[ad_1]

ریو د ژانیرو: ده ها هزار نفر در برزیل روز دیگر اعتراض خود را علیه رئیس جمهور جائر بولسونارو ترتیب دادند ، به ویژه به دلیل رفتار آشفته او با بیماری همه گیر که بیش از 461000 نفر در این کشور جان خود را از دست داده است.
در مرکز شهر ریودوژانیرو ، حدود 10 هزار نفر با نقاب در خیابان ها راهپیمایی کردند و برخی شعارهای “نسل کشی بولسونارو” یا “برو بولسو ویروس” سر دادند.
تجمعات مشابهی در سایر شهرهای بزرگ نیز برگزار شد که آخرین آنها موجی از خشم علیه بولسونارو بود که ماه ها پیش آغاز شد. پس از ایالات متحده ، برزیل رتبه دوم جهان را از نظر مرگ ویروس کرونا دارد.
در ابتدای همه گیری ، بولسونارو ، راست افراطی ، Covid-19 را به عنوان “کمی آنفولانزا” رد کرد و با افزایش پیوسته آمار کشته ها ، او با عصبانیت از راه های دیگر ، با مخالفت با اقدامات و ماسک برای ماندن در خانه ، تبلیغ داروهای بی اثر ، پیشنهادات واکسن را رد می کنند و عدم توانایی در پیش بینی کمبود اکسیژن که باعث خفگی بیماران می شود.
یکی از موضوعات تجمع روز شنبه این بود که اگر دولت بولسونارو زودتر واکسیناسیون برزیل را شروع کرده بود ، می توانست جان بسیاری را نجات دهد. درایو کند است و به دلیل کمبود مواد مصرفی اغلب اسپری می شود.
عمر سیلویرا تاجر در جریان تجمع در ریو به خبرگزاری فرانسه گفت: “ما باید این دولت را متوقف كنیم. ما باید بگوییم” دیگر کافی است “.
وی درباره بولسونارو گفت: “او یک قاتل ، یک سایکوپات است. او هیچ احساسی ندارد. او مانند ما احساس نمی کند. او نمی تواند فاجعه ای را که ایجاد کرده درک کند.”
تظاهرکنندگان همچنین به بولسونارو به دلیل اجازه جنگل زدایی آمازون و تصرف زمین توسط مردم بومی حمله کردند و گفتند که این امر خشونت و نژادپرستی را تشویق می کند.
این تجمعات روز شنبه در سایر شهرهای بزرگ مانند پایتخت برزیل ، ال سالوادور در شمال شرقی و بلو هوریزونته در جنوب شرقی برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری G1 ، پلیس در شمال شرقی شهر رسیف ، پلیس با شلیک گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی تجمع خیابانی را پراکنده کرد.
برزیل بزرگترین راهپیمایی خود را از ابتدای شیوع همه گیر ، زمانی که مردم به کنگره رفتند ، جایی که یک کمیته سنا در حال بررسی نحوه برخورد بولسونارو با بحران بهداشت است ، مشاهده کرد.
طی دو آخر هفته گذشته ، مطابق نظرسنجی داتلفولا ، طرفداران بولسونارو تظاهراتی در حمایت از وی – و به درخواست وی – برگزار کردند ، زیرا رتبه تأیید وی به کمترین میزان 24 درصد رسیده است.
این جامعه شناس گفت: حدود 49 درصد از نظرسنجی ها از برکناری بولسونارو حمایت می کنند ، در حالی که 46 درصد با آن مخالف هستند.[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *