[ad_1]

لندن: بوریس جانسون ، نخست وزیر ، روز پنجشنبه ادعاهای دستیار سابق خود مبنی بر جلوگیری از پاسخ انگلیس به ویروس کرونا و غیرقابل کنترل بودن او را رد کرد و ادعا کرد که دولت او ده ها هزار مرگ داشته است را رد کرد
وزیر بهداشت مت هانکوک نیز پس از آنکه دومینیک کامینگز او را به دلیل انتقاد در حمله هولناک به دولت جدا کرد ، مقابله به مثل کرد.
کامینگز ، که کار خود را به عنوان مشاور ارشد نخست وزیر بوریس جانسون در ماه نوامبر ترک کرد ، گفت که واکنش اولیه آرام و بی نظم دولت و عدم آموختن درس از اشتباهات جانسون به معنای کشته شدن غیرضروری ده ها هزار نفر بود.
“مردم درمانی را که شایسته آن بوده اند دریافت نکرده اند. وی در برابر نمایندگان مجلس شهادت داد: “بسیاری از مردم در شرایط وحشتناک برای مرگ باقی ماندند.”
کامینگز – که نقش اصلی وی در کارزار حذف انگلیس از اتحادیه اروپا باعث شد جانسون مورد حمایت Brexit به عنوان نخست وزیر کمک کند – گفت جانسون “برای کار نامناسب است” ، جانسون انتقاد را رد کرد و گفت: “برخی از نظراتی که من شنیده ام هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد. ”
جانسون گفت: “این یک سری تصمیمات فوق العاده دشوار است که هیچ یک از آنها را سبک نگرفته ایم.” وی گفت که “ما در هر مرحله با عزمی راسخ برای محافظت از زندگی ، برای نجات جان ما هدایت می شویم.” “آنچه مردم می خواهند با آن ادامه دهند این است که نقشه راه را (باز) کنند و سعی کنند کشورمان را با دقت به جلو ببرند. در طی یکی از سخت ترین دوره هایی که فکر می کنم همه می توانند به خاطر بسپارند “، وی روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت.
کامینز هانکوک را به دروغ گفتن به مردم متهم کرد و گفت که “باید به دلیل اشتباهات از جمله آزمایش های ناموفق که بیماران مبتلا به ویروس از بیمارستان های خانه های سالمندان مرخص می شدند ، اخراج می شد”. هزاران نفر در ماه های اول شیوع بیماری COVID-19 در خانه های مراقبت انگلیس جان خود را از دست دادند.
هنکوک گفت: “ادعاهای بی اساس در مورد صداقت درست نیست.” وی در مجلس عوام به نمایندگان مجلس گفت: “تمام مدت من با مردم در ملا public عام و شخصاً مستقیم بوده ام.” “هر روز از ژانویه گذشته که شروع به کار درمورد پاسخ به این بیماری همه گیر کردم ، هر روز صبح بلند می شدم و می پرسیدم برای محافظت از زندگی خود چه کاری باید انجام دهم؟”
جاناتان اشورث ، سخنگوی حزب مخالف کارگر گفت که آیا ادعاهای کامینگز صحت دارد یا خیر ، دولت سوالی برای پاسخ دادن دارد.
“این ادعاها توسط کامینگز یا درست است ، و اگر چنین باشد ، وزیر امور خارجه (هانکوک) به طور بالقوه قانون وزیر را نقض می کند … یا نادرست است و نخست وزیر یک داستان دروغگو و دروغگو در قلب داونینگ استریت. ” “این چیه؟” انگلستان تقریباً 128000 مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا را ثبت کرده است که بالاترین میزان مرگ و میر در اروپا است و در سال 2020 یکی از عمیق ترین رکودهای جهان را تجربه کرده است ، زیرا سه انسداد متوالی مانع اقتصاد شده است.
دولت می گوید که یک تحقیق عمومی مستقل برای مقابله با بیماری همه گیر سال آینده آغاز خواهد کرد. سیاستمداران و خانواده های مخالف که عزیزان خود را به دلیل COVID-19 از دست داده اند ، می خواهند زودتر شروع شود.
کمپین واکسیناسیون دسته جمعی ، که در ماه دسامبر آغاز شد ، به طور چشمگیری باعث کاهش عفونت ها و مرگ و میرها شده است ، هرچند که انگلستان اکنون یک ویروس جدید ویروس قابل انتقال را که برای اولین بار در هند شناسایی شد ، در نظر دارد. این در حال گسترش در سراسر کشور است و دانشمندان انتظار دارند که این ماده به نوع غالب در انگلیس تبدیل شود ، اما به گفته آنها ، به نظر می رسد واکسن های موجود بر خلاف آن عمل می کنند.
تقریباً سه چهارم انگلیس های بزرگسال یک دوز واکسن ویروس کرونا داشتند و 45٪ هر دو واکسن داشتند.
دولت محدودیت های مرحله را برداشته است ، هفته گذشته مکان های ناهار خوری ، نوشیدنی و سرگرمی در داخل کشور افتتاح شده است ، اما قوانین مربوط به فاصله اجتماعی و ماسک زدن هنوز وجود دارد.
هنكوك گفت: “گفتن زود است” كه آیا باقی مانده محدودیت های اجتماعی اعمال شده برای كند كردن شیوع ویروس ، همانطور كه ​​برنامه ریزی شده بود ، می تواند در 21 ژوئن لغو شود.
جانسون گفت: حذف اقدامات باقی مانده به این بستگی دارد که گزینه جدید منجر به افزایش موارد و سرعت کمپین واکسیناسیون شده باشد.
وی گفت: “در حال حاضر ، من چیزی در داده ها نمی بینم که نشان دهد ما باید از نقشه راه منحرف شویم.” “اما شاید لازم باشد صبر کنیم.”[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *