[ad_1]

لندن: بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس روز پنجشنبه گفت که مرگ روزانه Covid-19 به اوج جدیدی می رسد و بیمارستان ها بیشتر می شوند ، گفتن اینکه چه موقع انسداد ویروس کرونا ویروس ملی در انگلیس پایان یابد ، خیلی زود است.
جانسون گفت ، انگلیس برای دومین روز متوالی رکورد جدیدی در زمینه مرگ روزانه در روز چهارشنبه ثبت کرده است و آن را “وحشتناک” خواند.
یک مطالعه شیوع معروف به REACT-1 نشان می دهد که عفونت ها در روزهای اول محاصره سقوط نکرده اند ، اگرچه دولت گفته است که تأثیر محدودیت های ملی معرفی شده در 5 ژانویه هنوز در ارقام منعکس نشده است.
جانسون به تلویزیون گفت: “من فکر می کنم خیلی زود است که بگوییم چه زمانی می توانیم برخی از محدودیت ها را برداریم.”
“آنچه در داده های ONS مشاهده می کنیم ، در مطالعه REACT ، عفونت نسخه جدیدی را مشاهده می کنیم که دیدیم دقیقاً قبل از کریسمس رسیده است. شکی نیست که این نسخه در واقع در حال گسترش بسیار سریع است.”
سومین محاصره ملی انگلیس باعث بسته شدن بارها ، رستوران ها و مدارس شده است ، به طوری که جانسون افزایش شدید اواخر سال گذشته را عامل انتقال ویروس کرونا دانست که اولین بار در انگلیس کشف شد.
با افزایش مرگ و میر ، تعداد موارد جدید از اوج 68،000 در 8 ژانویه به 38،000 در روز چهارشنبه کاهش یافت.
جانسون قصد دارد گروه های دارای اولویت بالا را تا اواسط ماه فوریه واکسینه کند تا از پیرترین ، آسیب پذیرترین و خط مقدم بهداشت و درمان محافظت کند ، قبل از اینکه آیا امکان کاهش محدودیت ها را دارد
پیش از این ، وزیر آموزش و پرورش گاوین ویلیامسون گفته بود که امیدوار است مدارس تا عید پاک بازگشایی شوند و آنها باید قبل از شروع مجدد دو هفته قبل از شروع کار اخطار دهند.
وزرا از مردم خواستند تا آنجا که می توانند در خانه بمانند تا از ازدحام بیمارستان جلوگیری کنند و به مقامات وقت دهند تا واکسن های Covid-19 را منتشر کنند.
در همین حال ، بهترین مشاور علمی دولت برخی بیمارستان ها را شبیه مناطق جنگی توصیف کرد.
جو هریسون ، مدیر اجرایی بیمارستان NHS Foundation Trust University University Milton Keynes ، گفت که این بیمارستان بیش از دو برابر تعداد بیماران در موج دوم را از اولین موج دیده است و در حال حاضر 186 بیمار مبتلا به Covid-19 دارد.
وی به رویترز گفت: “ما معتقدیم كه هفته آینده یا همین حدود ، ما همچنان شاهد فشار واقعی در بخش مراقبت های ویژه خود خواهیم بود.” “و سپس ما امیدواریم که گوشه را عوض کنیم و اوضاع بهتر شود.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *