[ad_1]

واشنگتن: بیش از یک برنامه جامع نجات ملی ، بسته کمک کوید -19 رئیس جمهور جو بایدن 1.9 تریلیون دلار اولین آزمایش سیاسی دولت جدید وی ، کنترل دموکراتیک کنگره و نقش جمهوری خواهان در فضای سیاسی پس از ترامپ است.
از نظر بایدن ، نتیجه قدرت ریاست جمهوری وی ، برنامه “وحدت” وی را آزمایش خواهد کرد و اینکه آیا پس از ده ها سال چانه زنی ، او هنوز هم می تواند درباره یک معامله محکم مذاکره کند و آن را به قانون وارد کند.
برای دموکرات های مجلس نمایندگان و سنا برای اولین بار در یک دهه گذشته ، تهیه ، اصلاح و تصویب یک بسته بهبودی به آمریکایی ها نشان می دهد که آیا می توانند دولت را از طریق یک بحران هدایت کنند یا خیر.
و برای جمهوری خواهان ، آخرین رای گیری به صورت رول تماس نشان خواهد داد که آیا آنها قصد دارند از مدافعان سازنده حزب اقلیت باشند یا به سادگی می گویند بدون دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق ، هیچ مانعی وجود ندارد.
رشاد رابینسون ، رئیس سازمان حمایت از رنگ تغییر گفت: “این فرصتی برای دموکرات ها است تا چیزهایی را که مردم به پای صندوق های رای آورده اند ، قرار دهند و آنها را در دفتر خود قرار دهند.”
وی گفت: “حدس و گمان در مورد شکست بسیار دشوار است.”
“این چیزی است که من فکر می کنم ، می دانید ، ما واقعاً نمی توانیم تحمل کنیم. بنابراین بسیاری از جوامع ما در یک وضعیت دشوار قرار دارند.”
چالش فوری این است که آیا بایدن می تواند در کنگره حمایت دو حزب را بدست آورد ، و یا به یک لحظه وحدت بخش که آرزو می کرد در سخنرانی افتتاحیه خود برسد ، یا اینکه مخالفان جمهوری خواه و یا حتی برخی از حزب خود گزینه دیگری به جز گرفتگی نخواهند داشت. این در قانون رأی گیری حزب است.
روزها و هفته های پیش رو ، در پس زمینه دادرسی استیضاح ترامپ به اتهام تحریک قیام با محاصره پایتخت آمریکا توسط ایالات متحده ، لحن ، تنش و پارامترهای احتمالی در واشنگتن را تعیین می کند.
این موفقیت بایدن را در 100 روز نخست حضور خود در دستاورد امضا ، با آزاد كردن 400 میلیارد دلار برای گسترش واكسن و باز كردن مدارس ، 1400 دلار پرداخت مستقیم خانوار و سایر اولویت ها ، از جمله افزایش تدریجی حداقل دستمزد فدرال به 15 دلار. در هر ساعت این مقام ریاست جمهوری او را به عنوان نیرویی حساب می کند.
فقدان یک معامله ، که از حمایت گسترده سیاسی و مردمی برخوردار است ، نشان دهنده محدودیت های دستیابی دموکرات ها ، علی رغم کنترل یکپارچه حزب ، و قدرت جمهوری خواهان است که می خواهند از هرگونه عقب ماندگی اولیه در تلاش برای بازپس گیری کنترل خود استفاده کنند.
دبی استابنوف ، سناتور دموکرات از میشیگان ، یکی از اعضای رهبری حزب ، گفت: “آنچه رئیس جمهور پیشنهاد کرده و ما برای حمایت از آن تلاش می کنیم ، کمک سریع و سریع به همه است.”
وی گفت: “زندگی همه وارونه است ، بیایید با آن روبرو شویم.” “ما قلب خود را برای انجام این کار تلاش خواهیم کرد.”
دموکرات ها با یک سنا به طور مساوی تقسیم شده و اکثریت اندک در پارلمان ، طوری رفتار می کنند که گویی می دانند وقت دارند و به دوران بایدن می شتابند ، گویی که دقیقه ای برای از دست دادن وجود ندارد.
چاک شومر رهبر اکثریت سنا هفته آینده در حال حرکت به جلو است ، و زمینه ای را برای دستیابی به رویکردی فراهم می کند که بتواند اکثریت 51 رای را به جای آستانه 60 رای معمولاً برای پیشبرد قوانین تحت یک بسته لازم داشته باشد. برای آشتی ، که توسط سناتور آماده می شود. برنی سندرز ، I-Vt. ، رئیس ورودی کمیته بودجه.
در خانه ، رهبر اکثریت استنی هویر ، دکتر ، تغییر ناگهانی در برنامه بسته Covid-19 را قبل از پایان ماه مارس در زمینه کمک های مالی حیاتی برای آمریکایی ها ، از جمله مزایای بیکاری و توقف اخراج اعلام کرد.
استراتژی کمی برای پایبند بودن به هویج در محل کار وجود دارد – کاخ سفید در حال ملاقات خصوصی با گروه های دو حزب از قانون گذاران برای تهیه یک پیشنهاد مصالحه است که می تواند حمایت قوی را به دست آورد ، در حالی که دموکرات های کنگره هشدار می دهند که آنها با جمهوری خواهان یا بدون جمهوریخواهان ادامه خواهند داد.
سناتور سوزان کالینز ، R-Maine ، که رهبری یک گروه دو حزب را با سناتور جو مانچین ، DW.V. دارد ، با کاخ سفید در مورد یک بسته جایگزین صحبت می کند که حتی برخی از دموکرات ها ترجیح می دهند.
جارد گلدن ، دی ماین ، كه بخشی از تلاش های دو حزب مشابه در پارلمان است ، گفت: “من فکر می كنم هر بحثی در مورد هماهنگی بودجه به عنوان ابزاری در این مرحله غیر معمول است.”
کاخ سفید اعزام کامل بایدن ، معاون رئیس جمهور کمالا هریس و سایر مقامات ارشد را برای گفتگو با قانونگذاران آغاز کرده است زیرا در گفتگو با طیف وسیعی از رهبران مدنی و اقتصادی به دنبال حمایت عمومی است.
سخنگوی کاخ سفید ، جن پسکی گفت: “این فقط صحبت با مقامات منتخب نیست – بلکه صحبت با کشور است.”
100 روز اول دولت و کنگره جدید آخرین فرصت برای قانونگذاری و لحظات ارزشمند برای دستیابی به چیزهای بزرگ قبل از انتخابات میان دوره ای و کارزارهایی است که خطوط چریکی را ترسیم می کند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *