[ad_1]

اتاوا: جاستین ترودو کانادایی و جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده قصد دارند ماه آینده دیدار کنند نخست وزیراین آژانس روز جمعه اعلام کرد ، پس از تماس بین دو رهبر که در آن آنها توافق کردند که برای مبارزه با ویروس کرونا در آمریکای شمالی به نیروهای خود متصل شوند.
ترودو ، که می خواهد رئیس جمهور جدید را در آغوش بکشد و ورق را به دونالد غالباً آشفته برگرداند ترامپ سال ، اولین رهبر خارجی بود که از زمان تحلیف روز چهارشنبه با بایدن صحبت کرد.
در این فراخوان آمده است: “آنها در مورد همکاری در مورد واکسن ها بحث کردند و اذعان کردند که تلاش های دو کشور با تبادل موجود کارکنان پزشکی و جریان تجهیزات پزشکی حیاتی تقویت می شود.”
این دو همچنین توافق کردند که همکاری در زمینه دفاع قاره در قطب شمال را گسترش دهند و گفتند که مقامات دفاعی و امور خارجه مربوطه در اسرع وقت دیدار خواهند کرد
ترودو از ورود بایدن در اوایل روز جمعه به عنوان “دوره جدید” برای روابط دوجانبه استقبال کرد ، اما روابط با اختلاف نظر زودهنگام پس از رد شدن بایدن آغاز شد خط روغن Keystone XL چهارشنبه از کانادا به ایالات متحده در اولین روز حضور خود در دفتر.
سازنده خط لوله TC Energy Corp گفته است که به دلیل لغو بیش از 1000 شغل در ساخت و ساز در هفته های آینده کاهش می یابد.
“نخست وزیر ابراز ناامیدی کانادا از تصمیم ایالات متحده به Keystone XL خط لوله ، “به عنوان خوانده شده ، با اشاره به اینکه ترودو همچنین” اهمیت الوار چوبی نرمو خواستار لغو حقوق گمرکی شد. ”
این اختلاف طولانی مدت شاهد آن بوده است که دولت ترامپ تعرفه هایی را بر یارانه های ناعادلانه صادرکنندگان کانادایی الوار چوب نرم مورد استفاده در ساخت مسکن اعمال می کند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *