[ad_1]

یک ویروس شناس مشهور ، که همچنین مشاور دولتی در ژاپن است ، در مورد خطر شیوع عفونت ویروس کرونا در طی بازی های المپیک توکیو اخطار خارجی داد.

هیروشی اوشیتانی ، استاد دانشگاه توهوکو ، معمار شعار “3k” که علیه اپیدمی ویروس کرونا در ژاپن استفاده شده است ، توصیه می کند از فضاهای بسته ، ازدحام جمعیت و تماس های کوتاه فاصله بگیرید.

پروفسور اوشیتانی در مصاحبه با تایمز لندن گفت: “دولت و کمیته برگزاری ، از جمله کمیته بین المللی المپیک (IOC) ، مرتباً تکرار می کنند که بازی های المپیک ایمن است. اما همه می دانند که خطر وجود دارد. خطر عفونت گسترش در ژاپن و سایر کشورها پس از المپیک صفر است. “وی گفت: برگزاری المپیک صد در صد غیرممکن است.”

اوشیتانی با بیان اینکه بسیاری از کشورها فاقد ویروس کرونا هستند ، افزود: بعضی کشورها هستند که موارد زیادی ندارند. در چندین کشور هیچ گونه ویروسی وجود ندارد. برای جلوگیری از شیوع ویروس در این کشورها نباید المپیک را برگزار کنیم “

بازی های المپیک تابستانی توکیو که قرار بود تابستان سال گذشته برگزار شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا برای یک سال به تعویق افتاد ، از 23 جولای بدون تماشاگران خارجی آغاز می شود.

ژاپن مانند سایر کشورها اپیدمی شدیدی را تجربه نکرده است ، اما تاکنون تقریبا 760،000 مورد ویروس کرونا در ژاپن کشف شده است و بیش از 13،500 نفر بر اثر ویروس جان خود را از دست داده اند. توکیو و سایر مناطق به دلیل موج چهارم همه گیری وضعیت اضطراری اعلام کرده اند.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *