[ad_1]

مسکو: لباس زیر آبی و برس توالت، گلوله های برفی و نقاشی های دیواری برفی – روسی جنبش اعتراضی در حمایت از منتقد بسته كرملین الکسی ناوالنی شاهد خلاقیت معترضین بوده است.
در اینجا لیستی از الگوهای رفتاری و نمادهای غیرمعمول تجمعات اخیر ضد دولتی و معنی آنها وجود دارد.
معترضان روسی از ماه دسامبر شورت بوکس آبی را روی تابلوهای خیابان آویزان کرده و عکسهایی از خود را با لباسهای زیر آبی قرار داده و در اعتراض به آنها نشان دادند که چگونه برجسته ترین چهره مخالف این کشور ادعا می کند مسموم شده است.
ناوالنی ، که در ماه آگوست توسط عامل عصبی Novichok مورد حمله قرار گرفت ، می گوید عوامل سرویس امنیت فدرال (FSB) سم را در لایه زیر لباس آبی خود قرار داده اند.
وقتی رئیس جمهور ولادیمیر پوتین مراسم ارتدوکس را در جشن غسل تعمید یاد کرد عیسی مسیح در این ماه ، متحدان ناوالنی با غوطه ور شدن در آب سرد یخ پوشیده از شناورهای آبی ، شوخی کردند که پوتین لباس زیر لباس بهترین حریف خود را پوشیده است.
ناوالنی پس از گذراندن پنج ماه در آلمان در دوره نقاهت از مسمومیت ، در این ماه به روسیه بازگشت و بلافاصله بازداشت شد.
این فعال 44 ساله مبارزه با فساد اداری خواستار تجمعات گسترده ای شد و با آغاز تحقیقات در مورد املاک مجلل در ساحل دریای سیاه روسیه که به گفته وی متعلق به پوتین بود ، به اعتراض ها دامن زد.
گفته می شود این مجتمع که به گفته ناوالنی بیش از 1.35 میلیارد دلار هزینه دارد ، از یک زمین یخ زیرزمینی گرفته تا یک کازینو در آن قرار دارد.
اما آنچه برای مخالفان روسیه باقی مانده بود ، قیمت گزارش شده برای برس برس توالت است: 700 یورو (619 دلار). چندین معترض تجمعات آخر هفته گذشته را که به نظر می رسید نسخه های بسیار ارزان تری بودند ، آوردند.
در جریان تظاهرات در مسکو ، معترضین پلیس را به دلیل اغتشاشات و حتی یک اتومبیل متعلق به FSB با گلوله های برف هدف قرار دادند.
آنها همچنین خواسته های خود ، از جمله Free Bulk را بر روی دیواری پوشیده از برف نوشتند که یک افسر پلیس بلافاصله از آن پاک شد.
اما در بعضی مواقع ، با شکسته شدن معترضین از پنجره اتومبیل گزارش شده FSB ، این عمل به شدت رشد می کرد و TASS گزارش داد که پرتاب گلوله های برفی به بینایی راننده آسیب می رساند.
از آن زمان ، بازرسان 21 مورد جنایی را در ارتباط با این تجمعات ، از جمله تحقیقات در مورد خشونت علیه مقامات اجرای قانون ، آغاز کرده اند.
چهار نفر در سراسر کشور به جرم ساختن آدم برفی هایی که پلاکاردهایی با شعارهای سیاسی از جمله “آزادی ، حقیقت. روسیه” و “پایین آمدن تزار” در دست داشتند بازداشت شدند.
بسیاری از تظاهرکنندگان انتظار داشتند که با عواقب شرکت در تجمعات که بیش از 4000 نفر در سراسر کشور بازداشت شدند ، روبرو شوند.
در TikTok ، یک برنامه اشتراک ویدیو که بین نوجوانان محبوب است ، کاربران پست هایی را که برای اعتراضات آماده می شدند با آهنگی با متن: “من قفل خواهم شد” به اشتراک گذاشتند.
با توجه به برنامه ریزی شده برای اعتراضات در این آخر هفته ، تظاهرکنندگان روحیه خود را مطابق با سرعت نگه دارند.
راهنمای تور شامل جزئیات دیگری از گزارش ناوالنی در مورد “کاخ پوتین” است: اتاقی از نقشه های معماری فاش شده از ملک و به نام akvadiskoteka یا دیسکو آب.
معترضان آخر هفته گذشته محبوب ترین پخش این آهنگ را در راهپیمایی ها منتشر کردند. و آنها دعوت دیگران را برای پیوستن به تظاهرات برنامه ریزی شده این آخر هفته آغاز کردند و با استعاره به آنها اشاره کردند: مهمانی های دیسکو آب.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *