[ad_1]

واشنگتن: رئیس جمهور جو بایدن روز جمعه گفت که دونالد ترامپ به او اجازه داده نمی شود که جلسات اطلاعاتی طبقه بندی شده را بدست آورد ، احترامی که در گذشته به روسای جمهور خارج شده داده شده است.
بایدن در مصاحبه ای با CBS News درمورد اینکه اگر ترامپ به دریافت جلسات توجیهی ادامه می دهد از چه می ترسد ، بایدن گفت که او نمی خواهد “با صدای بلند حدس و گمان” ، اما روشن کرد که نمی خواهد ترامپ به دریافت آنها ادامه دهد.
بایدن گفت: “من فقط فکر نمی کنم که او نیاز به برگزاری جلسات اطلاعاتی داشته باشد.” “خلاصه اطلاعاتی چه ارزشی برای او قائل است؟” به غیر از اینکه او می تواند بلغزد و چیزی بگوید ، اصلاً چه تاثیری دارد؟ ”
کاخ سفید سخنگوی جن پسکی در اوایل هفته جاری گفت که موضوع ارائه جلسات توجیهی به ترامپ “چیزی است که در حال تجدید نظر است”.
برخی از قانون گذاران دموکرات و حتی برخی از مقامات سابق دولت ترامپ ، حکمت اجازه دادن به ترامپ برای ادامه اطلاع را زیر سوال برده اند.
سوزان گوردون ، که از سال 2017 تا 2019 معاون رئیس اطلاعات ملی در دولت ترامپ بود ، در واشنگتن پست ، ماه گذشته ، از بایدن خواست تا ترامپ را خاتمه دهد.
گوردون چند روز پس از محاصره كانون كپتول آمریكا در مقابل طرفداران ترامپ ، نوشت: “مشخصات امنیتی وی پس از كاخ سفید ، دلهره آور است” ، گوردون می نویسد:
“هر رئیس جمهور سابق طبق تعریف یک هدف است و خطرات خاصی را به همراه دارد. اما رئیس جمهور سابق ترامپ ، حتی قبل از وقایع هفته گذشته ، ممکن است به طور غیرمعمولی در برابر بازیگران بد با نیت بد آسیب پذیر باشد. ”
اینکه بخواهید جلسات توجیهی گذشته را ارائه دهید ، از اختیارات کارمند فعلی است. بایدن در مورد عدم دسترسی به جلسات توجیهی ترامپ صحبت کرده است ، زیرا روند استیضاح بعدی رئیس جمهور سابق جمهوریخواه قرار است هفته آینده آغاز شود.
گوردون همچنین از درگیری های تجاری ترامپ ابراز نگرانی کرد. مغول املاک و مستغلات بنیانگذار تجارت خود را در طی چهار سال اقامت در واشنگتن دید و تحت فشار بدهی قابل توجهی قرار گرفت ، که گفته می شود حدود 400 میلیون دلار است. در جریان کارزار انتخاباتی ، ترامپ بار بدهی را “بادام زمینی” خواند و گفت که به روسیه بدهکار نیست.
گوردون نوشت: “ترامپ گره های تجاری قابل توجهی دارد که نهادهای خارجی را درگیر می کند.” “بسیاری از روابط تجاری فعلی در مناطقی از جهان است که در معرض سرویس های جاسوسی سایر کشورها هستند.”
نماینده آدام شیف ، رئیس کمیسیون اطلاعات اتاق ، از بایدن خواست که به جلسات توجیهی خود درباره ترامپ پایان دهد.
شیف اندکی قبل از پایان ترامپ در ماه گذشته دوره ریاست جمهوری خود گفت: “هیچ شرایطی وجود ندارد که این رئیس جمهور جلسه توجیهی اطلاعاتی جدیدی داشته باشد.” “فکر نمی کنم اکنون و در آینده بتوان به او اعتماد کرد.”

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *