[ad_1]

واشنگتن: دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز شنبه برای اولین سخنرانی خود پس از ماه ها دوباره مورد توجه قرار گرفت و انتخابات میان دوره ای سال آینده را نبردی برای “بقای آمریکا” توصیف کرد اما پیروان را از حدس زدن برنامه های خود برای سال 2024 بازداشت.
ترامپ هنگامی که ایالات متحده را پس از رأی گیری درباره “نابود شده در مقابل چشم ما” توصیف کرد ، مورد تشویق جمهوری خواهان قرار گرفت و به شدت از رقیب شکست خورده خود ، جو بایدن ، انتقاد کرد.
ترامپ گفت: “بقای آمریکا به توانایی ما در انتخاب جمهوری خواهان در هر سطح از سال آینده بستگی دارد.” “ما باید این کار را انجام دهیم. ما واقعاً چاره ای نداریم. ما از آزادی های خود دفاع خواهیم کرد.”
ترامپ سال 2024 ، سال انتخابات ریاست جمهوری بعدی را به عنوان “سالی که چشم به راه آن هستم” – با استقبال گسترده از تماشاگران گرینویل ، کارولینای شمالی در کنوانسیون جمهوری خواهان در این ایالت ، تعیین کرده است.
ترامپ 74 ساله که برای اولین سخنرانی بزرگ خود از ماه فوریه سال گذشته ، خطاب به جمعیت فروخته شده حدود 1250 نفره صحبت کرده است ، به نظر می رسد که انرژی و اشتیاق زیادی را که معمولاً در تجمع های بزرگ و بزرگ مبارزات انتخاباتی خود به ارمغان آورده ، کمبود داشته است.
حملات لفظی به اهداف مورد علاقه وی ، از جمله سیاست های مرزی بایدن ، چین ، “دموکرات های چپ رادیکال” و “تئوری نژاد حساس” ، مورد تشویق شدید قرار گرفت.
در مقابل ، جمعیت در طی ادعاهای وی مبنی بر موفقیت آمیز با Covid-19 و تولید واکسن هایی که به فروپاشی همه گیر کمک کردند ، ساکت ماندند.
اخراج شده از شبکه های اجتماعی اما تأثیرگذار کمتری در میان وفاداران حزب ، ترامپ از زمان ترک کاخ سفید در ژانویه همچنان از نظر سیاسی فعال است.
روز شنبه ، وی اعلامیه اخیر فیس بوک مبنی بر اینکه تحریم وی به دلیل نقض قوانین خود در مورد حمله مرگبار طرفدارانش به پایتخت ایالات متحده به مدت دو سال مجازات خواهد بود را رد کرد.
وی گفت: “من خیلی اهمیتی نمی دهم كه در عرض دو سال آنها می توانند مرا برگردانند … خیلی ناعادلانه.”
وی با تکرار ادعاهای دروغین خود مبنی بر اینکه انتخابات سال گذشته پیروزی قانونی او را نفی کرد ، گفت که “هیچ نمونه ای از فساد در دموکرات ها و رسانه ها بهتر از تقلب در انتخابات سال 2020 نیست … این انتخابات جرم جنایات قرن.
وی به جمعی كه حداقل یك زن با كلاه “برنده ترامپ” بود ، گفت: “اگر فکر می كنید مردم آن را نمی بینند. مردم آن را می بینند.”
در خارج از دفتر و خارج از رسانه های اجتماعی ، ترامپ جریان بیانیه های التهابی را از طریق ایمیل آغاز می کند – حمایت از نامزدهای منتخب جمهوری خواه ، حملات تهدید کننده زندگی به دشمنان احتمالی و لذت بردن از نقش خالق پادشاهان در جلسات با متحدان و رهبران حزب.
در طی سخنرانی ، عروس وی لارا ترامپ روی صحنه آمد و اعلام کرد که پس از گمانه زنی ها با جاه طلبی های سیاسی که هنوز می تواند یک سلسله سیاسی را ایجاد کند ، برای یک کرسی سنا نامزد نخواهد شد.
لارا ترامپ ، متاهل با اریک ترامپ ، گفت: “من می گویم” هنوز نه ، نه “برای همیشه”.
ترامپ ، یک تاجر میلیاردر ، صریحاً ایده کاندیداتوری برای ریاست جمهوری را مطرح می کند ، اما انتظار نمی رود به زودی اعلام نهایی کند.
علی رغم حمله حامیان حامی برجام در 6 ژانویه که توسط ادعاهای بی اساس وی در مورد تقلب در انتخابات انجام شد ، تعداد انگشت شماری از جمهوری خواهان جرأت جدا شدن از وی را دارند.
بسیاری از جمهوریخواهان هنوز آن را به عنوان یک دارایی ارزشمند قبل از دوره های موقت در نوامبر 2022 می دانند ، زمانی که این حزب امیدوار است تا کنترل کنگره توسط دموکرات ها را بدست آورد.
دموکرات ها به اظهارات ترامپ پاسخ دادند و گفتند: “بیش از 400000 آمریکایی جان خود را از دست داده اند (از Covid-19) ، میلیون ها شغل از دست رفته است و سخنان بی پروا و خطرناک به وضوح کافی نیست که جمهوری خواهان از یک رئیس جمهور از دست رفته جدا شوند.”
با توجه به اینکه وی پس از یک دوره شکست خورد – و دو بار استیضاح شد ، نفوذ پایدار وی بیشتر به مسیر سیاسی منحصر به فرد او می افزاید.
ترامپ روز شنبه حدود 90 دقیقه صحبت کرده است و انتظار می رود در ماه های آینده بار دیگر تجمعات مهم انتخاباتی را برگزار کند.
برای بسیاری از جمهوری خواهان ، تمرکز حزب در مبارزات میان دوره ای باید انتقاد شدید از بایدن باشد.
اما به نظر نمی رسد که ترامپ بتواند نظریه خود را – که توسط ده ها قاضی و مقام دولتی آشکار شده است – مبنی بر اینکه آخرین انتخابات از او به سرقت رفته است ، کنار بگذارد.
ترامپ تقریباً پنج ماه پس از ترک ریاست جمهوری و هم اکنون در استراحتگاه گلف خود در بدمینستر در نزدیکی نیویورک واقع شده است ، هنوز هم صراحتاً شکست را اعتراف نمی کند.[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *