[ad_1]

نتانیاهو در قدرت از سال 1996 تا 1999 و دوباره از سال 2009 به عنوان یک بازمانده اصلی سیاسی شهرت یافت.

اورشلیم: نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهومأموریت تشکیل دولت پس از انتخابات غیرقابل قبول روز چهارشنبه به پایان رسید و به رقبای وی فرصتی برای تصاحب قدرت و خاتمه قاعده شکنی نخست وزیر داد.
نتانیاهو ، که به اتهام فساد اداری محاکمه شد ، پس از رای گیری در 23 مارس ، چهارمین روز در اسرائیل در کمتر از دو سال ، 28 روز فرصت داشت تا ائتلاف خود را تأمین کند.
دست راست پیرمرد 71 ساله لیکود حزب بیشترین کرسی ها را به دست آورد ، اما او و متحدانش نتوانستند اکثریت مطلق را در 120 کرسی به دست آورند کنست، پارلمان اسرائیل.
نتایج ارائه شده توسط یک منتخب عمیقا شکسته نتانیاهو را به راهی وحشتناک برای رسیدن به 61 کرسی واگذار کرد ، زیرا رای دهندگان عموماً ترجیح می دادند به او برای یک کمپین واکسیناسیون ویروس کرونا پاداش ندهند.
رئيس جمهور Reuven Rivlinدر بیانیه وزارت آمده است که نتانیاهو “به (ریاست جمهوری) اطلاع داده است که قادر به تشکیل دولت نیست و بنابراین دوره رئیس جمهور را پس داده است.”
نتانیاهو از سال 1996 تا 1999 و دوباره در سال 2009 به عنوان یک بازمانده اصلی سیاسی شهرت یافت و رسانه های اسرائیلی در طی چهار هفته گذشته با تب و تاب در مورد معاملات وی برای ماندن در قدرت حدس می زدند.
اما موانعی که نتانیاهو صبح روز پس از رای گیری با آن روبرو شد عمدتا بدون تغییر باقی ماند.
این ائتلاف به رهبری نتانیاهو احتمالاً به همکاری ضمنی بین حزب محافظه کار اسلامی رام و اتحاد صهیونیسم مذهبی راست افراطی احتیاج دارد که رهبران آن در طول مشاغل سیاسی خود سخنان ملتهب ضد عرب را به صدا در می آوردند.
منصور عباس ، رهبر رام گفت که وی برای هرگونه تدابیری که باعث بهبود سطح زندگی 20 درصد اقلیت عرب اسرائیل می شود ، آزاد است.
اما بزالل اسموتریک رهبر مذهبی رژیم صهیونیستی مرتبا رام را “تروریست” خواند که وی با آنها حاضر به کار نیست.
نتانیاهو همچنین می تواند با ایجاد صلح با حامی محافظ سابق خود ، ملی گرای مذهبی ، این اعداد را ابداع کند نفتالی بنتو متقاعد کردن متروكان لیكود در حزب امید نو برای بازگشت به خانه.
جیدئون سار ، رهبر امید جدید ادعا می کند که حزب وی متعهد به برکناری نتانیاهو است.
بنت ، میلیونر سابق و کارآفرین پیشین فناوری ، روز دوشنبه گفت که می توانست از نتانیاهو برای حفظ دولت راست گرا حمایت کند ، اما راهی برای نخست وزیر برای تشکیل ائتلافی مناسب نمی دید.
روز چهارشنبه ، لیکود بنت را به دلیل آنچه “خودداری از تشکیل یک دولت راستگرا” خواند ، اخراج کرد.
مدت هاست که بنت به عنوان یک طرفدار سرسخت و مشتاق گسترش شهرک سازی یهودیان در سرزمین اشغالی فلسطین در کرانه باختری دیده می شود.
اما او تلاش کرد تا بر قدرت تجارت و تجارت خود تأکید کند زیرا بسته شدن همه گیر ، اقتصاد اسرائیل را ویران کرد.
بنت گفت: اولویت اصلی او پرهیز از انتخابات پنجم است و اگر نتانیاهو نتواند ائتلاف کند ، برای یک دولت وحدت تلاش خواهد کرد.
بنت ممکن است سرانجام چنین دولت وحدتی را رهبری کند ، حتی اگر حزب یامینا وی تنها هفت کرسی را کنترل کند.
ریولین گفت که صبح چهارشنبه با رهبران سیاسی “در مورد ادامه روند تشکیل دولت” تماس خواهد گرفت.
وی می تواند یک دوره 28 روزه دیگر به یک قانونگذار دیگر بدهد ، رهبر حزب مخالف ، جائر لاپید ، پس از دوم شدن حزب میانه خود ، یش آتید ، به احتمال زیاد انتخاب شد.
لاپید تأیید کرد که به منافع فرصتی برای نخست وزیری در ائتلافی چرخشی ، به منظور پایان دادن به دوره نتانیاهو ، پیشنهاد داده است.
لاپید روز دوشنبه گفت: “یک فرصت تاریخی وجود دارد. برای از بین بردن موانع موجود در قلب جامعه اسرائیل. برای متحد کردن متدینین و سکولارها ، چپ و راست و مرکز.”
“زمان انتخاب است. بین دولت وحدت یا تقسیم مداوم.”
این مجری سابق تلویزیون گفت: متصدی فعلی ، که هفته گذشته 45 یهودی عمدتاً فوق ارتدوکس را در یک جشنواره مذهبی کشت ، نتیجه عدم وجود “دولت کارا” اسرائیل بود.
وی اذعان کرد که ائتلافی که از نظر عقیدتی تقسیم شده است و عمدتاً از طریق مخالفت مشترک با نتانیاهو تشکیل شده است “کامل نخواهد بود” اما منافع ملی را در اولویت قرار می دهد.
رئیس جمهور ممکن است به جای لمس یک نماینده دیگر برای تشکیل دولت ، از کنست بخواهد اسمی انتخاب کند که بعید است از بن بست خارج شود و این می تواند بازگشت اسرائیل به انتخابات را تسریع کند.
در یک مانور انتقادی گسترده ، نتانیاهو و متحدانش برای ایجاد رای مستقیم برای نخست وزیر با این قانون معاشقه کردند ، امیدوارند که وی در یک زمینه تقسیم شده پیروز ظاهر شود.
اعضای لیکود گامهایی را برای بهبود قانون برداشته اند ، زیرا دوره نخست وزیری در روز سه شنبه به پایان رسید ، اما موفقیت چندانی ندارد.

فیس بوکتوییترلینک شدهپست الکترونیک

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *