[ad_1]

مادرید: “ما حیوان نیستیم ، اما سگها بهتر از ما زندگی می کنند” ، آه می کشد لیدیا آریباس، که در نزدیکی مادرید ، جایی که این هفته دما از نظر تاریخی به پایین ترین سطح رسیده ، بدون فقر زندگی می کند.
مادرید چند روز پس از شدیدترین برف در 50 سال گذشته ، با پایین آمدن جیوه به منفی 10 درجه سانتیگراد (14 درجه فارنهایت) روز سه شنبه از کمترین دما در دهه های گذشته بیدار شد.
و سرمای بی رحمانه به ویژه سخت وارد شد کانادا واقعی گالیانا، یکی از بزرگترین محله های اروپا ، جایی که برای ماه ها بیش از نیمی از نزدیک به 8000 نفر ساکن برق برای گرم کردن و روشنایی نداشتند.
پلیس این کمبود را عامل غیرقانونی می داند حشیش مزارعي كه چراغ ها ، دستگاه هاي استخراج و هواکش آنچنان انرژي مصرف مي كنند كه باعث قطع برق گسترده در منطقه مي شوند.
بحران ناشی از قطع برق و سرما توسط کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل ، سازمان های غیردولتی و بازیگر برنده اسکار اسپانیایی پنه لوپه کروز محکوم شده است.
آریباس ، مادر 37 ساله و سه فرزند با مشعل در دست هنگام بازگشت به خانه خود ، جایی که قالب دیوارها را پوشانده بود ، گفت: “من واقعاً از مقامات عصبانی هستم … همه پول را منتقل می کنند … هیچ کس کاری نمی کند.”
Ainara ، دختر هفت ساله اش که در یک پتو پیچیده شده است ، می گوید که همیشه برای محافظت از سرما و رطوبت ، سرش را در زیر پوشش می خوابد.
بدون برق ، او و خواهر و برادرش نمی توانند از طریق مدرسه وظایف آنلاین دریافت کنند و نه یخچال و نه ماشین لباسشویی کار نمی کنند.
یک شهرک غیر رسمی در امتداد 16 کیلومتری زمین احاطه شده در قسمت جنوب شرقی جاده کمربندی M50 در مادرید ، کانادا رئال محل زندگی یک جامعه عمدتاً مراکشی یا کولی است که در فقر شدید زندگی می کند.
این چادر کشیده شده در یک رد گاو سابق ساخته شده است ، از دهه های گذشته وجود داشته است و آخرین قطعی برق حدود 4000 نفر را تحت تأثیر قرار داده است.
بدون گرم شدن ، یخ زدگی شدید باعث شد بسیاری از مردم کنار بیایند.
یکشنبه شب ، یک دختر سه ساله به بیمارستان منتقل شد که “علائم هیپوترمی را نشان می داد”.
یک مورد مشابه در ماه گذشته اتفاق افتاد و توسط کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد مورد توجه قرار گرفت و آنها هشدار دادند که قطع برق “سلامتی حدود 1800 کودک را به خطر می اندازد” در کانادا واقعی.
آنها گفتند: “كودكان واقع در گالیانا كانادا واقعاً رنج می برند و سلامتی آنها در معرض خطر است.”
“اکنون که زمستان در حال بسته شدن است – و به ویژه در طول بیماری همه گیر Covid-19 – برق باید احیا شود.”
همسایه لیدیا آریباس ، یولاندا مارتین می گوید او “بیش از کوید از سرما می ترسد”.
این پیرمرد 47 ساله که لب هایش از سرما آبی است گفت: “صبح بلند می شوم و پتوهایم یخ زده است ، هوا تاریک است و نمی توانم دوش بگیرم.”
از ماه مه بیکار ، تنها منبع گرما و نور او مواد شیمیایی است که در وسط خانه نشسته است.
وی به خبرگزاری فرانسه گفت: “مهم نیست که امشب منفی 11 درجه سانتیگراد باشد ، هر چقدر سرد باشد ، اما ما با چوب کمی که مانده ایم زنده مانده ایم.”
“ما میزها و چیزهایی را می شکنیم که ریختن آنها در آتش هزینه زیادی ندارد.”
دو افسر پلیس در حال گشت زنی در منطقه ، معروف به تهیه مواد مخدر در پایتخت ، می گویند که قطع برق توسط مزارع حشیش مستقر در خانه های منطقه صورت گرفته است.
در این هفته ، غول انرژی اسپانیایی Naturgia ، که برق رایگان به کانادا رئال می رساند ، قطع برق چندین خانه مشکوک را برای برقراری مجدد برق آغاز کرد.
افراد محلی و پدرو دل کورا ، شهردار ریواس-واکیامادرید ، جایی که بخشی از چادر واقع شده است ، خواستار ظرفیت بیشتر شبکه هستند.
آنها همچنین می ترسند که برق خانه های غیر مرتبط با تجارت مواد مخدر قطع شود.
با وجود سرما ، آریبا هنوز امیدوار است که دوباره به شبکه متصل شوند تا بتواند خانه را برای فرزندان خود که این روزها تنها تسلیت گلوله های برفی جاری در محله هستند ، گرم کند.
وی با چشمان پهن گفت: “ما نباید امید خود را از دست بدهیم.”
او آهی می کشد: “کسی باید به حرف های ما گوش کند چون ما نمی توانیم اینطور ادامه دهیم. واقعاً سخت است.”
– خیلی ناراحت کننده است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *