[ad_1]

دهلی نو: پس از آنکه هند در اثر شیوع بیماری همه گیر Covid-19 خشمگین شد ، چین روز پنجشنبه گفت آماده است تا از هند حمایت و مساعدت لازم برای مقابله با شرایط را ارائه دهد.
با این حال ، همانطور که هفته گذشته وزارت بهداشت اتحادیه صنفی اعلام کرد هند در صدد واردات اکسیژن از خارج است ، منابع رسمی گفتند چین در میان کشورهایی نیست که هند از آنها به دنبال منبع اکسیژن باشد. تاکنون هند منابع بالقوه خود را عمدتاً در خلیج فارس و سنگاپور شناسایی کرده است.
وزارت خارجه چین روز پنجشنبه با توصیف Covid-19 به عنوان دشمن مشترک تمام بشریت ، که تحمیل همبستگی بین المللی و کمک متقابل است ، اظهار داشت که پکن “شرایط دشوار اخیر هند با کمبود موقت تجهیزات پزشکی ضد اپیدمی” را در نظر گرفته است ”

سال گذشته ، هند تجهیزات پزشکی را از چین تهیه کرد ، اما عمدتا از طریق توافق نامه های تجاری. هند و چین تحویل داده اند واکسن کووید 19 به کشورهای جنوب آسیا ، اگرچه کشورهایی مانند سریلانکا و نپال واکسن های چینی را فقط پس از خشک شدن تجهیزات از هند آغاز کردند. هند که در شرایط داخلی ناخوشایند قرار دارد ، دیگر مانند گذشته اجازه صادرات واکسن را نمی دهد ، اگرچه رسماً آن را ممنوع نکرده است.
گزارش شده است که چین جلسه دیگری با کشورهای منطقه از جمله نپال تشکیل داده است بنگلادش و سریلانکا برای یک واکنش همه گیر هماهنگ. علاوه بر این 3 کشور ، مالدیو همچنین از دولت هند خواسته است که اطمینان حاصل کند موسسه سرم در هند توافق نامه های تجاری که با آنها امضا شده است کوویشیلد واکسن

در مورد بنگلادش ، داکا قراردادی برای 30 میلیون دوز واکسن امضا کرده است ، اما به گفته رسانه ها در بنگلادش ، سرم از ژانویه تاکنون فقط 7 میلیون دوز تحویل داده است.
ویکرام دورایواسامی ، سفیر هند در بنگلادش ، روز پنجشنبه به داکا اطمینان داد که هند در تلاش است تا میزان واکسن را افزایش دهد.
بنگلادش همچنین روز پنجشنبه گفت در حالی که در تلاش است تا واکسن های باقیمانده را طبق توافق نامه امضا شده با سرم تهیه کند ، همچنین در تلاش است تا واکسن ها را از چین و روسیه بر اساس توافق نامه تجاری یا تولید مشترک تهیه کند. مسعود بن مومن ، وزیر امور خارجه بنگلادش گفت: “نمایندگی های دیپلماتیک بنگلادش در چین و روسیه در حال برقراری ارتباط با دولت های آن کشورها و همچنین با شرکت های تولید واکسن در این کشور هستند.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *