[ad_1]

این هفته ، بحران آب در مرز کالیفرنیا و اورگان از یک وحشتناک به یک فاجعه تبدیل شد. عکس AP

پورتلند: این هفته بحران آب در مرز کالیفرنیا و اورگان از وحشتناک به فاجعه بار تبدیل شد زیرا نهادهای نظارتی فدرال آب آبیاری را قطع کردند کشاورزان از یک مخزن بحرانی و گفت که آنها آب اضافی به ماهی قزل آلا در حال مرگ در پایین دست و یا به دوازده پناهگاه حیات وحش که سالانه میلیون ها پرنده مهاجر را در خود جای می دهند ، نمی فرستند.
در آنچه که بعنوان بدترین بحران آب در نسل ها بروز می کند ، اداره احیای ایالات متحده گفت که این آب در کانال اصلی که بیشتر پروژه احیای عظیم Klamath را تغذیه می کند ، آب اجرا نمی کند ، و اولین مورد را برای سیستم آبیاری 114 ساله ذکر کرد. آژانس ماه گذشته اعلام کرد که صدها آبیاری به شدت کمتر از حد معمول آب دریافت می کنند ، اما وخیم شدن خشکسالی به این معنی است که در عوض آب کاملاً قطع خواهد شد.
بر اساس گزارش های نظارت فدرال و کل منطقه در خشکسالی شدید یا شدید است اورگانشهرستان کلامات خشک ترین سال در 127 سال گذشته را تجربه می کند.
کمیل کالیملیم توتون ، معاون کمیسیون احیاlam ، گفت: “خشکسالی امسال سختی بی سابقه ای را برای جوامع حوزه کلامات به ارمغان می آورد ، و این تصمیم را” عواقب تاریخی “خواند. “احیای زمین به کار با کاربران آب ، قبایل و شرکای ما برای عبور از این سال دشوار و توسعه راه حل های طولانی مدت برای استخر اختصاص داده شده است.”
این کانال ، یکی از اجزای اصلی پروژه احیای فدرال Klamath ، آب رودخانه Klamath را از دریاچه بالایی Klamath ، شمال مرز اورگان و کالیفرنیا ، به بیش از 130،000 هکتار (52600 هکتار) هدایت می کند که در آن نسل کشاورزان و کشاورزان یونجه پرورش داده اند. و سیب زمینی و چرا گاو.
بر اساس بیانیه ای از انجمن مصرف کنندگان آب کلامات ، فقط یک منطقه آبیاری تحت پروژه 200000 هکتاری (80940 هکتار) از سیستم رودخانه کلامات آب دریافت می کند و از نظر منابع بسیار محدود است. برخی دیگر از کشاورزان به آب رودخانه های مختلف اعتماد می کنند و از نظر منابع محدود نیز برخوردار خواهند بود.
تای کلیور ، رئیس منطقه آبیاری Klamath گفت: “این فقط نمی تواند بدتر شود.” “تأثیر در مزارع خانوادگی و این جوامع روستایی از مقیاس خارج خواهد شد.”
در همان زمان ، آژانس گفت که به منظور اصطلاح “جریان شستشو” از همان سد دریاچه بالاترین کلامات را آزاد نمی کند تا سطح آب پایین دست رودخانه کلامات پایین تر را افزایش دهد. این رودخانه برای بقای ماهی قزل آلا کوهو مهم است ، که تحت قانون گونه های در معرض خطر در فهرست در معرض خطر قرار گرفته است. در سالهای آبی بهتر ، تکانه های آب به خنک و آشفته نگه داشتن رودخانه کمک می کنند – شرایطی که به گونه های شکننده کمک می کند. ماهی برای رژیم غذایی و فرهنگ قبیله یوروک ضروری است ، کالیفرنیابزرگترین قبیله شناخته شده فدرال است.
در این هفته ، قبیله گفت که جریان کم خشکی و مدیریت ضعیف رودخانه قبلی توسط آژانس فدرال باعث مرگ ماهی قزل آلا جوان در اثر یک بیماری باکتریایی می شود که وقتی سطح آب کم است رشد می کند. زیست شناسان ماهی یوروك كه نوزاد ماهی قزل آلا را در رودخانه كلامات پایین آزمایش كردند دریافتند كه 70٪ ماهی قبلاً در تله های مورد استفاده برای جمع آوری آنها مرده و 97٪ به باكتری های معروف به C. shasta آلوده بودند.
فرانکی مایرز ، معاون رئیس قبیله یوروک گفت: “در حال حاضر ، رودخانه کلامات پر از ماهی های مرده و در حال مرگ در ذخیره گاه یوروک است.” وی افزود: “این بیماری بیشتر بچه های ماهی قزل آلا را در كلامات از بین می برد ، كه این امر تا سالهای متمادی جریان ماهی را تحت تأثیر قرار خواهد داد. برای افرادی كه دارای ماهی آزاد هستند ، كشتن ماهیان جوان بدترین سناریو است.”
در همین حال ، وقتی خبر قطع آب در کانال ها پخش شد ، آبیاران با کمال ناباوری واکنش نشان دادند. خبرنامه ای که توسط انجمن مصرف کنندگان آب کلامات منتشر شده و نماینده بسیاری از کشاورزان منطقه است ، عنوان “بدترین روز در تاریخ پروژه کلامات” است. کشاورزان می گویند قبلاً طوفان های گردوغبار دید خود را در 100 متر (91 متر) پنهان کرده اند و نگران خشک شدن چاه های آنها هستند.
حدود 30 معترض روز پنجشنبه در اعتراض به خاموشی در مقابل دروازه اصلی سد اصلی حاضر شدند و از منطقه آبیاری خواستند با دستورات فدرال مخالفت کند و آب را منحرف کند. هرالد و نیوز گزارش دادند که آنها در کنار گروهی به نام People Rights ، سازمانی راست افراطی بودند که توسط فعال ضد دولت آمون باندی تأسیس شده است.
فرماندار اورگان ، کیت براون و فرماندار کالیفرنیا ، گاوین نیوزوم ، هر دو دموکرات ، شرایط اضطراری خشکسالی را در منطقه اعلام کرده اند و اداره احیا 15 میلیون دلار کمک فوری برای آبیاری اختصاص داده است. 10 میلیون دلار دیگر نیز برای رفع خشکسالی در دسترس خواهد بود وزارت کشاورزی ایالات متحده.
بن دووال ، رئیس انجمن مصرف کنندگان آب کلامات ، اعضای آن را به حفظ صلح و جلوگیری از “ربودن بحران آب به دلایل دیگر” فراخواند.
توزیع های فصلی چشمگیرترین پیشرفت در منطقه است ، زیرا در سال 2001 در اثر خشکسالی شدید آب آبیاری تقریباً برای صدها کشاورز قطع شد – برای اولین بار ، منافع کشاورزان برای پس زمینه ماهی ها و قبایل کاهش یافت.
این بحران منطقه کشاورزی روستایی را که صدها مایل از هر شهر بزرگ به یک نقطه سیاسی ملی تبدیل شده بود ، تبدیل به سنگ محک جمهوریخواهانی کرد که با استفاده از این بحران قانون گونه های در معرض خطر را هدف قرار دادند. GOP این نماینده مجلس ، توقف آبیاری را “فرزند پوستر” در مورد چرایی نیاز به تغییرات خواند. اعتراض تیپ سطل 15000 نفری را که از رودخانه کلامات آب می کشیدند و آن را با دست به یک کانال آبیاری خشک منتقل می کردند ، جذب کرد.
وضعیت در حوضه کلامات بیش از یک قرن پیش هنگامی آغاز شد که دولت ایالات متحده شروع به تخلیه شبکه ای از دریاچه های کم عمق و باتلاق ها ، هدایت جریان آب طبیعی و ساخت صدها مایل کانال و کانال های زهکشی برای ایجاد زمین های کشاورزی کرد. املاک از طریق قرعه کشی به پیشکسوتان جنگ جهانی دوم اهدا می شد.
این پروژه منطقه را به یک نیروگاه کشاورزی تبدیل کرد – برخی از تولید کنندگان سیب زمینی یک برگر In ‘N Out ارائه می دهند – اما برای همیشه یک سیستم آب پیچیده مجازی را که صدها مایل از جنوب اورگان به شمال کالیفرنیا کشیده شده تغییر داد.
در سال 1988 ، دو گونه ماهی ساقه تحت قوانین فدرال در فهرست در معرض خطر قرار گرفتند. کمتر از یک دهه بعد ، تخمریزی ماهی قزل آلا در پایین دست در پروژه احیای رودخانه پایین کلامات در معرض خطر اعلام شده است.
آب مورد نیاز برای نگهداری ماهی قزل آلا از کوههوی پایین دست از دریاچه Gorna Klamath ، مخزن اصلی سیستم های آبیاری کشاورزان تأمین می شود. در عین حال ، ماهیان شیرخوار در حوضچه حداقل به 1 تا 2 فوت (30 تا 60 سانتی متر) آب برای پوشاندن بسترهای شن ، که از آنها به عنوان محل تخم ریزی استفاده می کنند ، نیاز دارند.
خشکسالی همچنین به این معنی است که کشاورزان تابستان امسال آب آبیاری را به شبکه شش پناهگاه حیات وحش ملی که مجموعاً مجتمع پناهگاه حیات وحش ملی Klamath نامیده می شود ، نمی ریزند. پناهگاه ها ، ملقب به Everglades of the West ، تا 80٪ پرندگانی را که در پرواز اقیانوس آرام مهاجرت می کنند حمایت می کنند. این پناهگاه ها همچنین بالاترین غلظت عقاب های طاس زمستانی را در 48 ایالت پایین تر حفظ می کنند.

فیس بوکتوییترلینک شدهپست الکترونیک

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *