[ad_1]

TAIPAI: رئیس جو بایدن یک هیئت غیر رسمی از مقامات سابق ایالات متحده به تایوان روز چهارشنبه در حمایت از جزیره دموکراتیک از آنجا که این کشور با اقدامات خصمانه چین مواجه است.
تایپه گفت سناتور سابق کریستوفر دود و معاونین وزیر امور خارجه سابق ریچارد آرمیتاژ و جیمز استینبرگ بعد از ظهر چهارشنبه در پایتخت فرود می آیند.
خاویر چانگ ، سخنگوی ریاست جمهوری گفت: “بار دیگر این دیدار روابط پایدار بین تایوان و ایالات متحده را نشان می دهد.”
“این مانند یک سنگ محکم است.”
23 میلیون نفر از مردم تایوان تحت تهدید مداوم حمله پکن مستبد زندگی می کنند ، که ادعا می کند این جزیره متعلق به خود آن است و قول داده است که آن را روزی بگیرد.
او از فشارهای دیپلماتیک ، اقتصادی و نظامی استفاده می کند تا تایوان را در صحنه جهانی منزوی نگه دارد و هنگام اعزام هیأت ها یا برقراری ارتباط با تایوان ، لرزه برانداز شود.
در سال گذشته ، تق تق غرق در پکن با نقض جنگنده های چینی و بمب افکن های اتمی تقریباً هر روز در منطقه دفاع هوایی تایوان ، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
رکورد 25 هواپیمای نظامی و بمب افکن چینی روز دوشنبه منطقه دفاعی تایوان را شکستند.
واشنگتن از سال 1979 به طور دیپلماتیک پکن را برای تایوان به رسمیت شناخته است.
اما او با تایپه رابطه دارد و مقید به یک عمل است کنگره برای فروش سلاح های دفاعی در جزیره. وی همچنین با هرگونه تلاش چین برای تغییر آینده تایوان با زور مخالف است.
هیئت نمایندگان این هفته در چهل و دومین سالگرد این قانون می آید – قانون روابط تایوان – که بایدن هنگامی که سناتور جوان بود آن را امضا کرد.
او به دنبال می آید وزارت امور خارجه روز جمعه گفت که در حال صدور دستورالعمل های جدید است که به مقامات آمریکایی اجازه می دهد راحت تر با همتایان تایوانی دیدار کنند.
سلف بایدن دونالد ترامپ به دلیل فروپاشی روابط واشنگتن و پکن ، در ارتباط با تعدادی از موضوعات ، روابط و بازدیدهای مقامات آمریکایی از تایوان را گسترش داد.
بایدن به صراحت گفته است که می خواهد در زمینه های مشترک مانند تغییر آب و هوا با چین کار کند.
اما نگرانی های رئیس جمهور شی جین پینگ در مورد چین به یک مسئله دو جانبه نادر در واشنگتن تبدیل شده است ، و بایدن در مورد حقوق بشر و تهدیدات علیه تایوان خط محکمی با پکن حفظ کرده است.
نماینده كلیكای آمریكا ، جان كری ، در اواخر این هفته در اولین سفر دولت بایدن به چین ، در تلاش برای تقویت بلندپروازی های جهانی ، علی رغم افزایش تنش با پكن در جبهه های دیگر ، از چین دیدار خواهد كرد.
کری به گفت: “ما کاملاً در مورد برخی از موضوعات اصلی با چین اختلاف نظر داریم. اما آب و هوا باید به تنهایی باقی بماند.” CNN.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *