ها را ارزیابی کرده و در مورد مراحل بعدی تصمیم خواهند گرفت.

در ماه های اخیر در مورد روابط قاهره و آنکارا سیگنال های مثبتی داده شده است. وزیر امور خارجه مولوت چاووش اوغلو در را برای تغییر احتمالی منطقه باز کرد و گفت: “به عنوان دو کشور با طولانی ترین سرزمین و ساحل در دریای مدیترانه شرقی ، فردا می توانیم مناطق صلاحیت دریایی را با مصر مذاکره کنیم ، بسته به روند روابط ما . “این اتفاق افتاد

به دنبال آن اسامه وزیر امور خارجه مصر مجسمه سازی اطلاعات ، وی تصمیمات اخیر دولت ترکیه در مورد روابط با قاهره را “ابتکار خوب” توصیف کرد.

– روابط با ترکیه-مصر

روابط دیپلماتیک بین ترکیه و مصر در سطح 2013 از یکدیگر پشتیبانی می کنند.

در این روند ، جلسات مختصری به مناسبت های مختلف بین وزیران خارجه دو کشور برگزار شد ، در حالی که سفارت مصر در آنکارا و سرکنسولگری در استانبول و سفارت ترکیه در قاهره و سرکنسولگری در اسکندریه به فعالیت خود ادامه می دهند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *