[ad_1]

اورشلیم: نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو، تحت فشار در چهارمین نبرد مجدد خود در انتخابات طی دو سال گذشته ، سعی در جلب رای دهندگانی دارد که قبلاً آنها را شیطان معرفی کرده است: اسرائیلی های عرب.
نخست وزیر دست راستی جناح راست در جریان بازدید نادر این ماه از ناصره ، بزرگترین شهر عربی اسرائیل ، گفت: “امروز عصر جدید آغاز می شود.”
نتانیاهو ، تهدید شده توسط تقسیم حزب مضر حزب لیكود خود ، چندین جذابیت را برای رای دهندگان عرب متوقف كرد ، كه به گفته برخی ناظران ناخوشایند بود.
وی بر سرعت تلقیح ویروس کرونا در اسرائیل در مرکز واکسیناسیون ام الفام در اول ژانویه تأکید کرد ، در حالی که در ناصره قول ابتکارات سرمایه گذاری و ضد جرم را داد و از اظهارات بالقوه توهین آمیز گذشته عذرخواهی کرد.
اسرائیلی های عرب – فلسطینی هایی که پس از تأسیس دولت یهود در سال 1948 در سرزمین خود باقی ماندند و فرزندان آنها – حدود 20 درصد از نه میلیون نفر جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.
اهمیت سیاسی روزافزون جامعه در آخرین رای گیری در مارس 2020 آشکار شد ، زمانی که اتحاد عمدتاً عرب در لیست مشترک 15 کرسی بی سابقه در 120 عضو کنست را بدست آورد و یک بخش اصلی از بلوک علیه نتانیاهو را تشکیل داد.
نتانیاهو ، رهبر سرسخت درگیری اسرائیل و فلسطین ، بارها اسرائیلیان عرب و رهبران سیاسی آنها را به عنوان حامیان تروریسم و ​​دشمنان دولت یهود محکوم کرده است.
کارشناسان حرکت جدید وی به اعراب را یک مانور سیاسی ظریف با هدف تقویت حمایت از وی در حالی که کاشت هرج و مرج سیاسی کافی برای دلسرد کردن برخی از اعراب از رای دادن توصیف کرد ، در نتیجه از نفوذ رقبای عرب خود کاسته اند.
نتانیاهو به دنبال “جلب آرا Arab عرب است ، اما به ویژه می خواهد لیست مشترک را تضعیف کند” ، دانشگاه تل آویو جمال امل ، استاد علوم سیاسی ، به خبرگزاری فرانسه گفت.
در میان تاریخ طولانی سخنان ضد عربی نتانیاهو بیانیه ای از انتخابات 2015 اسرائیل وجود دارد.
وی در تلاش در روز انتخابات برای بسیج رای دهندگان راست ، هشدار داد که اسرائیلی های عرب “به طور گسترده” رأی می دهند و اظهار داشت که گروه های چپ شهروندان عرب را به پای صندوق های رای سوق داده اند.
رئیس جمهور وقت ایالات متحده باراک اوباما نتانیاهو را متهم کرد که اسرائیلیان عرب را به عنوان “یک نیروی مهاجم” نشان می دهد.
مدتهاست که عربها از تبعیض توسط پلیس اسرائیل شکایت دارند و اصرار دارند که از زمان بازگشت نتانیاهو به قدرت در سال 2009 ، وضعیت آنها بدتر شده است.
به اصطلاح قانون قانون ملت ، که با اصرار نتانیاهو در سال 2018 تصویب شد ، و اسرائیل را “خانه ملی قوم یهود” اعلام کرد ، به طور گسترده ای به عنوان شهروندان کمتر عرب تبعیض آمیز بود.
با وجود این سابقه ، نتانیاهو غالباً ادعا می کند که دولت های وی سرمایه های زیادی در جوامع اقلیت سرمایه گذاری کرده اند و “بیشتر از هر دولت دیگری برای اعراب کار کرده اند.”
در حالی که برخی از معترضین در ناصره سعی داشتند با نتانیاهو تماس بگیرند ، نخست وزیر از علی سلام شهردار این شهر تأیید کرد.
نتانیاهو ، که به عنوان بازمانده بزرگ سیاست اسرائیل شناخته می شود ، در انتخابات 23 مارس اسرائیل با چالش مهمی برای تأمین اکثریت 61 کرسی کنست مواجه است.
نظرسنجی های متعدد اخیر نشان می دهد که گیدئون سار ، متروک جناح راست لیکود ، که حزب امید جدید خود را تشکیل داده ، می تواند تعداد قابل توجهی از کرسی های نتانیاهو را از بین ببرد.
سار قاطعانه پیوستن به دولت تحت رهبری نتانیاهو را رد کرد.
اگر وعده درست باشد ، می تواند ضربه ای با چکش به نخست وزیر بخورد ، که از آوریل 2019 ، زمانی که لیکود پشت سر خود متحد بود ، نتوانسته اکثریت را در سه انتخابات بدست آورد.
ائتلاف متلاشی شده او پس از فروپاشی سومین انتخابات بی نتیجه ماه گذشته با بنی گانز ، رقیب میانه رو خود در ماه مه تشکیل داد.
کارشناسان گفتند ، به دلیل تهدید سار و خطرات روند فساد آتی آن ، نتانیاهو مجبور شده است که در مناطق ناآشنا پشتیبانی کند.
نخست وزیر با منصور عباس ، یکی از اعضای لیست مشترک که با اتحادیه عرب اختلاف دارد ، تماس گرفت.
تحلیلگر سیاسی جوآو استرن به خبرگزاری فرانسه گفت كه او معتقد است استراتژی واقعی نتانیاهو “گیج كردن رای دهندگان عرب” است تا آنها “به خود بگویند همه احزاب برابر هستند و هیچ دلیلی برای حضور در انتخابات وجود ندارد.”
جعفر فرح ، رئیس مرکز موساوا ، که در راستای حمایت از حقوق عرب اسرائیل فعالیت می کند ، گفت که نتانیاهو تصمیم گرفته بود سخنان ضد عرب خود را نرم کند زیرا می ترسد انرژی بخشیدن به احساسات ملی گرایانه یهودی بتواند به نفع مخالفان راست گرای خود باشد.
احمد تیبی ، عضو لیست مشترک ، صریح تر اظهار داشت که تقاضای نتانیاهو برای پیروزی اعراب بر اساس عدم صداقت است ، که این امر فعالیت سیاسی نخست وزیر را تعیین کرده است.
تیبی گفت: “اگر ما به نتانیاهو تست چند نویسی بدهیم ، دستگاه خراب می شود زیرا قادر به اداره این همه دروغ نیست.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *