[ad_1]

جروسلم / واشنگتن: مقامات و مشاوران فلسطینی گفتند كه طرح رئیس جمهور آمریكا جو بایدن برای كار برای از سرگیری مأموریت دیپلماتیک فلسطین در واشنگتن ممكن است بر اساس قانونی كه مقامات فلسطینی را در معرض پرونده های ضد تروریستی آمریكا قرار داده بازداشت شود.
دولت بایدن امیدوار است پس از وخامت شدید رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق ، که دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن را در سال 2018 بست و میلیون ها دلار کمک به کرانه باختری و نوار غزه را قطع کرد ، با فلسطینی ها روابط را دوباره برقرار کند.
اما براساس اصلاحیه ضد تروریسم که در سال 2019 توسط کنگره تصویب و به امضای ترامپ رسیده است ، فلسطینی ها در صورت افتتاح دفتر در ایالات متحده با 655.5 میلیون دلار مجازات مالی علیه آنها در دادگاه های ایالات متحده روبرو خواهند شد.
همچنین سوالاتی در مورد چگونگی وفاداری بایدن به وعده خود مبنی بر از سرگیری کمک های اقتصادی به فلسطینی ها وجود دارد. قانون نیروهای تیلور ، که در سال 2018 توسط کنگره تصویب شد ، برخی از کمکها را محدود می کند تا زمانی که فلسطینیان ، از جمله سایر شرایط ، پرداخت افراد زندانی توسط اسرائیل را برای جرائم خشن متوقف کنند.
روز سه شنبه ، ریچارد میلز ، نماینده وظیفه ایالات متحده ، در سخنرانی خود در شورای امنیت سازمان ملل گفت که واشنگتن “قصد دارد اقدامات لازم را برای از سرگیری مأموریت های دیپلماتیک که برای آخرین دولت ایالات متحده بسته شده بودند” بدون دادن برنامه ای انجام دهد.
موانع قانونی ، طیف وسیعی از چالش های ممکن است را که بایدن در برقراری مجدد روابط با فلسطینیان و معکوس کردن اقدامات انجام شده توسط ترامپ ، که سیاست طولانی مدت آمریکا در خاورمیانه را با مجموعه ای از اقدامات طرفدار اسرائیل ، از جمله پایان دادن به ایالات متحده ، لغو کرد ، مواجه می کند. مخالفت با شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری.
فلسطینی ها ادعا می کنند که اقدامات وی نقش دیرینه ایالات متحده را به عنوان واسطه اصلی در درگیری با اسرائیل بی اعتبار می کند و هرگونه احتمال توافق صلح برای تأمین کشور فلسطین در سرزمین های اشغالی اسرائیل را بیشتر پنهان می کند.
رهبران فلسطین از وعده های نزدیک شدن بایدن استقبال کرده اند ، اما اگرچه وی ممکن است برخی اقدامات را از طریق دستورات اجرایی لغو کند ، اما برخی دیگر شامل قوانینی است که توسط کنگره تصویب شده و به راحتی تغییر نمی کنند.
از مقامات وزارت امور خارجه آمریكا به رویترز خواسته شد كه اظهارنظر كند: “در اجرای كمك ها ، دولت بایدن-هریس كاملاً با قوانین ایالات متحده از جمله قانون نیروی تیلور مطابقت خواهد داشت.”
این مقام رسمی در مورد اینکه آیا دولت بایدن برای تغییر تروریسم برای کمک به برقراری ارتباط با فلسطینی ها تلاش می کند ، توضیحی نداد.
گفتگوی اصلاح
گفتگوها با دولت و کنگره برای یافتن “راه حلی” برای اصلاحیه ای که اجازه می دهد مأموریت PLO بتواند مجدداً آغاز شود ، ادامه دارد ، یک مشاور حقوقی فلسطینی ایالات متحده گفت ، فلسطینی ها “هیچ پولی برای پرداخت” ادعاهای مالی علیه آنها ندارند.
تشکیلات خودگردان فلسطین از اظهارنظر خودداری کرد.
مشاور بایدن درست قبل از انتخابات 3 نوامبر به رویترز گفت كه بایدن تلاش خواهد كرد تا مأموریت ساف را در واشنگتن مجدداً باز كند ، اما افزود: قانونی وجود دارد كه می تواند این موضوع را به چالش بكشد.
اصلاحیه مقابله با تروریسم فلسطینیان را مسئول مجازات مالی سنگینی می داند که هیئت منصفه آمریکا علیه آنها در صورت ایجاد یا نگهداری امکانات در ایالات متحده ، فعالیت به نمایندگی از سازمان آزادیبخش فلسطین یا تشکیلات خودگردان فلسطین یا پرداخت پول به فلسطینیان زندانی به جرم خشونت علیه آنها تحمیل می کند. جنایات علیه آمریکایی ها. با سایر شرایط
جایزه هیئت منصفه ناشی از دعاوی 11 خانواده آمریکایی است که خواستار مسئولیت مسئولین اتحادیه اروپا و سازمان آزادیبخش فلسطین برای تیراندازی و حملات در اورشلیم در سال 2002-2004 بودند که منجر به کشته شدن 33 نفر ، از جمله چندین آمریکایی شد.
رهبران فلسطین این حملات را محکوم و آنها را به کلاهبرداری متهم کردند.
اما در سال 2018 ، دادگاه عالی ایالات متحده از تأیید این ادعاها خودداری کرد و نتیجه دادگاه بدوی را تایید کرد که صلاحیت رسیدگی به حملات خارج از ایالات متحده را ندارد.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *