[ad_1]

یانگون: میانماررهبر غیرنظامی برکنار شده اونگ سان سوچی تیم حقوقی وی روز چهارشنبه با فشار دیپلماتیک گفت ، با وجود دو ماه بازداشت در سلامت به نظر می رسد حکومت نظامی افزایش یافت.
اعتراضات روزانه خواستار احیای دولت منتخب با سرکوب روبرو شد که در آن بیش از 520 غیرنظامی در هفته های پس از کودتای 1 فوریه کشته شدند.
واکنش خشونت آمیز حکومتی موجب محکومیت بین المللی – و تهدید به تلافی گروه های مسلح قومی بیشماری در میانمار شده است.
وزارت امور خارجه آمریكا دستور خروج كارمندان دیپلماتیک ناچیز و خانواده های آنها از میانمار را صادر كرد و ژاپن ، اهداكننده برجسته این كشور ، پرداخت كمك های جدید را به حالت تعلیق درآورد.
سو کی ، 75 ساله ، از زمان شلیک توسط ارتش و بازداشت در ساعات اولیه 1 فوریه ، در ملا in عام دیده نشده است.
اما یکی از اعضای تیم حقوقی وی ، مین مین سو ، برای ملاقات ویدیویی با او در روز چهارشنبه به کلانتری نایپیدو احضار شد.
سوچی با چندین اتهام کیفری روبرو است و ممکن است از موقعیت سیاسی خود محروم شود.
در بیانیه تیم حقوقی وی آمده است: “وضعیت جسمی DASSK (سو کی) با توجه به ظاهر وی در صفحه فیلم خوب به نظر می رسید.”
در این بیانیه آمده است كه سوچی اظهار داشت كه در طول جلسه ، مأموران پلیس در كنار وكیل اقامت داشتند و نگهبانان در پایان وی را تماشا كردند و افزود كه برنده نوبل از قانونی بودن این س askedال سال كرده است.
ایالات متحده گفته است که تصمیم گرفته است کارمندان خود را از این کشور خارج کند تا از ایمنی آنها محافظت کند.
قدرت های جهانی بارها سرکوب خشونت آمیز مخالفان را محکوم کرده و شخصیت های ارشد حکومت نظامی را مجازات کرده اند.
به گفته وزیر خارجه این کشور ، ژاپن کمک های جدید به این کشور را به حالت تعلیق درآورده اما تحریم هایی را اعمال نکرده است.
توشیمیتسو موتگی ، وزیر امور خارجه روز سه شنبه در پارلمان گفت: “برای میانمار ، ژاپن بزرگترین تامین کننده کمک اقتصادی است.”
“موضع ژاپن در مورد کمک اقتصادی چیست؟ هیچ کمک جدیدی وجود ندارد. ما این موضع صریح را اتخاذ می کنیم.”
اما تاکنون فشارها باعث تزلزل ژنرال ها نشده است. روز شنبه ، روزانه سالانه نیروهای مسلح ، با کشته شدن حداقل 107 نفر ، بیشترین خسارت جانی تاکنون داشته است.
خونریزی مارپیچ باعث عصبانیت برخی از 20 گروه قومی مسلح میانمار شده است که مناطق وسیعی ، عمدتا در مناطق مرزی را کنترل می کنند.
سه نفر از آنها – ارتش آزادیبخش ملی Taang ، ارتش اتحادیه دموکراتیک میانمار و ارتش Arakan (AA) – تهدید کردند که روز سه شنبه به معترضین خواهند پیوست مگر اینکه ارتش به خشونت خود ادامه دهد.
در حالی که این سه نفر هنوز به هشدارهای خود عمل نکرده اند ، اما دو لباس دیگر – اتحادیه ملی کارن (KNU) و ارتش استقلال کاچین (KIA) – در روزهای اخیر حملات خود را به ارتش و پلیس شدت بخشیده اند.
گفته می شود که یک ایستگاه پلیس در باگو مورد حمله موشکی قرار گرفت که روز سه شنبه پنج افسر را زخمی کرد ، هرچند مشخص نیست که چه کسی مسئول آن است
KNU ، یكی از بزرگترین گروههای شورشی ، آخر هفته یك پایگاه ارتش در شرق قابیل را به دست گرفت و ارتش را وادار به پاسخگویی با حملات هوایی كرد.
اعتصابات اضافی روز سه شنبه آغاز شد ، اما وزیر امور خارجه KNU Padoh Saw Taw Nee گفت این گروه به موقعیت خود “حمایت قوی از جنبش مردم علیه (کودتای نظامی”) ادامه خواهد داد.
روز سه شنبه ، تیپ پنجم KNU حملات هوایی را محکوم کرد و هشدار داد که چاره ای جز “مقابله با این تهدیدهای جدی” ارتش ندارد.
پس از اعتصابات آخر هفته ، حدود 3000 نفر از جنگل فرار کردند تا از مرز تایلند به امنیت برسند.
مقامات تایلند می گویند حدود 2400 نفر داوطلبانه به میانمار بازگشتند و 200 نفر دیگر نیز موافقت کردند که برگردند.
فعالان کارن مقامات تایلند را به دفع مردم متهم کرده و گفته اند که آنها کارمندان سازمان ملل را برای پناهندگان در منطقه مسدود می کنند.
برخی از افراد کارن که در اعتصابات آخر هفته مجروح شده بودند روز سه شنبه در مرز تایلند به دنبال کمک پزشکی شدند – جدی ترین مورد یک کودک 15 ساله با ریزش ریه و شکستگی دنده بود.
پلیس تایلند اعلام کرد که 10 محموله حاوی 112 نارنجک و 6000 گلوله مهمات را در استان شمالی چیانگ رای که برای مقصد شهر معروف مرزی میانمار تاچیلیک بود ، رهگیری کرده است.
شورای امنیت سازمان ملل روز چهارشنبه جلسه فوق العاده ای را برای میانمار برگزار می کند که توسط قدرت استعمار سابق انگلیس درخواست شده است.

[ad_2]

By saliR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *